Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek a mostanában...

Mi a véleményetek a mostanában halmozottan jelentkező anyai magatartáshoz?

Figyelt kérdés
Nem engedik a 17-18 éves "gyerekeket" vonaton utazni! Nem mehetnek át a szomszéd faluba! Nem látogathatják meg barátaikat, barátnőiket, rokonaikat. A magyarázat, hogy még kicsik(?). Nem mehetnek felügyelet nélkül. Veszélyes a mai világ. Van itt olyan, aki 16 (!) éves gyerekét nem engedi egyedül iskolába. A pesti anyukák úgy tekintenek a vidékre, mintha mifelénk még a betyár világ dúlna. Miért kell életképtelen felnőtteket nevelni ezekből a fiatalokból?

2015. jan. 3. 09:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
20%

Én sem látom, hogy ez most lenne inkább jellemző. Én a 80-90-es években voltam fiatal, akkor is voltak olyanok, akiket jobban és voltak akiket kevésbé engedtek el. Pl. az én szüleim is maximum a boltig vagy az iskoláig engedtek el.


Viszont a mai szülők féltését jobban megértem, ez nem az a világ amiben én felnőttem. Ránk még ránk szólt vadidegen felnőtt is, akár a buszon vagy a villamoson. Sokszor nem a gyerekben nem bízunk meg, hanem a környezetben, hogy ha esetleg molesztálják akkor senki nem segít neki.

Nekem pár éve a villamoson vagy 3 férfi nézte végig ahogy összebalhéztam egy szipussal, szerinted melyik állt oda mellém, hogy megvédjen????

Nem beszélve a közlekedésről, egyszerűen botrányos, hogy a sulinál délután ott álltak a gyerekek a zebránál és senki percekig meg nem állt volna, hogy átengedje őket.

Most külföldön lakunk, itt a gyerekek ha odaérnek a zebrához már állnak meg az autók. Sokkal nagyobb biztonságban érzem őket mint otthon, olyanokat engedek meg nekik amit ha otthon maradunk akkor biztos hogy nem tehetnek meg.

2015. jan. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem en lehetek kb. az arany kozeput. 12 eves vagyok de egyedul jarok iskolaba/iskolabol, tancra/tancrol viszont nem csavaroghatok azert sokat, mert feltenek. De legalabb azt megengedik h egyedul jarjak :)

Tenyleg fura hogy szinte felnott noket nem engednek el az iskolaig/vonatutra...

2015. jan. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Azért aranyos, ahogy 50-60 éveseket letiniznek egyesek mert más a véleményük, mint nekik. Igen, pont a fiatalok értik a kérdés lényegét és nagyon helyes a véleményük.

Arany középút!

De akik erre képtelenek, azok itt is csak a nemtelen támadásaikkal próbálnak érvényesülni. Nekik nagyon sajnálom a gyerekeiket!

2015. jan. 3. 10:49
 14/16 anonim ***** válasza:
56%

Én azt tapasztaltam, hogy a tinik szetetnek túlozni. Méghozzá nem kicsit. Ha valami 2x megtörténik, és akkor is oka van, ők már úgy adják elő, mintha MINDIG úgy lenne, az okokról meg tudomást se vesznek.

Amit itt a tinik összeírogatnak, na azt nyugodtan meg lehet felezni. Ők csak a saját dolgaikkal foglalkoznak, és a többség nem lát tovább az orránál.

Aki meg szó nélkül elhiszi a hisztijüket, egy szinten van velük.

2015. jan. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
78%
Én nem a GYK alapján vonnék le következtetéseket. Az a baj, hogy itt mindenki általánosít. Nagyon sok kérdező és válaszoló ferdít. Ezt nem árt észben tartani. Itt mindenki áldozat, feddhetetlen, tökéletes és mindentudó. Azért meghallgatnám a szülőket is mielőtt ítélkezem. Nem mondom, van aki túlzásba esik (ismerek ilyen szülőket), de talán némelyik gyerek nem olyan megbízható mint amilyennek itt lefesti magát vagy a környék extrém módon veszélyes. Na de egy szó: Ide normális ember olyankor jár, amikor épp van 1-2 unatkozós órája, de nem az itt olvasottak alapján alkot véleményt a világról. Itt "élni" meg végképp hülyeség. Nem kell mindent úgy elhinni, ahogy itt le van írva.
2015. jan. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
28%
Én 18 vagyok, de nem nagyon találkozom ilyenekkel a kortársaim között. Csak itt GYK-en olvasom ezeket a kérdéseket, nem is nagyon akarom elhinni, hogy vannak ilyen hülye szülők.
2015. jan. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!