Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hol laknátok? Maradnátok a...

Ti hol laknátok? Maradnátok a szüleitekkel vagy a saját lakásba, de egyedül?

Figyelt kérdés

Szóval sajnos úgy adódott, hogy az egyetemen lesz egy passzív félévem és a szüleim nem ragaszkodnak hozzá, hogy dolgozzak (tudom kicsit fura). Nem tudom, viszont eldönteni, hogy otthon lakjak velük vagy a saját lakásomban ott, ahol tanulok. Ott viszont egyedül lennék (volt lakótársam meg lesz is, de ő is passzív lesz most) és félnék, hogy nem megy-e majd az agyamra az egyedüllét de otthon meg a szüleim (jóban vagyunk, de néha azért vannak viták és mondjuk érthető, hogy 20 évesen nem akarok állandóan velük lenni). Persze nem otthon ülnék, sportolnék, tanulnék nyelveket meg kutathatnék a sulimban.


Ti mi tennétek, mihez kezdenétek ebben a helyzetben? Csak normális válaszokat légyszi!



2015. jan. 2. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen a saját lakásomban maradnék.
2015. jan. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én megnézném az anyagi oldalát is.Gondolom a szüleid fizetik annak a lakásnak a fenntartását,hiszen írtad,hogy nem dolgozol.Akkor én szem előtt tartanám,hogy melyik kerül nekik kevesebbe.
2015. jan. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Költőnő? ***** válasza:
100%

Maradnék inkább egyedül. Először lehet nehéz v furcsa, de ezt is érdemes megtanulni. Bmikor hozhat az élet olyan helyzetet, h nem lesz lehetőség választani. Ez az egyik érvem.

A másik pedig az, h az egyedüllét sokmindenre megtaníthat, ha engeded. Ilyenkor van igazán lehetőség befelé figyelni, ilyenkor ki tudnak jönni azok a problémák amiket egyébként elnyomunk. Lehet, h ijesztő meg sz*r, de hosszabb távon kifizetődő foglalkozni velük.

2015. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Maradnék egyedül!
2015. jan. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak attól tartok, mert régebben sem voltam egy hű de nagy társasági ember , amin az egyetemi élet javított, de nehogy megint "visszaessek".
2015. jan. 2. 11:17
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Kipróbálnám egyedül, ha nem tetszik hazamehetsz.

Arra az időre (fél év-1 év) lehet új lakótársad, aztán amikor aktív lesz a régi, akkor visszajön.

Ha megtehetném biztos a saját lakásban maradnék.

Viszont az anyagi oldala: a szüleid fizetik vagy hogy fogod fenn tartani, ha nem tudsz dolgozni?

2015. jan. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen egyedül, sokkal jobb, hidd el. Végre megtapasztalhatod milyen önállónak lenni.
2015. jan. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
egyedul. semmiképp sem a szuloknél. muszáj egy ido után egyedul boldogulnia az embernek (persze toled ez még messze áll, az anyagi fuggetlenség, de már az is jobb megoldás, ha nem mész vissza -cicizni anyuciékhoz)
2015. jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gömbicica ***** válasza:
66%

én hazamennék)

JÓ az önállóság,de jobb a valakihez tartozás.nem hinném,hogy emberevők lennének a szüleid)

Nekem a család nagyobb vonzerő mint az önálló egyedül lét(

2015. jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Én jobban szeretek egyedül lenni, de ha nem saját pénzből tartom fenn a lakást, hazamennék.
2015. jan. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!