Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális hogy 16...

Szerintetek normális hogy 16 évesen még szilveszterkor se engednek el sehova a szüleim, mert még nem töltöttem be a 18-at?

Figyelt kérdés

Elitgimibe járok, jó tanuló vagyok. Már korábban is tettem fel hasonló kérdéseket, mivel sose engednel sehova, de azt hittem szilveszterkor talán elengednek. Az osztálytársam elhívott magukhoz a szomszéd városba szilveszterezni és ott aludni (mivel nem lenne este buszom), és még pár embert, csak pókereznénk, filmeznénk, beszélgetnénk, mégcsak nem is innánk vagy ilyesmi. És értelemszerűen nem feküdnék össze senkivel mivel már van barátom, igaz vele se engednek el soha sehova. Mikor megkérdeztem hogy miért nem mehetek, akkor azt mondták hogy azért mert még nem töltöttem be a 18-at, utána meg elzavartak. Mások 14 évesen lerészegednek, nekem meg még csak annyit se engednek meg hogy nyugodt körülmények között a barátnőimmel legyek. Bezzeg bátyámat ennyi idősen elengedték lerészegedni, nekem meg még ezt is tiltják. De konkrét indokot nem tudnak mondani soha. Másoknak csak ki kell jelenteniük, nekem meg mindig órákat kell veszekedni hogy nagy ritkán elengedjenek. Szerintetek mit tegyek? Hogy győzzem meg őket?

16/l


2014. dec. 30. 21:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Igen, normális.
2014. dec. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem normális. Ha a szüleid tudják, hogy megbízható vagy és nem csinálsz hülyeséget, illetve az osztálytársad, meg aki még szintén ott lesz, normális, akkor el kellene engedniük.
2014. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Kérdezd meg a szüleidet, hogy miért nem bíznak meg benned. Ha eddig nem volt gond veled, akkor ennyi idősen szilveszterezni elengedhetnének.

Nekem kimondottan szigorú szüleim voltak. Soha, de tényleg soha nem mehetettem buliba, még suli buliba se, ahol a tanárok is ott voltak. Szilveszterezni viszont mindig elengedtek. Tény ugyanabba a városba, de elmehettem. Megmondtam hova, és kész. Soha nem is volt gond.

2014. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem, egyáltalán nem normális. Neked pedig lázadni kellene, mint minden normális 16 évesnek. Én simán megmondanám (és meg is mondtam anno) a szüleimnek, hogy megyek bulizni és kész. Egyébként is utálom az olyan szülőket, akik életképtelen kölyköket nevelnek, mert a sarki közértig sem merik elengedni őket, utána meg nulla tapasztalatuk lesz ettől a túlzottan féltő neveléstől. Harcold ki magadnak azt a házibulit, pókerezést!
2014. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

Ha 100-adjára írod le a problémát, akkor sem fog változni semmi..

A szüleid nem engednek.. Elit gimid is van, délután sem engednek, ki is szökhetsz a pasidhoz, hogy hetvégén lásd...

A hálő másik végéből, ez nem az a probléma amin segíteni tudunk.

Engem ennyire nem fogtak a szüleim, de 16 évesen maximuma. Szomszédba mehettem át, pedig kollégista is voltam..

2014. dec. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hiába próbálok lázadni, ha lázadok akkor napokig veszekszünk, múltkor elegem lett abból is hogy nem engednek el soha a barátommal, ezért fogtam magam és elmentem, de azóta is vita van és szerintük el "utcalányosodtam" mert szeretnék barátkozni és azokkal találkozni akiket szeretek. Elegem lett abból hogy mindig mindentől tiltanak, vagy ha el is megyek akkor is órákat kell veszekedni. És szerintük az elitgimi van rám rossz hatással, biztos amiatt akarok többet eljárni otthonról, ezért át akarnak iratni egy rossz gimibe. Most jött el az a pont amikor úgy érzem hogy elegem lett. Amint betöltöm a 18-at húzok el itthonról. Addig is suli mellett fogok dolgozni, már ki is néztem egy diákszervezetet.
2014. dec. 30. 21:24
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

besza.rok, itt a gyakorin minden lány elitgimibe jár... :DD

de amúgy nem normális, én elengednélek :)

2014. dec. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Az normális ha nem engednek mindig és bárhová, de ha abszolút sehová sem engednek, az nem normális.
2014. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy nem bíznak bennem, egyrészt gondolom magukból indulnak ki, másrészt tudják hogy idáig rövid pórázon tartottak és most jött el az a pont mikor elegem lett, szóval már nem érdekel a parancsolgatásaik, annyira besokaltam. És lehet hogy sokaknál beválik hogy kijelentik és elmennek, de engem képesek erőszakkal is visszatartani és mikor egyszer megcsináltam ezt utána 1 napig nem ettem és a villanyt is kicsavarták.
2014. dec. 30. 21:40
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Enni se adtak? Égesd be mások előtt, hogy mekkora idióták. Engem sem engedtek sehova, a faluba nem mehettem ki biciklizni a haverokkal 14-15 évesen... 17 voltam és a legjobb barátom 18. születésnapi bulijára is azt mondták, hogy kizárt mert inni fogunk és nem ''nevelnek'' belőlem alkoholista bulizós kölyköt. Itt volt az a pont, amikor rohadtul nem érdekelt mi lesz, elmentem aludni. Másnap szépen felöltözve vettem a kabátom nyitottam az ajtót és szépen kisétáltam. Persze apám utánam szólt, hogy mégis mit képzelek hova a fenébe megyek szombat este 8kor. Annyit mondtam, hogy jól érezni magam ha nem tetszik jöjjön utánam, de nem ajánlom. Csak legyintett egyet és bement. Az eset után kb. másfél hétig a reggeli ''sziá''-n, és a ''mi a kaján'' kivül nem nagyon beszéltünk. Egyszercsak kijön utánam fater a teraszra 2 doboz sörrel, hogy tudja nagyon szigorú volt blablabla szokásos szöveg. Azóta minden megváltozott köztünk, jó irányba. :) Ennek már 2 éve.
2014. dec. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!