Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem bíznak bennem a...

Miért nem bíznak bennem a szüleim?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy cipőt (pontosabban Nikr Air Max-et). Van egy hely,ahonnan tudnék rendelni replikát,olcsón. De a szüleim nem engedik. Ezt még meg is érteném, mert ugye veszélyes meg minden, pláne, hogy előre kell utalni. De megbízhatónak tűnik a lány,több ismerősön rendelt tőle, minőségre is jó. Egy barátnőmmég meg is engedte, hogy felpróbáljam az övét, nehogy rossz méretet vegyünk vagy ilyenek. És egyszerűen nem engedik a hülye elveik miatt.

Ha saját pénzbőp veszem,akkor sem. Pedig ha felültetnek, az az én bajom, mert az én pénzem. De mi aaz, hogy megmondják, hogy nit veszek a saját pénzemből? Kezd elegem lenni, máskor is volt már ilyen...



2015. febr. 4. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy cipő megvásárlásához nem szükséges, hogy egy kiskorú szülői engedélyt kapjon.

Vedd meg a saját pénzedből. Ha elbukod, így jártál.

38/N két gyerekkel

2015. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

A szüleid bíznak benned.Csak féltenek,mert eleve ha rendelsz valamit előre fizetni sose szabad.

És azért mondják meg hogy mit csinálj mert a szüleid..

És azért a pénzt is szerintem a szüleidtől kaptad,és ők meg nem azért dolgoznak hogy aztán meg csak úgy oda add valakinek a semmiért..

Gondolkozz el ezen.

és keress egy olyan cipőt ahol nem kérnek pénzt előre.:)

2015. febr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy saját pénzből mit veszel? Szerintem az a saját pénzed is tőlük van. A szüleid pedig nem benned nem bíznak, hanem ezekbe a módszerek. A bnőd megmutatta neked még a számlát is, hogy onnét rendelte, ahonnét mondja? Vagy csak úgy mondja, aztán vagy elhiszed, vagy nem?

Soha sehová nem szabad előre fizetni, ezt jól jegyezd meg, ez nem a szüleid rossz felfogása, de folyamatosan neten is mindenkit óvnak ettől, nem véletlenül. Inkább gyűjts még egy igazira, lehet drágább, de az a biztos, ha boltba veszed meg!

2015. febr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kovpet ***** válasza:

Nem benned nem bíznak, hanem az eladóban...


"Van egy hely,ahonnan tudnék rendelni replikát,olcsón."


...és így nem is csodálom. :)

Amúgy ez bűncselekmény is elvileg, ugyanis a "replika" jelen esetben csak egy szép szó a hamisítványra.

2015. febr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már csak elvből sem engedném, három okból.


1.az air max egy kifejezetten idióta kinézetű cipő. Sportolásra lett tervezve, ilyen célra persze megvenném, de persze senki sem arra hordja, mindössze azért menő, mert az újgazdag kölykök tudnak vele villogni, hisz egy eredeti 40.000 forintba kerül. Felesleges rongyrázás egy csúnya ortopéd cipőért, hiába ez most a divat. Akkor már inkább az air force, az még ki is néz valahogy.


2. Ritka proletár dolog REPLIKA dolgot venni.

Ha nincs pénzed igazira, ne akarj magadnak "gazdag" gyerek külsőt. Messziről ordít ezekről hogy melyik a kamu, és csak nevetségessé teszed magad. Vagy gyűjts igazira (bár én az első pontban leírtak alapján nem javaslom) vagy vegyél egy olcsóbb eredeti nike cipőt. Még jobban is járnál, az air max csak a hype miatt ilyen drága.

3. Egyáltalán nem egészséges ennek a cipőnek a hordása. Egy természetellenes pozícióba kényszeríti a bokát. Nagyon nem tesz jót az izületeknek.


Jöhet a divatdiktátor tiniktől a lepontozás

2015. febr. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Hát ez egy jó kérdés, jó válaszokkal!

Mindezek mellett gyakorló szülőként azt mondom, hogy a gyerekem a zsebpénzéből azt vesz, amit Ő akar. Ez nem bizalom kérdése. A gyerek pénze az a gyerek pénze, mindegy ki adta neki.

Mondjuk, ha látnám, hogy hülyeségekre költi, lehet, hogy kevesebbet, vagy egyáltalán nem adnék zsebpénzt neki. De ha nekiadtam, onnantól kezdve csak beszélgethetünk max. a dologról, ha ő kérdez. De beleszólni, hogy mit vehet, és mit nem - no ehhez már nincs jogom. Hisz nekiadtam! A pénzt is, és az elköltés felelősségét IS !!!

2015. febr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Inkább Nike Air Maxra költsd a pénzt, mint italra és cigire...xD
2015. febr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!