Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennétek főiskolája/egyetemre,...

Mennétek főiskolája/egyetemre, ha a szülők teljes mértékben ellenzik hogy tovább tanulj?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Érettségim van, és egy felsőfokú OKJ-m. Érettségi után kezdtem el az OKJ-t és mellettr dolgozom egy gyárban 4 műszakban amibe beletartozik a szombat vasarnap éjszaka is. Nettó 82 ezer ft a fizetes, kikészültem idegileg és ez zombi lettem a monoton munkától és a gyártósortól. Júliusban végeztem az iskolával, és szeptembertől szeretnék főiskolára menni,mert nem szeretnek egy gyarban megoregedni.

A szuleim ezt teljes mertekben ellenzik, azt mondjak hogy 21 êvesen mar dolgoznom kell nem iskolába járni.

Nektek mi a vélemenyetek mit tennetek a helyembe?


2015. jan. 6. 07:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt ember vagy. Ha megteheted, tanulj.

De úgy tűnik, támogatást ehhez a szüleidtől sajnos nem fogsz kapni, szóval úgy készülj, hogy te magad tudd megoldani.


Manapság amúgy simán tanulnak az emberek még ennyi idősen, én is 25 évesen fejeztem be a jogi egyetemet, a szakvizsgát pedig csak most, 29 évesen tettem le.

2015. jan. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen sajnos mindig azt kapom a fejemre hogy mar kinottem az iskolas korbol. Az en velemenyem mas, szerintem 21 evesen meg van lehetosegem tanulni, de ok ennyi idosen dolgoztak meg gyereket neveltek.
2015. jan. 6. 07:30
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Olyan szakot válassz, amivel garantáltan jól jársz anyagi/munkaerőpiaci szempontból és akkor talán remélhetsz egy kis támogatást/biztatást. Amúgy szerintem diákként nem kell feltétlen sokat dolgozod ha vállalod a szerény körülményeket (kollégium, 1000 Ft naponta ételre, stb.), mert ösztöndíjból és diákhitelből is fenn tudod tartani magad.
2015. jan. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

40 vagyok es meg mindig tanulok elvegzek minden tanfolyamot tovabbkepzest amit csak lehet

Az utolso master kepzot 38 evessen fejeztem be

Mindig tanultam munka mellett kell es jo tanulni.

2015. jan. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Tanulj!
2015. jan. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Komoly egyetem mellett nem tudsz dolgozni. Az ösztöndíjból nem tudsz megélni. Azt nem várhatod el a szüleidtől, hogy fizessék a tanulmányaidat, mert nem kis összeg.

Ha elvégzed az egyetemet, akkor sem biztos, hogy lesz munkád, és főleg olyan, ami jól fizet.

Mind ezt vedd figyelembe, amikor döntesz.

2015. jan. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Meg kell találnod a lehetőséget arra, hogy tanulhass! Ha a szülők nem tudnak/akarnak támogatni, akkor munka mellett levelező tagozatokon is lehet diplomákat szerezni. Ha kedvet érzel a tanulásra akkor ki kell használnod ezt a hajtóerőt!


Én későn érő típus voltam az általános és középiskolában rosszul tanultam, mert még nem érdekelt, csak egy-két tárgy, elsőre nem is vettek fel az egyetemre, ahova menni akartam. Aztán 1 évet keményen tanultam otthon az érettségi után, hogy felvegyenek egyetemre és sikerült is. Az 5 éves egyetemet 7 év alatt végeztem el, de a diplomamunkám nagyon jól sikerült és publikációim is megjelentek belőle, így felvettek PhD-ra is. Az 3 év ösztöndíjas képzés volt, majd még 2 év predoktori időszak amire elkészültem az értekezésemmel, ekkor 31 éves voltam és elkezdtem rokon szakterületen levelezőn egy 2 éves szakmérnökit munka mellett, majd közvetlenül utána egy másik kétéves szakfordítói szakirányú továbbképzési szakot. Ahhoz hogy az ember alkalmazkodjon a gyorsan változó-átalakuló munkaerőpiaci világhoz, folyamatosan képeznie kell magát, mert mindig másvalamire nyílik inkább lehetőség. Én nem engedhetem meg magamnak, hogy évekig munkanélküli legyek, így figyelnem kell, hogy mikor miben van lehetőség és időben fel kell készülni.

2015. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Tanulj bele valamilyen informatikai hiányszakmába, azt otthonról, suli nélkül is megteheted, bár angoltudás kell hozzá. Én mindenképpen tanulnék valahogy a helyedben. Vannak ösztöndíjas levelezős szakok, keress egy olyat, amire kereslet is van (nézz álláshírdetéseket és fizetésről infókat).


Attól még, mert a szüleid gyereket neveltek már ennyi idősen neked nem kell ugyanezt csinálnod, főleg, hogy már most utálod, amit csinálsz. Kezdj el tanulni mindenképpen, a gyerek nem a szülő, hanem külön személyiség. Abban igaza van részben a szüleidnek, hogy ennyi idősen már magadnak kell megoldanod (mondjuk én a saját gyerekemnél szeretném, hogy előbb befejezze az egyetemet), de egyébként, ha te nappali tagozaton tanulsz, akkor törvényileg 25 éves korodig el kéne, hogy tartsanak, bár én ezt ilyen hozzáállás mellett nem várnám el a szüleidtől, főleg, ha anyagilag sem tehetik meg.


Nem tudom, hol laksz, de tanulj mindenképpen, és keress munkát utána Budapesten. Infós munkák közül a programozói, fejlesztői állásokat nagyon jól megfizetik, és ott a tapasztalat számít, nem a végzettség. Ha elkezdesz egy ilyen irányt mondjuk az Óbudai Egyetemen, simán lehet, hogy még be sem fejezted a 3,5 éves képzést, és már lesz munkád.

2015. jan. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nappalira járnék államilag támogatottra, legalabbis remelem. Az elmult evekben a valasztott szakokra 338 volt a ponthatar az allamilag tamogatottra, nekem pedig 438 pontom van.
2015. jan. 6. 10:32
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
A szüleid buták, primitívek. Soha nem késő elkezdeni főiskolán/egyetemen tanulni, 21 évesen meg főleg nem.
2015. jan. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!