Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Önző anyuka lennék, mert nem...

Önző anyuka lennék, mert nem engedtem el a lányomat nyaralni a nagyszüleivel? Más belement volna?

Figyelt kérdés

A kislányunk 3 éves, egy tündéri gyerek.

Nem vagyok paramama, sem az a típus, aki 5 éves koráig nem bízza a gyereket senkire, megszűnik nőnek lenni, miután gyereke lesz és csak a 4 fal között él.

Viszont Karácsony előtt 2 nappal felhívott anyósom, hogy Ők a férjével azt az ajándékot szeretnék adni a lányunknak, hogy elviszik Thaiföldre februárban (évek óta járnak oda pár hétre pihenni telente).

Viszont én ezt nem támogattam, mert kicsit felelőtlennek tartom őket, vagyis leginkább az anyósomat. Nagyon meggondolatlan, mindent ráhagy az unokáira. Plusz 3 hét nem kevés idő.


Viszont ma hallottam a lányától, hogy önzőnek tart, mert nem engedtem el a lányunkat és hogy bezzeg az én szüleimmel elmehet nyaralni. Nyáron elviszik egy hétre a Francia Riviérára, ami azért közelebb van és Európában van, nem a világ másik végén.


És azt is mondta, hogy én a gyerek boldogságát akarom elvenni (tavaly hármasban voltunk Thaiföldön, nagyon élvezte a helyet) azért, mert minket nem hívtak és bezzeg a másik két unokája elmegy velük. Igen, akik 10 és 15 évesek...



De most már komolyan nem tudom, hogy tényleg én reagáltam-e túl és önző lennék, vagy jól gondolom és igazam van.



2015. febr. 3. 10:31
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Máshová igen, lehetőleg oda, ami Európán belül van.
2015. febr. 3. 10:57
 12/27 anonim ***** válasza:
92%
Akkor ezt mond meg anyósodnak is, biztos meg fog enyhülni.
2015. febr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem mennyivel jobb Európán belül...hiszen az is több ezer kilométer, nem tudsz perceken belül ott teremni bármi baj van. Ebből a szempontból nincs nagy különbség Franciaország és Thaiföld között. Franciaországban, Spanyolban vagy bánom is én hol is lehet fontosabb a napozás anyósodnak, ugyan úgy nem tudsz ránézni a gyerekre és történhet bármi.


Nem értem az ez irányú különbségtételt. Thaiföldön a turista övezetek kulturáltak.


Akkor érteném ezt a különbségtételt, ha valahová Közép-Afrikába akarnák vinni.


Így tényleg nem fair teljesen a dolog.

2015. febr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%

Ha visszaolvasod a soraidat, magad is rájössz a problémára!

Nem kezeled egyenrangú nagyszülőként az anyósodékat a saját szüleiddel! Anyósod pedig ezt sérelmezi!

És érezteted is vele!

Európában van...ha gond van, akkor sem 2 percre vagytok és mindkét ország egy idegen ország, ennyi!

De erős a gyanúm, ha Európába mennének anyósék nyaralni, akkor is találnál indokot, hogy miért nem mehet a gyerek...

2015. febr. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

nem, én sem engedném…pedig balcsira vagy csak hozzájuk, stb, 1-2 hétre igen..

Thaiföldet túl távolinak érzem, plusz 3 éves gyereknek ez még nem igazi élméyn...

2015. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem engednék el ilyen pici gyereket külföldre egyik nagyszülővel sem.
2015. febr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még kicsi ahhoz, hogy a szülei nélkül heteket töltsön külföldön, akár Thaiföld akár Francia Riviéra.
2015. febr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
94%
Egyetértek abban, hogy Thaiföldre 3 hétre 3 éves gyereket nem engedsz el. Azonban nem értek egyet abban, hogy különbséget teszel a két nagyszülő között és Franciaországba elengeded a gyereket a másik nagymamával. Nem tetszik, hogy ilyen különbséget teszel.
2015. febr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Még kicsi hozzá, nem is biztos, hogy kibírja.
2015. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
25%
3 évesen én sem engedném. Szerintem még belföldre sem, nemhogy külföldre. Aludhat akár napokig a nagyszülőknél, de ennyi idős gyerekkel maradjanak csak ismerős terepen...
2015. febr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!