Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már nagyon elegem van az...

Már nagyon elegem van az anyámból. Mit tehetnék? Bővebben lent 18/L

Figyelt kérdés
Pl amikor beteg vagyok ha már egyszer mondom hogy rosszul vagyok akkor azt mondja hogy ne nyafogjak mert attól nem lesz jobb.Pedig csak egyszer mondom.De ha ő beteg akkor egész nap a nyafogását hallgattom.És bármit csinálok az sose jó.Apám nincs,nagyszüleimhez se tudok menni.Már annyira kikészit ő meg sok más hogy attól tartok depressziós leszek.Ez már nem csak nyafogás és a korral járó.Teljesen kivagyok.Mit tehetnék?Kérlek segítsetek.Normális válaszokat kérnék.
2014. dec. 31. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Nincs barátod, akihez elköltözhetnél? Ismerem ezeket a magukat anyának nevező lényeket. Neked ha leszakad a két lábad, az semmi, bezzeg ha ő náthás, itt a világvége. Sajnállak nagyon. Próbálj meg összeköltözni valakivel.
2014. dec. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1: Sajnos barátom sincs.És nagyon félénk is vagyok.

Úgy van ahogy mondod.

Sajnos nem tudok senkivel összeköltözni.

2014. dec. 31. 12:59
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Akkor lépj le egyedül. Van egy rakás olyan albérlet, ahol szobát lehet bérelni és 2-3 magadkorúval laksz együtt. Vagy ez, vagy elviseled, ha képtelenek vagytok bárminemű értelmes kommunikációra.
2014. dec. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Shai-Hulud ***** válasza:
21%

1. Állj a saját lábadra.

2. Akkor majd rájössz, hogy ha nyafogsz, attól tényleg nem lesz jobb.

3. Arra is rájössz, hogy milyen jó volt, mikor volt kinek nyafogni.

4. Költözz vissza.

2014. dec. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Hozzám költözhetnél..
2014. dec. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Van akivel nem lehet értelmesen kommunikálni. Az én anyám is ilyen. A beszélgetések 45%-a abból áll, hogy elmondja, melyik része mennyire fáj (ezt napjában többször, annyiszor, ahányszor beszélünk), 45%-a abból, hogy mit evett, eszik és fog enni, a maradék 10% jut egyéb témákra, de az is megáll a celeb-x-faktor kategóriánál, mert komolyabb, értelmesebb téma nem érdekli. Ellenben ha nekem van valami bajom, mint pl. most mocskosul fáj a lábam, valószínűleg begyulladt a bokaízületem, akkor csak kiröhög, hogy ez semmi, bezzeg neki hogy fáj a.... és itt jön a felsorolás. Komolyan, egyedül prosztatahurutja nincs még. Időnként besokallok, leállítom, akkor megsértődik, hogy miért baj az, hogy elmondja, hogy fáj, ha egyszer fáj?? És nem érti, hogy az a bajom, hogy MEGÁLLÁS NÉLKÜL panaszkodik, de rajta kívül másnak nem lehet baja. Emellett hisztis, sértődékeny és sokszor rosszindulatú is. Egyébként annyit tehetsz, hogy egyszerűen elengeded a füled mellett a panaszáradatot, kikapcsolsz ha nyavalyog. Én is azt teszem, bár mondom, néha nálam is túlcsordul az a pohár,és megvan az a veszélye a dolognak, hogy egyszer ha tényleg nagy a baj, azt sem veszi senki komolyan, annyira megszoktuk a nyafogását. Most épp pár napja nem beszélünk, mert úgy viselkedett mint egy hisztis plázap..csa, én meg nem vágtam jó képet hozzá, hanem otthagytam a tökbe, erre persze ő van megsértve, és azt várja, hogy majd én kérjek elnézést, mert nem vagyok tekintettel az ő érzékeny lelkére. Hozzáteszem, ő többször elmondta, hogy azt várja, hogy legyek vele kedves, aranyos, ha nem értek vele egyet, akkor is helyeseljek, mert neki érzékeny a lelke, és erre van szüksége. Én meg mondtam, hogy ezt tőlem ne várja, van nekem saját véleményem, akkor is elmondom, ha az neki nem tetszik, főként, hogy ő olyan szinten nincs tekintettel másokra, hogy az borzalmas. Folyamatosan kritizál, kötözködik, semmi nem jó, bezzeg ő ennyi idős korában, stb. És szerinte ez normális, hogy ő nyugodtan szekálhat, de én nem szólhatok egy szót sem, mert hát az ő lelke...

Nem akarlak elkeseríteni, idővel csak rosszabb lesz, és sajna a költözés is csak annyit segít, hogy rácsukod az ajtót és amíg el nem gondolkodik kicsit a viselkedésén, addig hagyod főni a saját levében.

2014. dec. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Mehetsz koliba vagy albérletbe (lehetőleg külön szobába).

Vagy zárd be az ajtót.

2014. dec. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15%

na jó most nem olvastam el a többi választ, de kérdező ha ez valahogy úgy néz ki, hogy ott vagy, nincsenek barátaid stb stb..


szóval magad vagy, A LEGFONTOSABB hogy legyenek jó jegyeid [már csak azért is hogy majd ha úgy alakul tudj tovább tanulni] és hát igazából elsősorban ennyi.


mondjuk most hogy 18/l vagy ez talán már mind1, de persze ha nem vagy csillagos 5-ös az se vészes, csak később 20-on akárhány évesen tényleg érződik mennyivel könnyebb ha korábban jól tanultál.


Aztán anyukád meg, hát, próbáld ne magadra venni, persze szar meg minden, mondjuk ha ennyi a probléma hogy szól hogy ne nyafogj... hát akkor... azzal aztán tényleg ne foglalkozz, ha folyton cseszeget stb az szívás.. Szóval telik az idő, keresel egy jó munkahelyet [mert optimisták vagyunk és találsz] aztán ennyi.. elköltözök. VAGY az idő alatt meggondolod magad, te érzed.

2014. dec. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

na kérdező most utólagosan elolvastam a többit, na a 6-os válaszból azt a részt csináld, hogy leszarod,, élő példa a 6-os...


tessék itt írt fél oldalt az anyjáról,, NE,, NE FOGLALKOZZ EZZEL, ne írjál róla semmi,, SZARD, LE.. szar érzés lesz persze, de ennyi semmi extra dolgot ne csinálj, mert azzal csak még depisebb leszel, nem kell ebből ekkora ügyet csinálni, meg összeveszni, alapból nem is kell vele foglalkozni


jó azért, takaríthatsz te is meg stb.. de ennyi. Hüüüü de besértődni se kell, tessék az én anyukámnak is vannak hülye pillanatai, meg elég sok ismerősöm anyukájának, na bummm,, ha tényleg ez a legnagyobb baj hogy ő nyafog a te nyafogásodon meg röhög,,, hát az tényleg csak ....enged el magad mellet és ennyi.

2014. dec. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. :-) Azért írtam fél oldalt, hogy lássa, sajnos hiába minden próbálkozás, aki ilyen, nem fog változni. Egyébként én sem foglalkozom vele, bár arra már esély sincs, hogy észbe kapjon, mert a teljes rokonság és ismeretségi kör tudja milyen, így a vita elkerülése miatt inkább helyeselnek neki, amit sajna megerősítésnek vesz. Szóval nem, nem ezen járatom az agyam, sőt, komolyan, kész felüdülés, hogy pár napja nem hallottam a "jaj de fáj a ..." c. szóösszetételt.
2014. dec. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!