Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit éreznétek, mit tennétek,...

Mit éreznétek, mit tennétek, ha a gyereketek olyan pályát választana, amit ti semmire sem tartotok és megélni se fog tudni belőle?

Figyelt kérdés
2015. jan. 23. 10:37
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
95%
Én magam olyat akartam világéletemben, amiből nem lehet megélni és nagyon kevesen tartják komoly szakmának, ezért a következőt tettem: más jellegű egyetemen másféle végzettséget szereztem, abban dolgoztam és közben hobbiszinten foglalkoztam az álomszakmámmal. Most kezdek másodállásként abból is pénzt látni, és van rá esély, hogy idővel a főállásom lehet. Ugyanezt javasolnám: ne adja fel az álmát, de álljon több lábon.
2015. jan. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
90%
Mivel a szülő tapasztalt ad tanácsot, de ha a maga feje után akar menni a gyermek, meg akarja tapasztalni a saját döntése következményét. Ez fájdalmas a szülőnek, de az sem vezetne eredményre, ha a saját meglátásunkra beszélnénk rá. Érthető, hogy azt szeretnétek, ha nem lenne megélhetési gondja, ezt ő még nem látja mert eddig gondoskodtatok róla.
2015. jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
94%

Nekem nagy szívfájdalmam, hogy szüleim nem támogatták az álmomat, a pályaválasztásomat. Emiatt olyan szakmát, munkát választottam, amit utálok. Nap, mint nap így dolgozni járni...lehangoló.

Viszont ma is minden nap gondolok rá, hogy mi lett volna ha...

Ma sajnos már olyan képzést sem indítanak, amilyet én szerettem volna...viszont álláshirdetést látok, de nem jelentkezhetek rá, mert nincs meg a képzettségem hozzá!

Ennyi pénzt az álom munkával is megkeresnék, mint ezzel a nem kívánatossal, de akkor nagyobb örömmel kelnék reggel, nem nézném folyton az órát, stb...

Figyeljünk oda a gyerekek vágyaira, igényeire. Fontos, hogy megerősítsük bennük az érzést, bármik lehetnek, amik szeretnének, csak legyenek kitartóak!Én ezt tudom tanácsolni. Sajnos racionális oldalam erősebb, de szenvedek is miatta rendesen.

2015. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim válasza:
89%
Nehéz kérdés de ha megszerzi vele az érettségit utána még mindig van lehetősége továbbtanulni mást is kipróbálni, több szakmával pedig több lábon is megáll (talán). Én azt gondolom engednék Neki de idegen nyelvet mindenképpen tanítatnék mert anélkül már esélye sincs. Nem tudom milyen szakma amiből nem él meg. Mai világban nincs az a szakma amiből meg lehet élni sajnos, ha csak nem média, ügyvéd, vagy valami sztármeló.
2015. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
100%

A szülő sem tévedhetetlen!!!

Rengeteg példa van arra, hogy a szülő erőlteti olyan pályára a gyerekét, amiből SZERINTE jól meg fog élni, és a valóságban a gyerek kitörölheti a fenekét azzal a végzettséggel.

Szóval önkritikusan nézném saját véleményemet, és nem képzelném azt, hogy nálam van a bölcsek köve.

Ha vannak reális érveim, azt előhoznám a gyerek előtt.

Próbálnék felkutatni olyan végzettségű és olyan munkakörű embert, ami a gyerekemet érdekli, hogy mondják el ők a véleményüket a pályájukról.

De egyébként ÖRÜLNÉK, hogy a gyerekemet VALAMI érdekli és célja van az életben. Szerintem a legrosszabb az, amikor valakinek 18 évesen fogalma sincs, mi akar lenni, csak fűtött irodában öltönyben/kosztümben akar üldögélni és jól keresni és nem megerőltetni magát semmiben. Na, az ő számára nincs jó pályaválasztás!

2015. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
100%

("…) nem tartja nagyra

Hogy költő-fia van;

Előtte minden ilyes

Dolog haszontalan."


Petőfi


De azért Petrovics István biztosította a fia boldog gyermekkorát és taníttatását.

2015. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:
Bölcsészkarra jár. Én közgazdasági/pénzügyi irányba szerettem volna küldeni, de azt mondta, hogy utálja a matekot, sosem értette és úgysem tudna elvégezni egy ilyen iskolát. Most ahova jár, ott jól teljesít, de egy ilyen területen szerintem nem is nehéz jól teljesíteni.
2015. jan. 23. 10:59
 8/57 anonim ***** válasza:
92%
Az a fontos, hogy azzal foglalkozzon, azt tanulja, amit szeret. Borzalmas egy életen át azzal foglalkozni, amit nem szeret!!!! A pénz másodrendű és ha valóban szereti és elmélyed azon a területen, amit tanul, előbb-utóbb egzisztenciálisan is megoldás lesz az életére.
2015. jan. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon gáz vagy kérdező! Sajnálom a gyerekedet.
2015. jan. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
100%
Én semmit, örülnék, hogy legalább van terve, elképzelése (nekem nem volt). Viszont azt tudom, hogy a férjem próbálná terelgetni, de ha a gyerek végleg eldöntötte, hogy mit szeretne, akkor viszont segítene neki, tanulna vele, ha nehézsége akad.
2015. jan. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!