Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Végre rászántam magam, hogy...

Végre rászántam magam, hogy elmondjam a szüleimnek, szerintem baj van velem szeretnék pszichológushoz menni, de csak kiröhögtek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régebb óta vannak már nagyon negatív gondolataim, mindig is utáltam magam, barátaim nincsenek. Az iskolában ki vagyok közösítve, ami még oké lenne, ha nem lennék közröhely tárgya. Nem akarok élni, nem látom semmi értelmét, úgyis csúnya és szerethetetlen leszek mindig. Öngyújtóval szoktam meggégetni a kezem, akkor jobban érzem magam. Annyira nincs értelme semminek.Szeretnék meghalni, a semmi a legjobb dolog, amit el tudok képzelni. Ami gondolat felvidít, az az, hogy bármikor véget vethetek neki. Elmondtam ezeket a szüleimnek nagyon nehezen pár napja, miután folyamatosan zargattak azzal, hogy soha nem lesz barátom, meg nem fognak szeretni az emberek, ha ilyen szürke semmilyen vagyok, meg nem életvidám. Amikor elmondtam, kb csak legyintettek egyet, kinevettek, hogy nem körülöttem forog a világ, hogy ez tipikus kamaszkori hiszti, csak hogy felhívjam magamra a figyelmet. Meg ha öngyilkos akarnék lenni, nem csak dumálnék, meg próbálnám itt ijesztgetni őket ezzel. Mit csináljak? Igazuk van? De akkor mit tegyek, minek keljek fel minden nap? mondjam még nekik ezt?

Vagy tényleg kinövöm, és csak hülye vagyok?


2015. jan. 10. 11:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Sajnállak a szüleid hozzáállása miatt. Minél hamarabb fordulj szakemberhez. Ne a szüleidre hallgass, mert csak az idejében elkezdett kezeléstől várható teljes gyógyulás. Ne késlekedj!
2015. jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Azzal, hogy eljutottál oda, hogy pszichológushoz akarsz menni, leköröztél rengeteg felnőttet érettségben, önismeretben!


Nem vagy hülye.


Ettől még lehet, hogy kinőnéd, de minek tölts el szenvedéssel addig éveket? Nem kamaszkori hiszti, fizikailag is bántalmazod magad, ez komoly dolog.


Keresd fel az iskolapszichológust, ha a szüleid nem hajlandók neked segíteni! Ő majd fog!


És verd ki a fejedből, hogy nem kellesz majd senkinek... Én is "szürke kis semmi" voltam kamaszkoromban, most leszek 30 és soha ilyen elégedett nem voltam magammal meg az életemmel.

2015. jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az iskolánkban nincsen pszichológus. Szerintetek akkor el kellene mennem? 16 évesen szülői engedély nélkül mehetek? Hogy keressek ingyeneset? Pénzem nem nagyon van, fizetőshöz nem tudnék.

2015. jan. 10. 11:12
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Nézd meg, van-e a környéketeken Nevelési Tanácsadó, ott is kaphatsz pszichológusi ellátást. Iskolapszichológus sajnos nem minden suliban van. Ha a nevelési tanácsadót nem találod, az osztályfőnöktől vagy bármelyik tanártól is kérhetsz segítséget, ők valószínűleg fogják tudni, hogy hogyan van nálatok ez az ellátás megoldva.
2015. jan. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
A nevelési tanácsadó is foglalkozik ilyennel!
2015. jan. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Nincs szükség a szüleid engedélyére, hogy pszichológushoz fordulj.
2015. jan. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj el, keress nevelési tanácsadót, hívd fel őket! Segíteni fognak!
2015. jan. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

De hogyan keressek pszichológust? Menjek háziorvoshoz, aki beutal?

Nevelési tanácsadóról sem tudok.

2015. jan. 10. 11:24
 9/19 anonim ***** válasza:
26%

Tényleg szép meg jó, hogy eljutottál addig, hogy pszichológushoz menj de azzal számolj, hogy ő sem fogja megoldani a gondjaid. Ha sajnálni akarod magad ő jópénzért meghallgat de kb ennyi. Rosszabb esetben pszichiáterhez küldenek aki majd felír néhány "nagyon hasznos" nyugtatót ami rövid úton függőséget okoz és utána életcélként azzal fogsz foglalkozni, hogy hogy szabadulj meg tőle...


Én inkább azt javaslom, hogy olvasgass önismereti könyveket, nézz meg néhány videót a témában. Ismerd meg saját magad.

Amit most csinálsz az nem más mint önsajnálat és figyelemhiány. Tudom, hogy vannak gondjaid, de hidd el másnak is. Az, hogy a problémáidon változtass viszont a Te feladatod nem másé. Ne azzal foglalkozz, hogy miért szar az életed, hanem azzal, hogy hogyan teheted jobbá és mit tettél azért, hogy jobb legyen. Nem kell egyből a legnépszerűbb embernek lenni. Nem kell mindig mindenkivel jóban lenni. És közröhej tárgya is csak addig leszel amíg hagyod. Egyrészt pár ember "gonoszkodása" nem mindenki, biztosan van olyan aki nem tartja viccesnek amit veled csinálnak. A kiközösítés meg ugyan ez. Ha mindenkivel ilyen negatív hangot ütsz meg akkor ne csodálkozz, hogy nem barátkoznak veled. Magamról tudom, hogy alapszabály: Soha ne panaszkodj! Senki sem szereti azt hallgatni, hogy másnak milyen rossz. Mindenkinek megvan a maga baja. Keress közös témát másokkal és arról beszélj. De sose légy tolakodó. Nyiss az emberek felé de hagyd, hogy Ők kezdeményezzenek. Ne félj, senki sem marad magára. Te sem fogsz. És nyilván nem vagy hülye (bár az öngyújtózás baromság azt te is tudod. Azt csak azért csinálod, hogy majd mennyire sajnálni fognak a sérülések miatt. Nem fognak, csak még jobban eltávolodsz a többiektől. Szóval hagyd abba).

És igen, ki is fogod nőni.

2015. jan. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Legjobb ha a helyi mentálhigiénés szakrendekést keresed fel, de fordulhatsz a háziorvoshoz is. Ő ad beutalót. De a szakrendelés igénybevételéhez nincs szükség beutalóra, közvetlenül is mehetsz oda.
2015. jan. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!