Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a gond azzal hogyha egyik...

Mi a gond azzal hogyha egyik szülő neveli a gyereket és a másikkal nem találkozik?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt hogy szemét apa,anya akit születése után nem törődik a gyerekkel és csak egyik szülő neveli. Van egy ismerősöm akit nem vállalt az apja, nem is találkozott vele. Azt mondja hogy sokkal jobban járt így mintha az apja csak kötelessegből néha megkereste volna, de nem foglalkozott volna vele. Egyébként egy kiegyensúlyozott, rendes férfi lett belőle nincs ebből lelki gondja.
2015. febr. 4. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Nem biztos, hogy nincs lelki gondja. Legfeljebb eddig nem nyilvánult meg, de ami késik, nem múlik. Az egészséges lelki fejlődéshez hozzátartozik az apa és anya, a férfi és női példa, viselkedés. Hozzátartozik, hogy a gyerek lássa, a dolgok nem egyfélék, több oldalról lehet nézni őket és a lényeg az egyensúly megtalálása.
2015. febr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Mert az érzelmek kényszerítésének hagyománya van. Egyébként egy egyedülálló szülő által felnevelt gyerek nem károsodik jobban, mint a normál családban nevelkedő gyerekek 90%-a, a maradék 10% pedig más miatt sérül az életben. Mindenkinek hiányzik valami, akinek pedig nem, annak az fog megártani.
2015. febr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyereknevelés nem véletlenül kétszemélyes feladat. Az én édesanyám hármunkat kellett eltartson ezért egész nap dolgozott. Így az hogy nem volt apánk elvett egy darabot az anyánkból is. A bátyámra támaszkodtam mint férfira és a húgomat vigyáztam anyaként. A családi szerepek rendesen felcserélődtek és most 15 évesen érzem az apa hiányát...
2015. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

neked volt bátyád legalább, engem lepasszoltak, ha pasizott, ha dolgozott, vagy csak ugy ha egyedül is volt itthon, raadasul később kiderultek dolgok, h azért amit anya mond az nem feltétlenul igaz, csak az lett belém nevelve, apám egy szemétláda.

másrészt azert egy fiunak apara van szuksege, akitol tanulhat, nem a mosás meg ilyenek erdekelnek.

ja és vannak lelki gondjaim, föleg, h anyám se kutya, igy tul ragaszkodo lettem, emiatt sokszor csalodtam, anya komplexus, de ez van :)

2015. febr. 5. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!