Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan neheztelek az anyámra?

Jogosan neheztelek az anyámra?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta kiölt belőlem mindig, mindennemű ambíciót. A középsulimat sem választhattam meg, oda kellett mennem, ahova ő akarta. Érettségi után mindenképpen egyetemre kellett mennem, hogy tanár legyek. Szerettem volna okj-s képzést végezni, valamint szakácskodással és kertészkedéssel foglalkozni, de amint előálltam otthon ezekkel az ötletekkel, mindig leordított, és hallani sem akart arról, h ott hagyjam az egyetemet "mert nekem a tanári munka való csak, a fizikai munkába belehalnék". Most 26 évesen mosogatásból élek, és mivel nincs szakmám, esélyem sincs arra, h rendes melóm legyen, klasszikus bölcsész-diplomás felállás.

Anno szerettem volna zenélni, de a gitárvásárlásról megint csak lebeszélt az anyám, mondván, hogy vannak fontosabb dolgok is az életben, amikor pedig be akartak venni egy zenekarba énekesnek, nem tudtam eljárni a próbákra, mert a mutter csőd szélén tengődő vállalkozásában kellett ingyen dolgoznom. Arról nem is szólva, h a mai napig bele akar dumálni abba, hogy hogyan öltözködjek, hogyan hordjam a hajam, stb. Ráadásul nemrég összejöttem egy lánnyal, de anyám már most ellenzi a dolgot, mondván, hogy szerinte a barátnőm csak kihasznál.


Most csak én reagálom túl a dolgot? Vagy jogosan van elegem abból, hogy az anyám ambícióinak kell megfelelnem, és végül mindig én szívom meg? Mert eddig ahányszor hallgattam rám, mindig ráb@asztam...


26/F



2015. jan. 21. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
26 évesen már ne anyádat hibáztasd ha tehetetlenségeid miatt. Ez már rég nem anyád hibája.
2015. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
De az egyetlen hibás a történtekben anyád. Ő tette tönkre az életedet.
2015. jan. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy idő után a te felelősséged is, ha hallgatsz rá. Az egyetemre már nem tudott volna kényszeríteni, ha nem hagyod. OKJ-s képzést most is csinálhatsz, én is járok egyre diploma és munkanélküliség után.
2015. jan. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%

Pfejj de gonosz az anyád, hogy miatta lett egy diplomád és nem maradtál paraszt.


Amúgy meg 26 évesen még azért nem tántorogsz a halál küszöbén, bátran vegyél gitárt.


"Most 26 évesen mosogatásból élek, és mivel nincs szakmám, esélyem sincs arra, h rendes melóm legyen"


Van egy tanári diplomád, nem? Azzal miért nem próbálsz elhelyezkedni? A legnagyobb királyság, hosszú vakáció minden nyáron. Én is voltam tanár, igaz, hogy sokat nem fizet, de azért belekékülni sem kell a munkába, finoman szólva.

2015. jan. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván az anyád is hibás, ez tény.

De te sem úgy reagáltál ahogy kéne.

Már megbocsáss, a középsuli még érthető, mert a szülők írják alá a papírokat, de az egyetemre nem lettél volna köteles felvételizni, sem beiratkozni.

Ismertem ilyen szülővel megáldott embereket, de ők 18 évesen dobbantottak, vagy kilázadták maguknak a dolgokat még tiniként.

Nem reagálod túl, de a saját tutyimutyiságoddal sem ártana elszámolni.

2015. jan. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Most azonnal menj és tedd amit akarsz, élj úgy ahogy akarsz, legyél az ami akarsz lenni, hordd úgy a hajad ahogy tetszik. Anyád ígyis úgyis csesztetni fog, mert ő már elcseszte az életét. De neked ettől még nem kell. Légy boldog a barátnőddel.
2015. jan. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos. Anyád szült meg téged. Ö az oka mindennek.
2015. jan. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!