Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak is van olyan szülője,...

Másnak is van olyan szülője, aki bele van őrülve a pénzbe és folyamatosan azon munkálkodik, hogy a gyerekeit hitelfelvételre vegye rá, amit le tud nyúlni?

Figyelt kérdés
Egy lecsúszott vállalkozóról van szó, akinek anno jól ment, mostanra pedig eladósodott. Rokontól, baráttól és még veszélyes alvilági emberektől is köcsönkéregetett..most pedig fél, hogy mikor csapnak le rá...Van valakinek hasonló apja vagy anyja? Ti hogy tudjátok elviselni?

2015. febr. 8. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez durva. Azt észhez kellene téríteni, vagy feljelenteni.
2015. febr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem jó!
2015. febr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sosem szabad hagyni hogy egy adósságba a szülő a gyereket is magával rántsa.
2015. febr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, anyu ugyanez. Annyi a különbség, hogy ő nem vállalkozó, hanem egy lusta ember, aki arra is lusta, hogy elmenjen dolgozni. Mindenféle hitelre próbál rávenni, folyton kölcsönkér. Érzelmileg próbál zsarolni, hogy miattam kellett a hiteleket felvenni. 10 éve nem lakom otthon, mégis igyekszik megmagyarázni, hogy a fél éve felvett hitel is miattam kellett.
2015. febr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Apám ilyen. Egész gyerekkoromban nyomorogtunk, mert ő mindenféle kölcsönöket vett fel és vetetett fel anyámmal a saját baromságaira, a család meg szó szerint éhezett a törlesztők miatt. Se én se a testvérem nem járhattunk különórákra, nem tanulhattunk semmit, mert nem volt miből. Ezt az életmódot apám azóta is folytatja, egyik hitelből süllyed a másikba, és mióta nekünk is önálló életünk van, hetente kilincsel valami érzelmi zsarolós baromsággal, hogy adjunk pénzt meg vegyünk fel kölcsönt neki. Felőlem le is csukhatják vagy agyonverheti valami cigány uzsorás, miatta nyomorgott 20 évig egy teljes család.
2015. febr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, az én apám is ilyen. Nem szabad engedni neki. Nehogy felvegyél miatta hitelt.

Én sajnos megjártam vele, mikor egyszer hitelre volt szükségem, hagytam magam rábeszélni, hogy kicsit többet vegyek fel, mint amire szükségem volt, és a pluszt adjam oda neki. Ő pedig majd arányosan a rá eső hányad törlesztőrészletét minden hónapban odaadja nekem, tehát azt majd ő fizeti vissza.

Aha.. így is volt úgy 4-5 hónapig. Aztán már nem minden hónapban tudta odaadni a pénzt, végül vagy 1,5 évig teljesen egyedül kellett fizetnem a banknak, mert semmit nem adott bele egyáltalán.

2015. febr. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen sajnos az én anyám is ilyen. A mostohaapám minden sz@rba belerángatta. Én nem mentem soha bele, elköltöztem, és kértem hogy hagyjanak békén, meg én is őket. ennyi. De sajnos ismerek a környezetemben is olyan szerencsétlen fiatalokat, akik belementek, és a hitelt meg a zsebükből izetik, persze a szülőktől egy fillért nem látnak Szomorú hoogy az ember a saját családtagjában se bízhat. könnyen kihasználnak, csak mert beadják hogy "kötelességed segíteni" Nem!! Nem kötelességed!!!
2015. febr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mi a fene ***** válasza:
Ilyenbe nem szabad belemenni, főleg ha haszontalanságokra veszik fel. az én környezetemben az a mondás járja, télikabátra, tüzelőre nem szabad hitel felvenni. felélésre meg főleg nem !
2015. febr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!