Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 30 000 forintból mennyit...

30 000 forintból mennyit illik a szüleimnek adni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, suliba járok és mellette diákként dolgozom. A szüleim azt akarják, hogy adjak nekik belőle. Ti mennyit adnátok?
2015. jan. 13. 08:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Hátha*
2015. jan. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az ilyen szülők nem enyhülnek meg és adják vissza az elkért pénzt... családon belül tapasztalat, hogy amikor unokatestvérem elkezdett dolgozni az egyetem után, és még fél évet otthon élt, ameddig nem költöztek össze a párjával, a szülei irreálisan nagy összegeket akartak róla leszedni, rezsi és kaja néven. El sem merte mondani, hogy ténylegesen mennyit keres, mert akkor dupláztak volna, és tartották volna a markukat, mindezt úgy, hogy az unokatesóm 7 napból 3-at jó ha otthon evett és aludt, mivel olyan a munkája, hogy az autóban ül egész nap és reggeltől -estig falukat, városokat jár. Ebédelni éttermekben szokott, vagy épphogy 2 megbeszélés között bekap valamit, és sokat aludt a párjáéknál is. Tehát vannak szülők akiknek céljuk lehúzni minél jobban a gyereket, mert "én megérdemlem, és mert megszültelek" alapon..... nevetséges. Nekem eszembe sem jutna elkérni a gyerekemtől azt a kis pénzt amiért szabadidejében megdolgozik. Inkább büszke lennék rá, hogy magától eszébe jut ilyesmi, úgy hogy tudja nem állunk jól anyagilag, és hogy ne tőlünk kelljen kérnie a szórakozására...inkább vágnák le a kezem, minthogy a markom tartsam 10.000 forinért a gyerekem zsebéből..
2015. jan. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy vasat se.

Az otthon lebzselő apa menjen el pénzt keresni, ne a tanulás mellett dolgozó gyerekét pumpolja.

2015. jan. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

13. vagyok, kiegészíteném az előzőt.


Ha nagyon balhéznak emiatt, inkább abbahagynám a munkát, de arra nem keresnék, hogy tanulás mellett még őket szponzoráljam, miközben apa otthon a s...gét mereszti.

2015. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj pénzt semmiképp nekik. Nem tudnak vele gazdálkodni.

Alap lenne, hogy leültessenek, és átnézzétek, mire mennyi megy el, és miből lehet visszább venni. Ha ez megtörtént,és senki se költ cigire, alkoholra semennyit, és sokadikán nincs kajára való, elmennék lisztért, krumpliért, és kifizetném. De a pénzem akkor se adnám oda, ha van, aki semmit sem keres, a felnőtt családtagjaim közül.

2015. jan. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ha meg nem adok akkor azt vágják a fejemhez, hogy bezzeg én mindent megadtam neked amikor csak tudtam. Persze sokkal agresszívebb stílusban."


Ilyen dumára feleld azt: a gyerek NORMÁLIS EMBEREKNÉL nem befektetés, ami idővel megtérül. Gyereket nem azért vállal, gondoz az ember, hogy később a fejéhez vágja azt, amit érte tett, amennyit az évek során ráköltött, és ezért ellenszolgáltatást várjon zsarolással. A gyerek nem kérte, hogy a világra szülessen, hanem kettejük döntése volt!

2015. jan. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Szégyellhetik magukat az ilyen szülők.
2015. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Vegyél belőle a hűtőbe dolgokat. Én a kezükbe nem adnám.
2015. jan. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

szerintem se kell adnod.

én is dolgoztam sokat suli mellett, most érettségi előtt abbahagytam, hogy a sulira tudjak jobban koncentrálni.

nem kértek el belőle, pedig mi se állunk jól.

menjen el apukád dolgozni. nehéz munkát találni, de valami segédmunkát, vagy betanított gyárit nem lehetetlen.

jól teszed hogy dolgozol, de nem kötelességed odaadni.

ha jól tudom utánad még kapnak családit, érjék be azzal...

normális szülő csak akkor kérné el ha tényleg nagy probléma lenne anyagilag pl már kikapcsolnák az áramot a tartozások miatt stb..

de hogy apukád nem is dologzik.. segíts neki találni a neten, biztos jobban értesz hozzá mint ő.

de az utolsó is jót írt, vegyél valamit ami fogyóeszköz, tojás ,tej liszt..stb amit úgyis megvennének .

de ne add oda nekik

2015. jan. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Juj, mintha az én kérdésemet olvasnám, csak kb. 10 évvel ezelőttről.

Nekem az apám volt olyan köcsög, hogy követelte (persze nem a szemembe mondta, hanem mindenki másnak)

Nálunk ráadásul olyan helyzet volt, hogy mindkét szülőm dolgozott, csak nagyon-nagyon kevés pénzért. Én meg főállásban dolgoztam 6 órában közmunkásként okmányirodában, tehát nem mehettem mackóban és edzőcipőben, ami az akkori ruhatáram nagy részét kitette (sose tellett még turis ruhára se, volt egy nadrágom, egy-két felsőm és kifújt)

Mivel ők elcigizték és elitták a pénz jelentős részét.

Így én úgy oldottam meg, hogy bevásároltam, ami hiányzott a háztartásból, pl mosószer, öblítő, kaja, ilyesmi, a 30 ezerből nagyjából 10 ezret. De sajnos csak 5 hónapot volt munkám, aztán letelt a szerződés. :(

2015. jan. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!