Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem bíznak bennem,...

A szüleim nem bíznak bennem, állandóan elveszik a kedvem mindentől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok.5 éve járok egy középiskolába,de az évek során rájöttem ,hogy ez a szakma nem nekem való(művészet)

Én teljesen más irányba szeretnék menni,ugyanis jövőre egy OKJ-s kozmetikusképzésre szeretnék menni.

A szüleim teljesen ki voltak akadva amikor ezt tudattam velük,mondván,hogy miért nem akarok továbbtanulni.

Ők mindketten művészeti fősulira jártak,és engem is ebbe az irányba akarnak terelni,én viszont továbbra is kozmetikus szeretnék lenni.Azt mondta nekem anya,hogy még a kukás gyereke is tovább tanul,csak én nem,apa pedig azzal jön,hogy én nem fogok tudni dolgozni...

Én tudom,hogy a kozmetikus szakma nem egy megbecsült dolog,legtöbben a pattanások nyomkodásával kötik össze.

Én legfőképpen emellett még a sminkes szakmában is gondolkoztam,de az lehet hogy nem olyan sokrétű.

Az idegesít a legjobban,hogy anya már szinte minden nap felhozza ezt a témát,de ezt sem nyíltan,hanem úgy,hogy például amikor lustálkodom,elkezdi nekem mondani,hogy -"te akarsz dolgozni?","ha kozmetikus leszel minden nap munkába kell menned,vagy ha nem mész kirúg a főnököd"

Az oké,hogy nem csípi a csőrét,de,hogy ennyire felkelljen ezt hozni minden egyes nap azt már nem bírom ki,pedig nekem vannak elképzeléseim,a jövőt illetően,de ők azt hiszik le..arom az egészet:(

Már azon gondolkodom,hogy nyári munkát fogok vállalni,hogy majd én fizessem ki a képzést,és ne nekik kelljen mert már apa is tett olyasmi megjegyzést,hogy majd ezt is nekik kell fizetni.

Néha úgy érzem nagyon szeretnék bizonyítani nekik,de ha kozmetikus leszek csak még inkább le fognak nézni...

Szerintetek tartsak ki magam mellet,vagy halgassak rájuk,és kényszerüljek bele egy olyan dologba amit nem szeretnék,de esetlegesen lehet ,hogy jót tenne nekem?



2013. jan. 14. 11:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én megértem a szüleid és megértem a te álláspontodat is. Anyaként (18 éves a lányom) én nem akadályoznám meg a gyermekem álmait. HA kozmetikus akarsz lenni akkor legyél az. Már az is nagy szó hogy valaki 19 évesen pontosan tudja mi legyen. Én nem tudtam, és azt tanultam amit a szüleim akartak hogy tanuljak. Az eredmény. Nem dolgozom a szakmámban amit nagyon utálok is. De van róla papírom.. Ennek semmi értelme. Akkor inkább legyél kozmetikus. A te életed. A te döntésed.

Viszont a szüleidet is megértem egy kicsit, mert ők előrelátóbbak. A legtöbb szülő jót akar a gyerekének, még ha rosszul állnak is hozzá. Lehet ők úgy gondolják hogy az általuk választott szakmában könnyebben boldogulnál, nincs annyi konkurencia, és hosszabb távon jobban eladható, alkalmazható.

Amit ma egy kozmetikusi szakmával nem mondható el. De ez nem jelenti azt hogy 5-10 év múlva a kozmetikusi szakma nem fog fellendülni újra.

Én ha elfogadsz egy tanácsot tőlem, azt tanácsolom hogy olyasmit tanulj amit később akár örömmel is dolgoznál benne akár 40 éven át..

2013. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

sztem szép szakma a kozmetikusság, azzal nincs semmi baj.

viszont a megélhetés nem könnyű. anyum szépségszalonban dolgozik, tudom hogy mennek ott a dolgok.


nos, ahhoz, h vendégköröd legyen, kell néhány év. viszont addig is meg kell élni valamiből, és fizetni a bérleti díjat a helyért, az anyagokat, amivel dolgozol, a rezsidet, a kajádat, a ruhádat, a gyógyszeredet.

én pl. ezért nem ajánlanám a gyerekemnek ezt a szakmát.


inkább valami olyat válassz, amivel rögtön munkába állhatsz, és már az első hónaptól van fix fizud. mellette el tudod végezni a kozmetikusiskolát is, otthonról is dolgozhatsz, aztán ha beindul, akkor magasabb szinten folytatod tovább.


van a rokonságban egy kedves csajszi, eü. szakközepet végzett, aztán kozmetikusnak tanult. pár évig dolgozott abban, de kénytelen volt elmenni ápolónak, mert kiszámíthatatlan volt a "fizetése". mellette otthon vállal vendégeket egy kis plusz pénz gyanánt, de kell neki fix bér is, különben nem élne meg.


ezeket gondold át, mielőtt nagy lépésre szánod magad.

2013. jan. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
A művészeti sulinál mégis mire gondolnak a szüleid mi leszel? Festő? (Komolyan kérdezem, hogy mégis minek szánnak, mert így tudatlanul nehéz összehasonlítani, melyik is a jobb.
2013. jan. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A szüleid tipikus példái a mai szülői felfogásnak: diploma nélkül szhart sem érsz :) Szülőként őket is meg tudom érteni. A legjobbat akarják neked.


Tanácsolni csak azt tudom, hogy tarts ki a terved mellett, végezd el a kozmetikus képzést, ha valóban ezt szeretnéd. Meggyőzni csak az fogja majd a szüleidet a döntésed helyességéről, ha látják, hogy boldogulsz ezzel a szakmával is.

2013. jan. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mert a művészetből jobban meg lehet élni...? A megélhetés az elsődleges, mert a szüleid nyilván nem fognak a végtelenségig eltartani, nem az, hogy milyen cirkalmas papírt szerzel...


Engem a legjobban az zavar, hogy bár középiskolás vagy, még egy napot nem dolgoztál, nem bizonyíthattál, de már ők eldöntötték, hogy alkalmatlan leszel arra, hogy mindennap elmenj dolgozni... Bocs, de ez undorító.


És még valami: ha valamit szeretsz csinálni, a nehézségek ellenére is erőt fog adni a reggeli felkelésnél, a mindennapi monoton melónál az, hogy a hátrányok ellenére te igenis, alapvetően SZERETED azt a munkát. Ha olyat csinálsz, amit szeretsz, könnyebb hajtani a mókuskereket. Ha szereted a munkád, önkéntelenül is több az ötleted arra, hogyan kereshetnél vele még több pénzt.


Amit nem szeretsz, annál minden nap kész kínszenvedés, ahol próbálod keresni a pozitívumokat, de sehogy se látod őket... De mivel a szüleid ellenzik a pályaválasztásod, valószníleg mindent meg fognak tenni, hogy ellehetetlenítsék ezt a célt, ezt vedd számításba.

2013. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem már nincs sok az iskolából ha minden igaz.

Attól mert azt elvégzed még nem jelenti azt hogy ott kell érvényesülnöd hanem lesz egy érettségid meg egy szakmád. Ami később csak a javadra válik! Ha megvan a bizonyítvány még mindig elkezdheted az OKJ -s tanfolyamot. Munka mellett sokkal nehezebb leérettségizni! És az ma már alap.

2013. jan. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
8%

Nem értem a válaszolókat!!!!

A kérdező elkezdett egy iskolát már majdnem befejezte és arra buzdítjátok hogy hagyja ott? Ne legyen meg az érettségije? Utána még mindig lesz elég ideje tanfolyamokra.

2013. jan. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6-os, 7-es: szó nem volt arról, hogy a jelenlegi sulit hagyja abba :) A továbbtanulás a felsőoktatást jelenti.
2013. jan. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig egy okj-s szakma megszerzéséhez KELL az érettségi is.
2013. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ma 12:18

Hol olvastad hogy bárki azt írta volna hogy hagyja abba a jelenlegi iskoláját??

Továbbtanulásról van szó?? Nehéz értelmezned a leírtakat??

2013. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!