Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom miattam kénytelen...

A párom miattam kénytelen hanyagolni a nagyobbik lányát. Mit tehetnék a helyzet javulásának az érdekében?

Figyelt kérdés

A párom második házasságából született lánya ki nem állhat engem. Most 12 éves. 2 éve még azt hittem, majd minden megváltozik és megszeretjük egymást, de nem így lett.

Állítólag a párom eddigi barátnőivel nem volt semmi baja, csak velem nem találja meg a hangot. Én próbáltam felé nyitni, nem voltam túl tolakodó, de ezek szerint valamit nagyon elrontottam, mert ő az első perctől fogva ellenséges velem és most már a testvéreivel is. Ha nálunk van, vannak feladatai, a közös programokba is próbálom bevonni. Lehet, hogy ez sem tetszik neki, de a testvéreinek tökéletesen megfelel így és nem hiszem, hogy az lenne a jó kapcsolat titka, hogy hagyom napi 8-10 órát a számítógép előtt ülni.

Az édesanyja sem rajong értem túlzottan, de ő az elődeimet sem szerette, szóval nem hiszem, hogy ezért viselkedik így.

Az apja a legutóbbi jelenete után megmondta neki, hogy amíg nem tanul meg viselkedni és legalább a tiszteletet megadni nekem, nem jöhet hozzánk. Ennek 3 hónapja és azóta csak az apja látogatja, nem járt nálunk. Az apjának azt mondta, hogy nem is akar jönni, amíg én a képben vagyok.


Mit csináljak, hogy javuljon a kapcsolatunk?


2015. jan. 26. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmit, valamiért nem vagy neki szimpatikus, és ha az eddigiekkel nem volt baja, akkor nem vele van a probléma.


Figyelj, legalább tudjátok, mi a szitu, és nem jópofiztok - gyilkoljátok egymást feleslegesen.


Amúgy sem kell ráerőltetni a társaságodat a párod lányára, ha nem lesz közös hang, nem lesz, ez van.


Az én mostohaanyámmal sem jó a kapcsolatunk, egy ideig próbálkoztunk, de ő tűz, én víz, másfél év együtt élés után már látni sem bírtuk egymást, de muszáj volt, mert együtt laktunk.

Na, ebből az lett, hogy minden fas..ágért letolt, belekötött, megalázott, beszélni nem lehetett vele (pedig próbáltam, nem is egyszer > süket fülek). Ő elbasáskodott, a stresszt rajtam vezette le... én meg tönkrementem testileg és lelkileg is.


NEM kell jó kapcsolatot erőltetni, ha nem jön szívből. Valamelyikőtök a családból sérülni fog benne.

2015. jan. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mi a célja? Hogy elváljatok? Ha nem akar menni hozzátok, akkor ne menjen, a lényeg az, hogy az apja tartja vele a kapcsolatot.
2015. jan. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Te megtetted, amit tudtál, ha ő gyűlölködni akar az apjával való kapcsolata árán is, az az ő dolga.
2015. jan. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!