Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ragaszkodnak jobban a...

Miért ragaszkodnak jobban a fiú gyermekükhöz a szülők?

Figyelt kérdés

Sok olyan ismerősöm van, aki az anyjával él huszonöt év felett is. És most ne azt az esetet vegyük, amikor anyagi okok miatt van ez a helyzet, hanem az anya nem akarja elengedni a fiát. A rosszabbik eset pedig amikor elengedte, tehát van saját lakása, de mégis beleszól az életébe, és ez nem feltétlen zavarja a fiút.

Lányokkal kapcsolatban még nem tapasztaltam ilyesmit, legfeljebb, hogy féltik az udvarlóktól, de azt sem ilyen súlyos módon, mint ahogy a fiukhoz ragaszkodnak a szülők.


2015. febr. 5. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, a te környezetedben így van, de ebből még nem kell nagy általánosításban levonni a tanulságot. Személy szerint ilyet nem tapasztaltam, a legtöbb szülő szerintem nemtől függetlenül ugyanúgy ragaszkodik a gyerekeihez.
2015. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez nem általánosítás, ennek tényleg van alapja. Nagyon sok esetben a fiúgyerek élvez elsőbbséget, ő a szent a szülők szemében.

Jó helyen élhetsz, első válaszadó, ha ez neked még nem szúrt szemet.

2015. febr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az édesapám és a párom esetében is a lánnyal kivételeznek erőteljesen.

Persze biztos van ahol fordítva van

2015. febr. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem igy van,én nem szolók az életébe azt csinál amit akar.Felneveltem élje az életét.A környezetemben is ezt látom,egyik sem csimpaszkodik a fiába jaj picikém anya szeme fénye.ugyan már,ez az élet rendje.Túl van ez lihegve,szerintem az ifi asszonyok akarják igy látni,lehessen anyóst utálni.
2015. febr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is altalanositas. Mar miert ragaszkodnanak a fiukhoz jobban? Nem ertem....
2015. febr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Pont az a kérdés, hogy miért?

Általánosítás ide vagy oda... nekem ez a tapasztalatom és nagyon megnehezíti a párkeresést, hogy ennyire csökken a hajlam az önállóságra a férfiakban. Nyilván a nők között is előfordul ez, de jelentősen többször tapasztalom az erősebbik nemnél.

2015. febr. 6. 11:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tök egyértelmű, miért. Épp azért, mint amiért régen még inkább így voltak ezzel, és ahogy az arabok pl. a mai napig. Mert a fiú az ember, a lány csak nő, nem egyenértékűek. Legalábbis az ilyen emberek szemében.
2015. febr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sanker ***** válasza:
90%

Kedves kérdező!


Nálunk is ez a probléma, szóval van mit mondanom:

Szerintem mert fél az anyja, hogy egyedül marad, mert nincs férfi a háznál. Amikor apja látástól vakulásig dolgozik, fiúból rögtön férfi lesz az anyja szemében. Ugyanez a helyzet az elvált szülőknél.

Anyámnál ez már akkor kezdődött mikor még középiskolás voltam, szabályok, feltételek, aggódás, beleszólt az életembe. Észre sem vette, hogy én mit akarok, mik az igényeim a felnőtt kor küszöbén, nem törődött vele, csak az volt a fontos, hogy neki megfeleljek. Sajnos ez még a mai napig is tart, pedig már 23 éves vagyok. Már rég elköltöztem volna, de az akadályok miatt nem tehettem meg, EDDIG! -ja és én is keresem a barátnőmet.


Elegem van a kihez, hova, miért, minek és hasonló kérdésekhez, ezért elköltözöm tavasszal. Szerencsére van hova menni, (nem albérlet). Dolgozom, fizetésem van, megleszek. Tudom nehéz lesz az elején, de belejövök, így tanul az ember, ha éli a saját életét.

2015. febr. 7. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ragaszkodik hozzá jobban, csak a lányokat úgy nevelik, hogy általában jobban ellátják magukat, vagy mert tanítják őket a háztartás vezetésére, vagy mert pusztán követik az anyai mintát. A fiúknál sokkal jellemzőbb, hogy kiszolgálják őket otthon, ugyanúgy ahogy a férjet is. Ezért a fiúk jobban rászorulnak anyukára, mert gondjuk van sokszor még a mosógép bekapcsolással is. A konfliktus tovább mélyül azzal ha feleség kerül a képbe, és esetleg közel élnek egymáshoz, mert különbségek lépnek fel abban, hogy miként vezeti valaki a háztartást, vagy hogyan főz a fiúra pl. A lányok esetében ez megint nem problémás terület, hiszen anyuka szárnya alatt felnőve, nagyjából azt folytatják mint ő, nincs konfliktushelyzet.
2015. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!