Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek a mostanában...

Mi a véleményetek a mostanában halmozottan jelentkező anyai magatartáshoz?

Figyelt kérdés
Nem engedik a 17-18 éves "gyerekeket" vonaton utazni! Nem mehetnek át a szomszéd faluba! Nem látogathatják meg barátaikat, barátnőiket, rokonaikat. A magyarázat, hogy még kicsik(?). Nem mehetnek felügyelet nélkül. Veszélyes a mai világ. Van itt olyan, aki 16 (!) éves gyerekét nem engedi egyedül iskolába. A pesti anyukák úgy tekintenek a vidékre, mintha mifelénk még a betyár világ dúlna. Miért kell életképtelen felnőtteket nevelni ezekből a fiatalokból?

2015. jan. 3. 09:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Ugyan ennyi példa van az ellenkezőjére is, amikor valaki túl korán ismeri meg a világot.

De ez így volt mindig is, hogy voltak megengedőbb, esetleg túl hanyag szülők és túl szigorúak is.

Én nem látok változást.

2015. jan. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Én pont a fordítva látom. A mai fiatalok nagyon el vannak engedve, túl korán felnőttnek érzik magukat. A jogaikat hangosa kiabálják, de a kötelességüket nem. Nézz meg egy szórakozóhelyet, ahol a 14-15 évesek részegen buliznak és a 80%-uk már nem szűz.
2015. jan. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2-es, amit a szórakozó helyekkel kapcsolatban írsz, azon én is mindig megdöbbenek. Tudtommal sok helyre ilyen fiatalokat be sem engedhetnének, nem hogy alkohollal kiszolgálják őket. De azért ezt nem lehet egy lapon említeni azzal, hogy 16 éves nem mehet iskolába egyedül, csak felügyelet mellett, vagy gimnazista azért nem mehet jobb iskolába, mert vonaton kellene utaznia. Ezek már túlhaladnak az egészséges féltés határain.
2015. jan. 3. 09:27
 4/16 anonim ***** válasza:
31%
A környezetemben pont az ellenkezőjét látom. A szomszéd 12 éves kislányok kifestve, minősíthetetlenül felöltözve, jönnek-mennek este a sötétben. Én pont azt látom, hogy a mai szülők nagyon nem foglalkoznak vele, hogy mit csinál a gyerekük. Aztán meg sírnak, ha a gyerek elkallódik, hogy baja esik, hogy miért történt. Szerintem annak kéne természetesnek lennie, hogy az ember félti a gyerekét. Amúgy megjegyezném, hogy hiába felnőtt vagyok, utálok vonaton egyedül utazni. Vidéken lakok és erre-felé tényleg betyár világ dúl. Múltkor öcsém egyik 18 éves kollégáját 3-an úgy összeverték, hogy szegény hetekig lila szemekkel járt dolgozni. Pusztán azért, mert belekötöttek és vissza mert szólni. Zárójelben megjegyezném, hogy lány, akit megvertek.
2015. jan. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%
El is olvastad az értelmetlen kérdésed??
2015. jan. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a kérdező erre gondol http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

bár tény, hogy a kérdését elég hülyén fogalmazta meg (mi az, hogy halmozottan jelentkező anyai magatartás? pláne, hogy itt nem csak az anyáról van szó, a szülők mindketten ugyanazon a véleményen vannak), viszont az tény, hogy vannak ilyen korlátolt, mindent túlaggódó, a gyereket a széltől is óvó szülők, akiknél mintha tényleg az lenne a cél, hogy a gyerek az égvilágon semmit ne legyen képes megoldani nélkülük.

2015. jan. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
Abból, hogy itt mostanában láttál pár erről szóló kérdést és választ (aminek a fele kamu), még ne vonj le messzemenő következtetéseket.
2015. jan. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs aranyközépút az a baj..



Tehát sokkal többen vannak,makiket nagxon szabadjára eresztenek, 14 évesen szexelnek, 15-16 évesen kiégnek már a szőrkozóhelyeken, és vannak akiket kb az utcára nem engednek ki...


Középút alig van...itt. a gyakori ennek ellenére nem reprezentatív, hiszen azok akik középen vannak nem írnak.. Ide a 15 évesen terhes lettem, vagy nem engedik, hogy ittaludjon a pasim kérdések, és a19-20 vagyok és nem mehetek sehova számonkérnek kérdések vannak,


Azok, akiket engednek, vagy akiknek jól megfelel úgy nem írnak.


Perzse az először írt tapasztalat a valő életből van :)

2015. jan. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Ui.. És ne légy diszkriminatív, jellemzően az apak tiltanak jobban...tehát nem anai magatartás, hanem SZÜLŐI
2015. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%
En azt unom hogy ebbol all a kategoria, lassan csak a tinik irnak ide...Jo lenne egy kulon topic nekik, mert igen zavaro ha mindig ezt latom amint feljovok.
2015. jan. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!