Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális hogy 16...

Szerintetek normális hogy 16 évesen még szilveszterkor se engednek el sehova a szüleim, mert még nem töltöttem be a 18-at?

Figyelt kérdés

Elitgimibe járok, jó tanuló vagyok. Már korábban is tettem fel hasonló kérdéseket, mivel sose engednel sehova, de azt hittem szilveszterkor talán elengednek. Az osztálytársam elhívott magukhoz a szomszéd városba szilveszterezni és ott aludni (mivel nem lenne este buszom), és még pár embert, csak pókereznénk, filmeznénk, beszélgetnénk, mégcsak nem is innánk vagy ilyesmi. És értelemszerűen nem feküdnék össze senkivel mivel már van barátom, igaz vele se engednek el soha sehova. Mikor megkérdeztem hogy miért nem mehetek, akkor azt mondták hogy azért mert még nem töltöttem be a 18-at, utána meg elzavartak. Mások 14 évesen lerészegednek, nekem meg még csak annyit se engednek meg hogy nyugodt körülmények között a barátnőimmel legyek. Bezzeg bátyámat ennyi idősen elengedték lerészegedni, nekem meg még ezt is tiltják. De konkrét indokot nem tudnak mondani soha. Másoknak csak ki kell jelenteniük, nekem meg mindig órákat kell veszekedni hogy nagy ritkán elengedjenek. Szerintetek mit tegyek? Hogy győzzem meg őket?

16/l


2014. dec. 30. 21:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

már 2 hete leírtam a kérdésedkor, hogy kérdezd meg, ne halogasd.

1 nap alatt nehéz lesz meggyőzni őket, a felfogásuk miatt!!

én is 16évesen mentem először szilveszterkor , el otthonról.

esetleg találjatok ki egy köztest megoldást. pl érted mennek fél 1kor. így ők is nyernek, mert nem aludtál ott, nem maradtál sokáig. de te is mert legalább elmehettél.

amúgy remélem tisztába vannak a szüleid azzal, hogyha ezzel vannak megáldva, hogy 18 éves korod alatt pórázon tartanak, utána meg mindent lehet. akkor pontosan ez fog történni. barátnőmet suli kívül sehova sem engedték el. első alkalommal a 18. szülinapján láttuk sulin kívül. úgy bepiált, hogy mentő vitte el. azóta is állandóan bulizik meg pasizik.

ha korábban nem tiltják neki ezeket, lehet másképp alakult volna.

a 18 csak egy szám, és is azt hittem mennyi minden fog történni ha betöltöm. hát semmi, attól még nem lettem érettebb. többet érek ha van tapasztalatom bizonyos dolgokban. mert nem kellett a szobámban ülni 18 éves koromig.

szerintem csináld amit mondtam, hogy egyezzetek meg egy köztes időpontban, amikor érted mennek. így biztosak lehetnek benne, hogy épségben leszel, és nem kell buszoznod sem hajnalban/reggel.

meg nem valami zsúfolt diszkóban leszel, hanem osztálytársak között.

2014. dec. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

meg szilveszter tényleg egyszer van egy évben, ilyenkor az egész világon, minden korosztály kicsit lazább, szórakozik stb..

16 évesen nem követsz el nagy bűnt, ha nem a szobádban ülve várod az éjfélt. ezt mondd el nekik is, ígérd meg, hogy nem iszol alkoholt(utána tartsd is be, elég nehéz elhinni, hogy nem lesz náluk)

2014. dec. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

én 23 éves vagyok és engem se engednek


szoval a te eseted normális, nagyon is

2014. dec. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

utolsó: ezt ugye nem mondod komolyan??

állj már ki magadért, ennyi idősen semmihez nem kell engedélyt kérned. akár házas is lehetnél gyerekkel.

semmi közük hozzá

húzz el onnan minél hamarabb.

23 évesen ne akarjanak korlátozni. ez nagyon gáz

2014. dec. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen?


Ne haragudj itt mar nem a szüleidbn, hanem veled van baj..

Ennyi idősen saját haztartásban éltem, pedig csak 4 évvel vagyok idősebb mint te

2014. dec. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!