Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a 20-25 éves gyereketek...

Ha a 20-25 éves gyereketek elvenne egy kis "zsebpénzt" és lelépne külföldre minden szó nélkül, hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Egyszer 17 évesen elegem lett mindenből, és elmentem szó nélkül 3 hónapra, persze kintről telefonáltam, megbeszéltük a dolgakat (érettségeig maradhattam), és végül küldtek pénzt is, mivel nekem nem volt sok.

Egyik ismerősömnek ezt meséltem, és most azt tervezi, hogy elvesz otthonról 3 millió forintot és elkezd utazgatni, aztán lesz ami lesz, közben meg szegény szülők nem is tudnák hol-merre jár.

Én a szülők helyében lehet feljelenteném lopás miatt, hogy tanuljon belőle :D

(azért be kell valljam ha nem lennének kötelezettségeim, pl. egyetem, akkor lehet én is elmennék a semmibe és egy szép szigeten tengetném napjaimat)


2015. jan. 22. 08:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én csodálkoznék, hogy hol a fenébe talált a gyerek hárommilliót :)
2015. jan. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1. lopott

2. szó nélkül lelépett

3. már NEM gyerek!


Nevelési csődtömeg! Önkritikát tartanék és nem tartanám el tovább a seggét. Keresse meg a szórakozásra valót, és éljen, ahogy tud!

2015. jan. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
jó görény az ismerösőd,saját szüleit meglopja.Ki tudja mi mindenről mondtak le,hogy össze gyűjtögessék,de ha jó módba is élnek a leg undorítóbb meglopni őket.meg fognám a nyakát rendesen
2015. jan. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Nyilván egyből mennék a rendőrségre, mert ilyet nomrális ember nem csinál, és arra gyakaodnék, hoyg elrabolták/kényszerítették.

Egyébként drágaságom, te álomvilágban élsz, szerintem még egy tanya kényelmetlenségeit se viselnéd el, nemhogy a semmit. A remeteség nem kötelezettségekről szól, hanem áldozatokról, na azokat nem akarod te meghozni, csak álmodozol.

2015. jan. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Szép szigeten tengetnéd napjaidat? Jah, és ki mos, főz rád, stb.? Te ahhoz vagy szokva, hogy kiszolgálnak, a kötelezettségeid meg inkább nevetségesek. Kötelezettség az, amikor reggeltől - estig melózol, hogy a gyereked munka nélkül egyetemre járhasson, és közben legyen ideje arról fantáziálni, hoy egy szigeten kinyalják a seggét!
2015. jan. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem hinnem hogy ezek utan gyerekemnek neveznem az ilyet, bar az is igaz, hogy a szulok is elcseszhettek valamit a nevelesben ha a gyerek ilyet csinal.

Nem esik messze az alma a fajatol.

2015. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

4,5, mert ti aztán tudjátok hogy én hogy élek, azt meg végképp nem tudom honnan veszetik, hogy ki vagyok szolgálva, és nem magamról gondoskodom. képzeljétek a vőlegényemmel élek együtt a saját lakásomban, ahol takarítok, mosok és főzök szinte minden nap, és mellette egyetemre járok :D lehet nektek ez nem volt meg 22 évesen, vagy épp még szülőkkel laktatok és ők tartottak el, de ez nem jogosít fel arra hogy ismeretlenbe mást sértegessetek!


Ha szólok a szüleinek, hogy rakják el a pénzt, az milyen dolog lenne? jól élnek, és szerintem azt csinál ismerősöm amit akar, de ezzel mást ne károsítson meg. Szerintem az hogy lelép szó nélkül, az nem nevelés kérdése, de a pénzt nem kéne elvenni.

2015. jan. 22. 13:48
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Otthon a befőttesüvegben tartják a 3 misit a szülei?
2015. jan. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az hogy lelép szó nélkül, az nem nevelés kérdése"


Persze, hiszen minden normalis ertekrenddel felnott embernek termeszetes hogy fogja magat es egy szo nelkul lelep a fenebe.

2015. jan. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A barátod igen sötéten gondolkodik, de a meglátásod alapvetően jó: felnőtt, lépjen le, ha akar, bár éretlenségét bizonyítja, ha nem hagy üzenetet, hogy szabad akaratából tette, és gerinctelen, ha meglopja a szüleit. Nem tudom, milyen viszonyban van a családjával, de nem tudom elképzelni, hogy egy agresszív, bántalmazó családhoz tartozna, akiknek ezzel törleszt, miközben megvan az a bizalom, hogy hozzáfér a pénzükhöz.

A 20-25 éves nem gyerek, büntethető, és ha meglopja a saját családját, akkor börtönben a helye. Te annyit tehetsz, hogy "beárulod" a szüleinek - bár ebben az eseten teljesen ki kell tálalnod nekik - vagy elmondod, ha ő eltűnik a pénzzel, keresni fogják, a barátokat is kikérdezik, te pedig nem fogsz hazudni a kedvéért. A 3M nagyon gyorsan elkopik, ha közben nem dolgozik, egyébként pedig ha munkahelye van, könnyen megtalálható, vagy ha a személyazonosságát felhasználva másik országba utazik, már a határnál lebukik, hogy kőrözött személy.

2015. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!