Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Önző anyuka lennék, mert nem...

Önző anyuka lennék, mert nem engedtem el a lányomat nyaralni a nagyszüleivel? Más belement volna?

Figyelt kérdés

A kislányunk 3 éves, egy tündéri gyerek.

Nem vagyok paramama, sem az a típus, aki 5 éves koráig nem bízza a gyereket senkire, megszűnik nőnek lenni, miután gyereke lesz és csak a 4 fal között él.

Viszont Karácsony előtt 2 nappal felhívott anyósom, hogy Ők a férjével azt az ajándékot szeretnék adni a lányunknak, hogy elviszik Thaiföldre februárban (évek óta járnak oda pár hétre pihenni telente).

Viszont én ezt nem támogattam, mert kicsit felelőtlennek tartom őket, vagyis leginkább az anyósomat. Nagyon meggondolatlan, mindent ráhagy az unokáira. Plusz 3 hét nem kevés idő.


Viszont ma hallottam a lányától, hogy önzőnek tart, mert nem engedtem el a lányunkat és hogy bezzeg az én szüleimmel elmehet nyaralni. Nyáron elviszik egy hétre a Francia Riviérára, ami azért közelebb van és Európában van, nem a világ másik végén.


És azt is mondta, hogy én a gyerek boldogságát akarom elvenni (tavaly hármasban voltunk Thaiföldön, nagyon élvezte a helyet) azért, mert minket nem hívtak és bezzeg a másik két unokája elmegy velük. Igen, akik 10 és 15 évesek...



De most már komolyan nem tudom, hogy tényleg én reagáltam-e túl és önző lennék, vagy jól gondolom és igazam van.



2015. febr. 3. 10:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

lehet megkövezni, de szerintem 3 évesen kicsi még ahhoz, hogy szülők nélkül legyen heteket egy idegen országban!

10-15 évesek esetében ideálisabbnak tartom!

A Francia Riviérára sem engedném...

2015. febr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagy önző. Szerintem 3 éves kislánynak nem éppen egy thaiföldi nyaralás az ideális ajándék.

Annyira nem vagyok képben, de oda talán oltások is kellenek. Minek ilyennek kitenni? Na meg a sok-sok órás repülésnek.

Vigyék el egy hétvégére valami wellness szállodába, ami gyerekeknek is megfelelő. Vagy nyáron Balcsira.

2015. febr. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is hosszú idő 3 hét.


Már nem azért, de minek egy ilyen kicsi gyereket Thaiföldre vinni? Nem a pénz miatt mondom. Semmire sem fog emlékezni belőle. Én akkor vinném, ha már egy kicsit nagyobb lesz.

2015. febr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%

A 3 hét önmagában is hosszú, mindegy, hogy hova viszik.

És szerintem sem fog emlékezni belőle semmire sem :)

2015. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Lehet viccelni, hogy vajon tudtam-e aludni, meg hasonlok, de igenis zavar, hogy most mindenkinek azt hireszteli, hogy eltiltom tole a gyereket, onzo vagyok, stb.

Nem tudom, hogy ennek ki orulne.

2015. febr. 3. 10:43
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Az a baja, hogy anyádékkal meg elengeded...

MInt írtam én oda sem engedném, mert még kicsi!

Majd viszik őket tizenéves korban, akkor még élmény is lesz!

2015. febr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
79%

Biztos le leszek pontozva, de én már Franciaországba sem engedném. Ehet olyan dolgot, ami ismeretlen a szervezetének, egy ilyen pici gyereknek ettől komoly baja is lehet. Ott orvost/kórházat keresni, ha beszélnek is franciául a szüleid, nem biztos hogy pontosan el tudják magyarázni az orvosnak hogy mi történt.

Pár év múlva persze engedném.


Nem vagy önző, ne foglalkozz a szóbeszéddel.

2015. febr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Anyukám napi kapcsolatban van Vele, születése óta sokat vigyáz Rá. Vele bárhová elengedném, mert tudom, hogy nem lesz Neki fontosabb a napozás, mint az, hogy figyeljen Rá, vagy hasonlók.

Anyukám félig francia, 15 éves koráig ott élt. A lányunk hozzá van szokva az utazáshoz, mi is rengeteget megyünk Vele repülővel.

Ismeretlen helyen sosem eszünk, csak nemzetközi éttermekben, vagy a hotelben (általában all inclusive ellátással megyünk), csapból nem iszunk, csak taxival, vagy a hotel autójával megyünk bárhová. Még semmi gondunk nem volt, 3 hónapos kora óta megyünk folyton.


Ez nem vitatéma. :)

2015. febr. 3. 10:51
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
Én se Franciaországba se Thaiföldre nem engedném. Anyósod problémája az,hogy a másik nagyszülők vihették. Mondd el nekik,hogy nyáron vigyék el valami közelebbi helyre és akkor meglesz az öröm. A pletykákkal ne foglalkozz. Én azért vagyok rossz anya(anyósom szerint),mert míg a 12 hós fiam játszik én bemerem kapcsolni a TV-t és ártok vele.
2015. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%

"Ez nem vitatéma" - akkor ezt mond azoknak is, akik önzőnek neveznek :-) Ne csak itt, virtuálisan legyél ilyen határozott, ismeretlenekkel szemben.


Anyósod máshová vihetné a gyereket? Mert nekem úgy tűnik, egyébként sem szeretnéd rá bízni.

2015. febr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!