Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem fogom tudni elengedni a...

Nem fogom tudni elengedni a gyermekeimet, képtelen leszek leválni róluk. Van, aki érez hasonlót?

Figyelt kérdés

Még picik a gyerekeim, mégis, ahogy olvasom itt a kamasz témakörben megfogalmazott kérdéseket, nem tudom elképzelni, hogy ők is lesznek majd kamaszok, akiknek az elsődleges céljuk az önállósodás, a szülőről való leszakadás lesz. Fáj a gondolat, hogy egyszer majd már nem én leszek az első, akihez rohannak, ha bajuk van. Furcsa mód viszont imádom látni, ahogy napról napra fejlődnek, ügyesednek.

Valaki hasonló érzésekkel? Hogyan lehet elfogadni, hogy ez az élet rendje?


2015. febr. 1. 23:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre a legjobb megoldás, ha visszagondolsz arra, te annyi idősen milyen voltál (remélhetőleg hasonló), neked hogyan történtek meg ezek a dolgok, milyen érzések voltak akkor benned stb., tehát a saját emlékeid alapján próbálod elfogadni ezt a folyamatot. Benned is kialakult egyszer az önállósodási igény, megtaláltad a párodat, akivel új, közös családotok van, ami már előrébbvaló a szülőknél. Amikor te voltál ennek a folyamatnak a középpontjában, számodra is természetes volt, és nem arra gondoltál, milyen nehéz leszakadni anyáról :)
2015. febr. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Amikor a legidősebb fiamat beírattam az iskolába, bőgve mentem haza:-( Szörnyű volt arra gondolni, hogy a kicsi fiam már iskolás, haverjai lesznek, és nem én leszek az első az életében. Csak úgy tudod elfogadni ezt, hogy az iránta érzett szeretetedbe kapaszkodsz, és folyamatosan tudatosítod magadban, hogy neki teszel jót, ha fokozatosan elengeded a kezét. Az apák sokat tudnak segíteni, az ő (egyik) szerepük az, hogy kivigyék az életbe a gyereket. Beszélgess a gyerekkel, ha éppen olyan hangulatban van, meséltesd a barátokról, az érdeklődési köréről (még ha nem is érted, vagy nem érdekel:-)), bátorítsd, hogy hívja el néha hozzátok a haverokat, velük is beszélgethetsz - az én srácaim már 20 felett vannak, jópárszor velem beszélték meg a haverok a gondjaikat. Az a legnehezebb, amikor hibázni hagyod őket, de muszáj - nem őrizheted üvegbura alatt, mert sose tanul meg felállni a kudarcok után.

Szóval, fel a fejjel, túl fogod élni - lehet, hogy egyszer majd Te is számolod a napokat, mikor mennek már vissza (másfél hónap után) az egyetemre:-) (másnap meg persze már hiányoznak:-().

2015. febr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan lehet elfogadni? Egészséges életszemlélettel.

A szülőkről való leválás is az élet része. Ezalatt nem azt értjük, hogy megszakad a kapcsolat, nem fontosak már a szülők, vagy nem szeretjük őket. De az önállósodás, a függetlenedés természetes élettani folyamat, akkor van baj, ha ez nem kezdődik el bizonyos kor felett. Ez hozza magával, hogy társat találnak maguknak, akivel boldogok lesznek (jó esetben), és ő lesz a legfontosabb az életükben, majd később a saját családjuk, gyerekeik. Nagyon önző dolog lenne elvárni, hogy ne így legyen. Mi akkor is szeretjük őket, számíthatnak bármikor ránk, ha háttérbe szorultunk emiatt. Ez nem baj, sőt, jó. Hiszen egy szülő legnagyobb boldogsága, ha a gyereke boldog, az élete révbe ér. A mamát ugye mégsem veheti feleségül, vagy mehet a papához? Aki nem tudja elengedni a gyerekét, megérteni, hogy felnőtt, önálló élete van, az önző, nem őt, hanem magát szereti.

2015. febr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
még kicsik mire oda érsz önző élösködő kis szemét'ádák lesznek
2015. febr. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem gond, leválnak ők maguktól is, csak az neked lesz szr.


Értelmes gyerek megoldja, nem kell félteni.


Amúgy én ezért haltam majdnem meg:

- apa összeköltözött a mostohámmal

- 18 éves létemre kötelező volt vele mennem > mert nem tudott elengedni

- és hat évig pokolban éltem utána, mert a kedves "anyuci" gyűlölt


Ha 18 évesen elenged (mondtam neki a kolit, albérletet, de nem nem és nem; zsarolt), akkor lenn életem 25 évesen.

2015. febr. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Talán úgy a legkönnyebb elfogadnod, hogy érzed, ezzel velük teszel jót. Nincs rosszabb egy majdnem felnőtt gyereknek, mint amikor a szülei magukhoz láncolják és a szeretetükkel zsarolják. Igazán boldogtalanná lehet így tenni őket.


És gondolj arra is, ha felnőnek, neked is lehet végre önálló életed, több időd önmagadra, kirándulásokra, programokra.

2015. febr. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehet elfogadni, hogy ez az élet rendje?" - így!:)


Gondolj arra, hogy Te is voltál gyermek és felnőttél, leváltál a szülőkről. A gyermek nem a birtokuk. Te magad írod, önálló, független lényként illene őket kezelni.


A szülővé válás egyik "legbecsapósabb" kérdése, hogyan tudjuk felnevelni gyermekünket. Míg nagyon sokan a pénzben látják a megoldást (jelzem, persze, hogy joggal) addig egy gyermeknél a szeretetben és bizalomban való nevelkedés a legfontosabb, és nem feltétlen a pénz.


Ha szereted a gyermeked, elengeded, akármennyire is nehéz. ...Ez utóbbi, a felnőtt viselkedés egyik legalapvetőbb eleme. Sajnos még mindig ritka az olyan szülő, aki nem csak a pénzben látja a gyermekvállalás felelősségét, hanem az egészséges szülői-emberi minták megmutatásában és megtanításában is.


Te feltetted a kérdést, és ez szerintem már nagyon jó!:) Kérlek, fogadd el a válaszokat is:).


Élvezed minden pillanatát a növekedésüknek, élvezd is ki addig, amíg lehet:) Utána meg engedd el őket. És ha egészséges mintát adtál a kezükbe, boldog felnőttekké válnak. Amennyiben ez így alakul, büszke lehetsz majd magadra!:)

2015. febr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor tudnak visszatalálni hozzád, ha elengeded őket. Ha ezt elfogadod, akkor az idő múlásával természetes lesz az eltávolodás. Ez azonban nem végleges, ha jól csináltad, mindig fontos maradsz számukra. Azt azonban valóban önzőség elvárni, hogy az első és egyetlen legyél az életükben.
2015. febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Bizony ez az élet rendje, de ez nem egyik napról a másikra történik, hanem folyamatosan önállósodnak. én nemrég költöztem el otthonról, egyetemista lettem ráadásul elég távol. tehát ugyanez a dolog volt otthon.

De azért mert nem a szüleimmel élek, attól függetlenül még édesanyám az első. Gyakran beszélünk, és mindig neki mondok el minden először. Tehát a gyereknevelés öröme még vissza fog térni, amikor rájössz hogy még felnőttként is fontos vagy nekik.

Akkor érezném magam rosszul, hogyha a családom most siránkozna, hogy milyen ritkán látnak, stb... Ez a gyereknek is rossz, hogyha az anya nem tudja elfogadni. Tehát ezt nem tragédiának kell felfogni. Mert akármennyire is felnőnek, az anya az mindig anya marad, és ha őszinte közöttetek a kapcsolat, akkor hozzád fognak fordulni, és nálad mindig otthonra találnak majd.

2015. febr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm Mindenkinek a válaszokat, nagyon szépeket írtatok. El is tudom fogadni mindegyiket, hiszen negatív kommentek helyett nagyon okos és reális válaszokat kaptam /a hangnemet külön köszönöm minden válaszadónak/.

Dolgozom folyamatosan magamban az elengedés folyamatán.

2015. febr. 3. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!