Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy szüleim...

Mit tegyek, hogy szüleim elfogadjanak és a velem járó gondokat is?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

16 éves lány vagyok.

Egész kicsi korom óta szeretem az állatokat, anyukám vitt be a világukba, megtnította, hogy semmitől se féljek. Azóta minden gyíkot békát megfogok :D főleg a kutyák csodálatos világa varázsolt el :)

A családom is állatbarát, de kicsit se annyira mint én... én vagyok az úgymond fekete bárány... jelenleg van 4 kutyusom, 1 cicám, 2 patkányom, 1nyuszim, 1 degum, 1 tengeri malacom meg 1 görire vigyázok.

Kutyáim kivételével mind bent vannak. Amennyire csak tudok rendet tartok, minden nap takarítok!

Általános suliba, sose voltam népszerű csak a szürke egér. Nem is kartam nagy hírnevet, csak néha jó lett volna beszélgetni :)

Azt hiszen ez is rásegített az állatokhoz való szoros kapcsolatomra. Az új suliba sokan kedvelnek, rengeteget változtam mégis hű maradtam magamhoz. Bármi gindom van sose mondom el senkinek, főleg nem a szüleimnek. Van nekik elég gondjuk nélkülem is, nem akarom magammal terhelni őket. Ilyebkor az állataimhoz 'menekülök' (ez kicsit fanatikusan hangzott tudom :D)

Mindig megoldom az állataim etetését, igyekszek a leg parktikusabban olcsóbban. Szüleimtòl sose kérek pénzt rájuk. Azaz apától néha kutya eledelre. Anyumtól nem is merek. Ő utálja a legtöbb állatomat sajnos. Ez nekem nagyon rossz de ez van. Nem szereti, hogy vannak. Sose cigiztem, ki se próbáltam, droghoz se nyúlnék soha berugva se voltan. Szerinten nem ettől leszek 'nagymenő' Ezért is szeretném ha kicsit megbecsülnék az állataimat, ha ők nem lennének nem tudom hol lennék...

Szeretném a kutyáimat is behozni, régen bent lehettek.. Csak estére szeretném... Ha nem vagyok itthon kennelbe lennénk míg aza nem jövök és foglalkozni tudok velük. Most kint vannak kennelbe. Csak az én szobámba lehetnének. Ennek nagyon örülnék. Más gyerek drága játékokat, PC-t stb. kér. Én csak azt, hogy velem legyenek este bent. De nem engedik... Arra is gondoltam, hogy valahogyan szerzek pénzt és fizetek azért, hogy bent lehessenek. Felraktam hirdetni pár dolgomat, de semmi siker. Dolgozni mit tudnék 16 évesen? A diákmunka a kereset 85%-át elveszi... semmire nem mennék vele...

Én nem azzal okozok gondot szüleimnek, hogy rosszul tanulok, sokat bulizok, drogozok, iszok, vagy rossz dolgokat csinálok, hanem azzal, hogy állataim vannak...

Hogyan javíthatok ezen, mert tudom..nevetségesen hangzik de nekem ez nagyon rosszul esik..:/

bocsi, hogy ilyen sokat írtam és hogy ilyen szánalmas vagyok, de már nem tudok mit tenni..

(bocsi a helyesírási hibákért, de telefonról írtam)

köszi :)


2014. jan. 24. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, de 4 kutyát én sem engednék be a lakásba, főleg, ha nagytestűek. Egészségtelen, és nem azért mondom, mert utálom a kutyákat vagy téged. 4 kutya nem való lakásba, büdös lesz és minden tiszta szőr, főleg ha megáznak.

Anyukádék is ott laknak, és hiába csak a te szobádban lennének, attól még büdös lehet az egész lakás. Alkalmazkodni kell az ő igényeikhez is. Szerintem tök pozitív, hogy egyáltalán ennyi állatod lehet. Majd ha nagyobb leszel és lesz társad, gyerekeid, akkor megérted.

Nálunk nagymamánál van bent 2 kutya folyton a lakásban, és néha őrült büdös van, meg irdatlan szőr...de én nem ott lakom.

2014. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Nézd, én is nagyon szeretem az állatokat, de igazat adok a szüleidnek amikor egy kisszobába nem enged be macska, degu, patkányok, görény mellé még 4 kutyát. Tudod az állat szeretetnek is van határa, mert amit te akarsz az már súrolja az állatkínzást. Gondolj bele.. egy kis szobába bezsúfolsz olyan állatokat akik alapjáratban egymás ellenségei.. A kutyáknak kint van a helyük..
2014. jan. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

értem, bár azt nem... Hogy honnan veszitek, hogy kicsi a szoba és nagyok a kutyáim o.O

mikor kistestűek a szobám meg pontosan nem tudom mekkora, de egy átlag szobánál sokkal nagyobb, mivel 2 szoba lett egybe építve.

kínzás? hmm... akkor komolyan jelentsenek fel a nemtudom kik, hogy behoznám aludni a kutyáim és nem a fagyba hagyom őket o.O

2014. jan. 24. 14:22
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Igazat adok az első két válaszolónak!

Ha nincs tűzijáték meg hangos dolgok, amik zavarhatják a kutyák nyugalmát én sem szoktam beengedni 1 kutyát sem.

2014. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hmm... nem is tudom.. mi is.. jaaa lehet a hideg?!
2014. jan. 24. 14:28
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha igazán szereted az állatokat, akkor alapvető, hogy nem tartod őket rabságban!


Jó, a legtöbb kutya szereti az ember társaságát, háziasítva lettek. De 4 kutya egyszerre bent, mégiscsak túlzás.


Én is szeretem az állatokat, én is megfogok békát, meg minden mást is. De! Ők nem szeretik, ha fogdossuk őket. Nekik az jó, ha tartjuk tőlük a megfelelő távolságot, és hagyjuk őket szabadon élni.

A ketrecekben és terráriumokban tartott hobbiállatokat kifejezetten sajnálom. Milyen lehet már nekik állandóan bezárva?!


Szeretheted úgy is őket, hogy nem tartasz otthon belőlük!

Szeresd őket a természetben, az az igazi! A madaraknak tehetsz ki madáretetőt magokkal, és odút is, meg fogják hálálni, oda költöznek majd, feltéve, hogy nem zavarod őket, csak meglesed! Tehetsz ki sünházat, biztos előbb-utóbb lakója lesz! feltéve, ha nem zargatod!

A békáknak is tehetsz le nagy szikladaraboka, ami alatt megbújhatnak. És figyelheted, amit a szürkületben előbújnak! Sorolhatnánk...

Ne szerezz be több állatkát! Ezeket lásd el amíg élnek, de aztán válaszd a természetet, jobb az! Persze kutya maradhat, de ne csinálj kutyamenhelyet a szüleid lakásából! :)

2014. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Azért van a kutyán szőr h ne fázzon. Am meg ha jó kutyaól van pláne nem kell.
2014. jan. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

ezt rosszul írtam bocsi, kicsinek fogtam meg a békákat stb. :) mostmár én is rájöttem, hogy ne nyomorgassam őket. :)


biztosan nem jó nekik bezárva, a lehető legtöbbet mozgatom/foglalkoztatom őket



a göri nem az enyém, csak vigyázok rá!


nem csinálk menhelyet, nem is én hoztam ide a kutyákat csak én keztem el foglalkozni velük stb.

2014. jan. 24. 14:45
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet ha leírnád milyen fajtájúak a kutyusaid... Mert, ha télleg picik, mint a yorkshire-ik akkor azok eleve szoba kutyák.
2014. jan. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

2 mopsz

1 si cu bolognese havagnese mix.

1 törpe uszkár törpe snaci mix.

2014. jan. 24. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!