Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titokban dolgoztam és ki...

Titokban dolgoztam és ki fognak rám akadni?

Figyelt kérdés

Egyetem mellett heti 2 vagy 3 napot dolgoztam, de ezt a szüleim tudta nélkül, mert kijelentették, hogy vagy suliba járok vagy dolgozom, de ha az utóbbi, akkor takarodjak a lakásukból.

Oké, csakhogy pénzt nem kaphatok semmire, se a bérleteimre (budapesti és vonat), se a tankönyveimre és "zsebpénzt sem" (szóval ha itthon felejtettem a szendvicseimet, akkor koplalnom kellett volna estig).

Sikerült nyáron fél hónapig munkát találnom, akkor kaptam érte 30 ezret (erről tudnak is), de ott is kijelentették, hogy utálják és hagyjam abba.

Csakhogy jön az adóbevallás és tuti rá fognak erre jönni... Annyit nem tudok megkeresni, hogy albérletbe költözhessek (meg diákmunka hol van, hol nincs), kolihoz nem lakok elég messze, így maradnom kéne, de nagyon mérgesek lesznek rám emiatt és félek, hogy elküldenek, mert "megszegtem" a szabályaikat.

Ilyenkor mit lehet tenni?


2015. jan. 13. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan tudnál suliba járni, ha az olyan alapokat nem akarják megvenni, mint a tankönyv és a bérlet??? Hogy képzelik el? Azt hiszik, hogy nem kell pénzt és te ingyen utazhatsz és ingyen kapsz mindent??
2015. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy képzelték el, hogy a nyáron megkeresett 30 ezerből boldoguljak, mert meg kell tanulnom beosztani a pénzt. De csak egy tankönyvem (2 kötetes) volt 12 ezer és nem tudtam mit csinálni :/
2015. jan. 13. 18:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A diákoknak van egyszerűsített adóbevallás, amit lassan le kell majd adni. Az iskolaszövetkezettől (akikkel dolgoztál) kapsz, vagy letöltöd tőlük a jövedelemigazolást. A nav honlapjáról egy űrlapot, kitöltöd, és postára adod. Ennyi. Ha meg kapsz rendes adóbevallási papírokat mondhatod, hogy a nyári munka miatt, de az iskolaszövetkezet intézi, stb.


Egyébként nem lehet velük sehogy se megbeszélni, hogy oké, kerestél 30 ezer forintot, de egy évre már csak a bérlet sem ennyi, nem hogy bármi más. És gyalog pl nem járhatsz suliba. Tehát az addig oké, hogy otthon van tető a fejed felett és a hűtőből vehetsz ki kaját enni, de vagy hagynak heti pár napot dolgozni vagy képtelen vagy tanulni, már csak azért is, mert nem jutsz el a helyszínre.

2015. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Még ilyet sem hallottam, pénzt nem akarnak adni,de azt sem akarják,hogy dolgozzál.A szüleid az eszüknél vannak?
2015. jan. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A kolléganőm lánya is hasonló problémákkal küzdött mint te. A szülei azt hitték hogy beosztásra nevelik ha nem állják a költségeit, dolgozni pedig nem engedték mert az szégyen a szüleire nézve hogy suli mellett dolgoztatják a gyereküket.

Az mozdította ki őket ebből a vakságból amikor a lányuknak egy osztálytársa fölajánlotta hogy dolgozzon vele. Elvileg hoszteszként, de gyakorlatilag nem. Anyagilag nagyon sokat kínált a lehetőség. A lány elmondta otthon, és a szülők rájöttek hogy milyen gondjai vannak a lánynak. Aztán engedték hogy elhelyezkedjen normális diákmunkára inkább.

2015. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm 3-as, ezek jó ötletek :)


Ők azt mondogatják, hogy azért nem akarják, hogy dolgozzam, mert nekem az a dolgom, hogy tanuljak, iskola időben ne figyeljek semmi másra (+ a megkeresett pénzemből ugye gazdálkodjak, ez egy jó lecke az életben)

2015. jan. 13. 19:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Jaj, pont mint anyám. Szerintem az ilyen emberek végig se gondolják, amit mondanak.


De azt nem értem, miért csinálsz problémát ebből a helyzetből. A leveleid nem bonthatják fel, ha megkapod, az nem gyanús, hiszen nyáron dolgoztál. Az adóbevallást meg ne az orruk előtt töltsd ki. Ha mégis attól tartasz, hogy kibontanák, akkor kérd más címre, egy barátodhoz. Azaz módosítsd a diákszövetkezetnél a levelezési címed.


A kolit meg pályázd meg, ne kifogást keress. Nem tudom, nálatok hogy van (gondolom, te se), de nálunk a maximális 100 pontból 3(!!) pontot kapsz a lakhely távolsága alapján. Az összes többi ettől független, a tanulmányi eredmény és a szociális helyzet számít.


Egyébként Budapesten van fix diákmunka, én a jelenlegi helyemen februárban kezdtem, és ha minden jól megy, nyárig ott leszek. Kivéve ha nem sikerül lediplomázni, mert akkor tovább is :D

2015. jan. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez durva. Tudják mennyi egy havibérlet? Most így viccen kívül, csak a pesti bérlet ~40 000 egy évre. Szerintem mutasd meg nekik ezt, ha ez nem téríti őket észhez, akkor semmi...
2015. jan. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

ilyet még én se hallottam soha... nemhogy örülnének hogy dolgozik a gyerekük még tanulás mellett. 30ezer nehogy már elég legyen bérletre, könyvekre, meg azért egy fiatal szórakozik is, eljárkál ide oda...

nem sok mindent tudsz tenni ha ilyenek a szüleid, próbáld nekik megmagyarázni hogy 30 ezer az egy hónapra elég, nem 10 hónapra, és ha nem támogatnak, igenis dolgozni szeretnél, és örülhetnének hogy saját magadnak keresed meg a pénzed.

2015. jan. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez veszedelmesen idiotizmusra vall. De kb akkor ők hogy élnek? Ők keresik a pénz és osztják be, kb 40iq kell hozzá, hogy valaki felfogja, hogy nagyjából havi 30 000 a minimum színvonal egy diáknak. Pláne egy 20+ éves embernek akarnak ilyen gyerekes dolgokat.
2015. jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!