Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet tovább édesanya...

Hogyan lehet tovább édesanya nélkül élni?

Figyelt kérdés

Édesanyám ma átlépte a Mennyország kapuját. 26 éves nő vagyok és világéletemben féltem milyen lesz, ha egyszer meghalnak a szüleim.


Hogyan tudom feldolgozni és folytatni tovább az életem?



2015. jan. 27. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Nehezen. Én 29 voltam, amikor anyu meghalt. :-(

Nagyon nehéz. De tudom, hogy mindig velem van. És amióta tervezzük a babát, azóta mosolyogva gondolok arra, milyen boldog is lenne.

2015. jan. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
79%

Soha nem felejtem el a napot.

Nyár volt nyaralni mentünk, szép zene szólt a kocsiban, anya, apa tesóm nevetett.

Éreztem a nyári szelet az arcomban, mikor csak egy hatalmas csattanást hallottam.

Arra emlékszem, hogy könnyű voltam, ott voltak a szüleim és tesóm és egy fehér fény felé mentünk.

Nem tudtam mi az, de egyre távolibbnak tűnt a fény is és a családom is.

Arra emlékszem hogy integetnek és azt mondták velem lesznek, mikor magamhoz tértem, és a mentőst láttam, aki épp az újraélesztő készülékkel sokkolt.

A többi dolgot amit ott akkor láttam, nem írom le, még a sokat látott, tapasztalt mentősök és a rendőrök is szörnyülködtek.

Azóta nem érzek semmit, egy kőszívű ember lettem.

2015. jan. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
Úgy, ahogy már előtted sok milliárdan. A felnőtté válással velejár annak megtanulása és elfogadása, hogy a szüleink előttünk halnak meg. Van, aki képes tanulni belőle, hogy az élőket kell megbecsülni ahhoz, hogy belenyugodjunk a megváltoztathatatlanba.
2015. jan. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
81%
Szia ezt igazabol sesem lehet feldolgoni :( az en anyukam 34evesen halt meg akkor en 10eves es ott voltam mikor meghalt hirtelen. Mindig elfolytottam magamba a fajdslmat amit ereztem es sose tudtam beszelni ugy igazabol rola.. Nemreg szuletett meg a pici babam es most a legrosszab nekem most erzem legjobban a hianyat :'(
2015. jan. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Scream85 ***** válasza:
100%

Én 12 voltam mikor anyu meghalt, rettenetesen rossz volt. Sokáig sírtam éjszakánként, gyerekként sokkal nehezebb volt feldolgozni.

De ahogy szokták mondani, az idő majd begyógyítja a sebeket.


Részvétem!

2015. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Fogadd oszinte reszvetem, kedves kerdezo!

Elcsepelt mondas, de az ido begyogyitja a sebeket! Vedd korul magad szereto emberekkel! Es nyugodtan sird ki magad ha ugy erzed, szukseged van ra!

Kitartast kivanok neked!!

Kedves kettes valaszolo, meg olvasva is iszonyatos, ami veletek tortent! nem tudok mit irni, csak kivanni tudom, hogy minel elobb jobban legy, es megtalald ismet a boldogsagot!

2015. jan. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is ennyi idősen vesztettem el az édesanyám, azóta eltelt pár év, élem tovább az életem azzal az ürességgel együtt, amit maga után hagyott. Vannak más szeretteim, barátaim, de egy részem vele halt, sok minden lényegtelenné vált, rájöttem mi az igazán fontos és igyekszem aszerint boldogulni.

Nyilván mindenki másképp dolgozza fel, viszont szerintem fontos legyen kivel beszélgetni erről, legyen kire támaszkodni ebben az időben, ha úgy érzed szükséged van rá kérd szakember segítségét.

2015. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Én 12 voltam, mikor anyu lelépett, szóval hidd el, ha azt mondom, hogy semmi bajod nem lesz, túl fogod élni.

Nyilván hiányzik, de feltételezem, hogy továbbra is tartani fogjátok a kapcsolatot, szóval nem veszíted el.

2015. jan. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Kedves kettes!


Durva amit leírtál, de több ember erről a fényről számolt be, halálközeli élményként. Én hiszek benne, így picit könnyebb.


Szerencsére apukám itt van, de nekem kell benne is a lelket tartanom. Plusz van párom, aki támogat maximálisan.


Remélem, hogy anyukám is megtalálta a fényt és a lelkibékét.

Örökké hiányozni fog és az üresség megmarad.

2015. jan. 27. 18:54
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

Jajj, ne haragudj, félreolvastam nagyon. :((( Szégyellem!


Azt olvastam, hogy "Magyarország" kapuját, azt hittem, külföldre költözött.

Ezt most nagyon nem kellett volna, ne haragudj, tényleg!!

2015. jan. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!