Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titokban dolgoztam és ki...

Titokban dolgoztam és ki fognak rám akadni?

Figyelt kérdés

Egyetem mellett heti 2 vagy 3 napot dolgoztam, de ezt a szüleim tudta nélkül, mert kijelentették, hogy vagy suliba járok vagy dolgozom, de ha az utóbbi, akkor takarodjak a lakásukból.

Oké, csakhogy pénzt nem kaphatok semmire, se a bérleteimre (budapesti és vonat), se a tankönyveimre és "zsebpénzt sem" (szóval ha itthon felejtettem a szendvicseimet, akkor koplalnom kellett volna estig).

Sikerült nyáron fél hónapig munkát találnom, akkor kaptam érte 30 ezret (erről tudnak is), de ott is kijelentették, hogy utálják és hagyjam abba.

Csakhogy jön az adóbevallás és tuti rá fognak erre jönni... Annyit nem tudok megkeresni, hogy albérletbe költözhessek (meg diákmunka hol van, hol nincs), kolihoz nem lakok elég messze, így maradnom kéne, de nagyon mérgesek lesznek rám emiatt és félek, hogy elküldenek, mert "megszegtem" a szabályaikat.

Ilyenkor mit lehet tenni?


2015. jan. 13. 18:44
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Kolit minden évben megpályáztam, hiába :/ Az anyagi helyzetünk egyáltalán nem rossz, talán átlagosnak mondanám, mert nagyon spórolnak (így félre is raknak elég sokat).

Leveleimet probléma nélkül fel szokták nyitni (sok vita is van ebből), bár most eljutottam odáig, hogy max visszakiabálok rájuk, ha kiakadnak, hogy dolgoztam.

2015. jan. 13. 20:41
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor legközelebb adj fel saját nevedre feladó nélkül egy levelet, amibe rakd bele a kinyomtatott, levéltitokra vonatkozó törvényt, ugyanis a levéltitok megsértése bűncselekmény, amiért akár fel is jelentheted a szüleidet. Ha ebből sem okulnak, akkor meg bérelj postafiókot, és oda küldess mindent.


Készülj fel egy beszélgetésre a szüleiddel. Nyomtasd ki a kötelező- és ajánlott olvasmányok listáját az ETR/Neptunból, hozzá a kiadók oldalait, hogy melyik mennyibe kerül. Mutasd meg a bérletet, hogy mennyibe kerül. Mondd el, hogy tessék itt van, nem te találod ki a dolgokat, a számok nem hazudnak. Szimplán a bérlet többe kerül, mint a 30 000 Ft. Ráadásul nem tőlük kérsz, megoldod magadnak. Nekem is van ismerősöm, aki vegyész szakot végzett el többgyerekes, férjes asszonyként, meló mellett.

Értesd meg velük, hogy vagy elvárják a jó eredményt, de cserébe mindent megadnak észszerű határokon belül, vagy hagyniuk kell, hogy te oldd meg! Mert ha nincs pénzed könyvre, papírra, füzetre, tollra, ceruzára, akkor mégis hogyan tanulhatnál normálisan?

2015. jan. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!