Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagálnátok, ha a gyereke...

Hogy reagálnátok, ha a gyereketek félbehagyná az egyetemet?

Figyelt kérdés

Hatalmas csalódás az a képzés amit elkezdtem, így 3 félév után nem bírom tovább és félbehagyom, ez biztos.

Fél évet legalább akarok dolgozni, aztán szeptemberben más szakot kezdek. Ha kell akkor amellett dolgozni fogok, nem az a fő bajom, hogy nem fognak eltartani szüleim, csak aggódok hogy nagyot csalódnak bennem, és rossz viszonyunk lesz.

Ti haragudnátok?


2015. jan. 12. 13:09
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én voltam ilyen helyzetben, és megvallom őszintén, első pillanatban kiakadtam. De aztán lehiggadva átgondoltam, hogy nem irányíthatom a felnőtt gyerekem életét a végtelenségig, és meg kell tanulnom, hogy elfogadjam, már önállóan hozza a döntéseit.
2015. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem haragudnék, de nem érteném. Ha az első félévben otthagyod, mást választasz, megértem. De ha már 3 félévet elvégeztél? Hány éves képzés?

Egyébként nyilván jobb olyat tanulni, ami érdekel, aminek majd hasznát veszed, és ha így nézzük, akkor most csak pazarlod az idődet. Mérlegelni kell a befektetett időt, munkát.

És arra is figyelj oda, hogy a másik szak valóban érdekel, azt biztosan szeretnéd?

2015. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha más szakot kezdesz, és nem láblógatásból hagysz fel vele, akkor így nincs vele gond :)

Jobb, hogy most jöttél rá, hogy téged nem ez a terület érdekel, minthogy pár letöltött év munka után jöttél rá, hogy neked nem ez kell, és közben már mondjuk családod lenne, és nem lenne visszaút.

Így garantáltabb, hogy olyasfajta területen fogsz dolgozni, amit élvezel is :)

22L

2015. jan. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon féltem, hogy mit fognak szólni.

Végül is szakot változtatsz, nem örökre hagyod ott.

Én alapdiploma után elkezdtem a mestert, de abbahagytam.

Először nehezen értették meg, de elmagyaráztam nekik miért akarom (nem találok vele munkát és összehoztam volna vele 1,5-2 milliós adósságot). Látták is rajtam, hogy nyűg az egész és értelmetlen. Megértették a szüleim.

Te nem örökre hagyod ott, szerintem az nem olyan vészes.

2015. jan. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Én féltem, hogy csalódást okozok, így végigszenvedtem 3 és fél évet, csúszás nélkül, mellette pedig párhuzamosan elkezdtem álmaim szakját is.

Őszintén szólva a szülőknek szerintem egy támogató attitűddel kéne fellépnie, mégis a gyerekük jövőjéről van szó, inkább örülniük kéne, hogy még időben felismerted, hogy mivel NEM akarsz foglalkozni.

2015. jan. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem a szüleid fogják élni az életedet! Dönts felelősen és vedd figyelembe hogy hátra van még jó esetben minimum 50 éved ezen a Földön.


A sorsod a tiéd; magadnak írod, nem a szüleidnek.

2015. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

szerintem ha már 3 félévet jártál akkor ha 3,5éves a képzés, végezd el

úgy tudom ha fél év után hagyod ott vissza kell téríteni az árát??

honnan veszed, hogy a másik szak jobb lesz? akkor inkább majd végezd el azt is, hogy több lábon élhess, de én nem hagynám ott.

mi az indok?

2015. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
"Hatalmas csalódás az a képzés amit elkezdtem" :D ez az indok. Egyáltalán nem azt kaptam, amit vártam. Amiért odamentem, hogy majd azt fogom tanulni mert arról szól a szak, azzal még most se vagyok előrébb mint középiskolában. A mostani beadandó feladatoknál telt be a pohár. Első félévben még természetes volt, hogy nem vesszük komolyan, mert még csak bevezető tárgyak voltak, de azóta se javult a helyzet. Ez a szak semmivel nem vinne közelebb ahhoz amit csinálni akarok, mert semmi hasznos dolgot nem tanít.
2015. jan. 12. 19:45
 9/9 anonim ***** válasza:
egyébként mivel nem végleg hagyod ott az egyetemet csak szakot váltasz szerintem rendben van.Csak úgy kíváncsiságból:megkérdezhetem milyen szakon vagy és milyen szakra akarsz menni helyette? 16/l
2015. jan. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!