Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Újszülött babának, állítanak...

Újszülött babának, állítanak ki ideiglenes személyigazolványt, hogy külföldre még aznap kitud vinni?

Figyelt kérdés
Magyarországon szülnék ,magyar állampolgár vagyok ,de a párom román és ott szeretnénk élni!

2015. jan. 22. 14:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%
Nyáron az egyik ismerősünk a három éves kislányukkal szerettek volna kiutazni Erdélybe. Elfelejtettek a gyereknek személyit csináltatni ezért egy határközeli önkormányzathoz visszafordították őket. Ott megcsinálták az ideiglenes személyiét és utazhattak tovább.
2015. jan. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%

Legalább az újszülöttet már le tudod írni.


Miért nem szülsz Romániában? Valami pénz van a dologban?

2015. jan. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Iskolázott vagyok ,kedves utolsó válaszoló,szerintem mással is előfordul ,hogy valamit helytelenül ír le, és borzasztó ,hogy ilyen szemfüles valaki ,hogy másokat kritizáljon ,miért ,te nem írtál még le valamit helytelenül???!!!
2015. jan. 22. 16:16
 14/18 A kérdező kommentje:
Magyar biztosításom van , magyar állampolgár vagyok ,és terhesgondozásra is oda járok ,ragaszkodok , a magyar ellátáshoz ,tisztább , körülmények vannak Magyarországon !
2015. jan. 22. 16:18
 15/18 anonim ***** válasza:
84%
Ezért osztogatjuk a magyar állampolgárságot...
2015. jan. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%
Ha magyar állampolgár vagy, és itt fizetsz biztosítást, akkor tudnod is kellene, hogy a kórházból aznap nem adják ki a csecsemőket, mert megfigyelik 3-5 napig, hogy nem sárgulnak-e be. Ha annyira ragaszkodsz a magyar "tisztasághoz", akkor miért rohansz vissza vele Romániába? Nincs senki rokonod itt akinél a férjed megszállhatna, amíg kórházban vagytok? Saját felelősségedre persze azt csinálsz a gyerekeddel amit akarsz, de egyetértek azokkal akik nem üldögélnének egy újszülöttek az okmányirodában. Mert aztán majd hozhatod vissza az ingyenes egészségügybe gyógykezelésekre is!
2015. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
46%
Születési akvi nélkül állítanak ki bármilyen okmányt? Mert azt sem kapod meg azonnal.
2015. jan. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
38%

Ha Mo. tisztább, akkor ezek szerint egy mocskosabb helyen fogod felnevelni a gyereked? Szép.


Igen, egyszer félreírtam valamit. A "kisebb" szót két s-sel írtam 3. osztályban, azóta is bennem van. De ujjszülött meg újszülött... az nem csak félreírás.

2015. jan. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!