Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom apukámmal egyedül,...

Nem bírom apukámmal egyedül, mit tegyek?

Figyelt kérdés
anyukám elment dolgozni tőlünk nagyon messzire, én pedig itthon maradtam vele. anyával volt egy veszekedésük, anya viszont visszament a munkahelyére én meg egyedül maradtam apukámmal. nem szól hozzám, rám se néz, nem foglalkozik velem, és nekem ez nagyon fáj, naponta akár 5x is elsírom magam, akár iskolában is. hozzá viszont nem merek szólni, félek hogy rámkiabál, vagy valami. és ha nem szólok hozzá az is rossz, mert elég társasági ember vagyok és nem megy. segítsetek kérlek!! :(

2015. jan. 2. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:

muszáj vele megbeszélned.

ha nem megy szóban, írj neki levelet és olyankor hagyd ott amikor nem vagy otthon és lesz idő amég lehiggad és átgondolja.

ennél rosszabb mi lehet még mint ami most van???

nincs vesztenivalód.

a levélben írd meg mit érzel és miért nem mersz vele szóban beszélni.

a levelet többször is megírhatod, átfogalmazhatod, kicsit könnyebb úgy mint szóban(szerintem)

2015. jan. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Te szegény lány. Milyen szüleid vannak neked?

Az apád téged büntet vele, hogy az anyukád "elment dolgozni tőlünk nagyon messzire"= időlegesen (?) elhagyta a családot. Úgy tűnik. A levélírás nem rossz dolog - amit az egyik válaszadó javasolt, de még valamit megpróbálhatnál. Ha van a suliban kedvenc tanárod, akkor beszélj vele. Te segítséget igényelsz ebben a helyzetben. Nem normális ha egy gyerek naponta többször sírva fakad. Az apád lelki terrort folytat veled szemben. Ronda dolog. Nem te vagy az oka, hogy az anyukád jóóóóóóó messzire keresett és talált állást. Valószínűleg az apukád szinte sokkos állapotba került, mert nem tudja még feldolgozni ezt a veszteséget. De ez nem mentség arra, amit veled művel.

2015. jan. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg csak apukád nagy valószínűséggel depressziós lett. Azért próbálj meg vele erről beszélni, hogy te szeretnél vele lenni, beszélgetni és, h ez a helyzet neked is fáj. Ha még is rád kiabálna, akkor hagyd és próbáld elérni anyukádat, vagy vmelyik közelebbi rokonodat és kérj tőlük segítséget.
2015. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Hétfőtől már biztosan eléred az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes hívószámon. Eléred Telekom vagy T-mobile számról hétfőtől szombatig 9-21 óra között. (Utcai fülkéből is.)
2015. jan. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez ideiglenesen, de az is lehet, hogy elköltözünk anyukámhoz, és ott folytatunk mindent, amiért persze megint nagyon sokszor rossz kedvem van, mert ugye itt hagyok mindent, család/barátok. A szüleim ezt nem értik meg, és hoppá: új gond. Elég nehéz ez így, de apukámmal a helyzet nem javult, a leveles ötletet megpróbálnám, bár nincs olyan hogy egyedül vagyok itthon, vagy hogy nem vagyok itthon.
2015. jan. 3. 17:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát kérdező megértelek, de nézd a jó oldalát, akkor már legalább anyukád is veletek lesz újra. Sajnos mindig van rossz és jó oldala kb. mindennek.
2015. jan. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyáddal beszélj elsőnek mit mond, ha társra vágysz legyél a barátaiddal, nálad is, hívd el ne foglalkozz apáddal!
2015. jan. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!