Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idős fejjel félrelépett az...

Idős fejjel félrelépett az apám. (közel 60 évesek) Történt a családotokban hasonló? Mit tanácsoltatok a szüleiteknek?

Figyelt kérdés

Természetesen anyám kiborult, amikor megtudta, mert lebukott. Aznap megkért, hogy hozzuk el magunkhoz, itt éjszakázott nálunk, próbáltunk átbeszélni mindent. Titokban lépett le, azt akarta, hogy apu aggódjon érte, persze hamar megtudta, hogy nálunk van, megkértem ,hogy másnap majd jöjjön el érte. A másnap elég kellemetlen volt mindenki számára, mert anyu innen nem tágított, míg meg nem beszélik, ráadásul azt is kérte, hogy legyek ott velük. Húhh hát elég ciki volt, mert itt aztán kiteregettek mindent. Persze mindegyik azt várta volna, hogy az Ő oldalára álljak, de nekem mindkettő egyformán a szülőm, elég nehéz volt igazságosnak maradni.

Tudom és látom jó ideje, hogy csak vannak egymás mellett, de mindegyik rá van szorulva a másikra. Apám háztartás szempontjából teljesen önállótlan, anyám rokkant nyugdíjas és beteges. Egyik sem lenne meg a másik nélkül. Apám beismerte a vétkét, de sosem hagyná el anyut, anyám öngyilkossággal is fenyegetőzött, de tudom ,hogy sosem tenné meg. Miután haza mentek, estefelé felhívtam őket, apu nem nagyon akart velem beszélni, szerintem szégyelli magát, anyu meg annyit mondott csak ,hogy minden rendben van, épp pizzát sütnek. Kicsit aggódom, én aztán jól ismerem a saját édesanyámat, nagyon fura, hogy ennyire nyugodt lett, mintha semmi nem történt volna, azóta nem is hívott. Most egyelőre nem akartam őket hívogatni, kérdezősködni, úgy éreztem ennek le kell ülepedni. Nem tudom, hogy kímélni akarnak-e, vagy tényleg letisztázódott.


2014. júl. 15. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ők letisztázták maguk között, hogy mi történt. Ne is avatkozzál bele, majd ők elintézik maguk.
2014. júl. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Mindenképpen az ő dolguk, igen. Segítsd anyukádat, amiben csak lehet... ha lehetősége van, majd elválik, ha nincs, talán megbocsájt és tudnak egymás mellett élni békésen.

(Apámmal lehet nem állnék szóba)

2014. júl. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Túlparázza az anyád az egészet. Csak dugott egyet az öreg.
2014. júl. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%

Nemhogy örülnétek, hogy faternak volt egy jó éjszakája.

Nagyon éretlen anyukád, ha ennyire kiborult ettől. Mindenki ezt csinálja, most aláírom neked, hogy apukádnak sem ez volt az első.

Elvannak egymás mellett, változtatni úgy sem akarnak már, meg nem is tudnak, akkor meg mit kell balhézni.


Huh, de le fogtok pontozni! :D

2014. júl. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

" anyám rokkant nyugdíjas és beteges. Egyik sem lenne meg a másik nélkül"


Azért nézzük már apukád szemszögéből is!

60 évesen, még bőven lehetnek és valószínűleg vannak is házastársi igényei.

Lehet, hogy már egy évtizede nincsen köztük szex, de becsületére legyen mondva, továbbra is együtt maradt anyáddal.

Ha ez így igaz, akkor "megcsalásnak" sem tudnám nevezni a dolgot!!

Bocs!

2014. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Kímélni akarnak téged? Ugyanmár! Akkor nem kellett volna végighallgatnod a nemi életük részleteit élő egyenesben! Ez nem kímélet. Elítélem mindkét szülőt, amiért nem képessek saját maguk megoldani a párkapcsolati problémáikat! Milyen szülő terhel ilyen intim gondok a gyereke vállára? Gusztustalan az egész! Én biztosan megmondtam volna, hogy ez nem tartozik rám, húzzanak haza és oldják meg! Önállótlan 60 éves gyerekek, komolyan!
2014. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
4. fú de nem pontoztalak le, sőt egyet értek, ezt én is tudom, de nem akartam ,hogy anyu azt érezze, hogy cinkostárs vagyok. Épp ezért nehéz ez nekem, mert ha már bele rángatnak, bele avatnak, elvárják, hogy legyen véleményem, meg védjem mindegyiket, holott nekem is az a véleményem, hogy tök fölösleges ezen variálni. Anyu úgy viselkedik mint egy tini, apu nem kevésbé, és megemlítem, tudom ,hogy nem csak egy alkalom volt. Apunak is megmondtam, hogy ha már ilyen igényei vannak, legalább lehetne anyuval kicsit kedvesebb, mert tényleg sokszor olyan vele, mint a lópokróc, de azért állítja, hogy szereti és sosem hagyná el. Apu még mondhatni elemében van, anyu beteges. No nem úgy beteges, hogy ápolgatni kell, csak nyűgös. Ezért valahol megértem. Csak azt nem értem, hogy eddig olyan q..va jól bírt hazudni, akkor miért nem hazudik kicsit annak érdekében is, hogy anyu megnyugodjon? Vagy ha igaz, hogy szereti, nem akarja elhagyni, akkor azt mondja már őszintén, de így foghegyről, hogy attól még szarabbul érzi magát. Meg aztán még majdnem apunak állt feljebb, mert hogy anyu is anno így meg úgy. Mondtam neki, hogy ez nem a legmegfelelőbb pillanat az egymás fejéhez vagdosás. Persze legjobb védekezés a támadás.
2014. júl. 15. 11:10
 8/11 A kérdező kommentje:
Tökéletesen igaza van mindegyikőtöknek. Pontosan ugyanezeket érzem, látom én is,. Ha nem is egy évtizede, de anyu szerint 3 éve semmi. Ezen kívül való igaz az is, hogy először bele rángatnak engem is és a testvéremet is, majd úgy viselkednek, hogy a végén mi érezzük magunkat szarul. A férjem már azt mondta, hogy ez olyan, mint egy brazil szappanopera. Mikor már azt hinné a néző, hogy nem jön semmi új, még tesznek rá egy lapáttal. Nevelhetetlen szülők :-D
2014. júl. 15. 11:17
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Maradj ki belőle.

Nálunk faterom már kb 10. éve csalja anyámat. Fater teljesen abban a hitben van, hogy nagyon tutin intézi a dolgait és senki nem tud semmiről, aztán már vagy egy csomószor lebukott, csak nem dörgöljük az orra alá. Tudjuk ki a nője, meg mikor tűnik el csajozni. Sanszosan anyám is tudja, csak nem akar róla tudomást venni, vagy beletörődött. Ha ő nekik ez így "jó", akkor mi a fenénk szítsam a vitát?

A véleményem meg van a dologról, amit páromnak szoktam otthon kifejteni.

2014. júl. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ok. bevallom, én is tudtam róla. Épp ezért szar ügy. Ráadásul ismerem is a nőt. Apu is azt hitte, hogy sosem fog lebukni és csinálhatja ezt az idők végezetéig. Azért néztem el, néztük el a bátyámmal, mert láttuk, hogy elvannak egymás mellett amúgy. Csak így, hogy lebukott, kellemetlené vált a helyzet, mert nekünk meg anyu előtt úgy kellett csinálnunk, mint aki először hallja. Aztán mikor szembesültek itt, a saját nappalimban, anyu elvára, hogy megvédjem aputól, mint a gonosz megtestesülésétől, apu meg a lelke mélyén azt várta, hogy nehogy olyant mondjak ,amit tudok. Persze nem mondtam semmit, mert anyu összeomolna, ha megtudná, hogy cinkostárs vagyok, de apuval közöltem ,hogy lehetőleg a jövőben ne mondjon el nekem semmit. Miért mondta el eddig is? Hogy legyen alibi? Legyen kinek a háta mögé állni? Amúgy azon az ominózus éjszakán, amikor anyu ide jött, és apu felhívott, még azzal tetézte az egyébkét is nehéz helyzetet, hogy megkérdezte egyedül vagyok -e. Nem tudtam mit mondani hirtelen, mégis mit gondolt? Itt ül anyám. Valamit zagyváltam. Erre kiböki, hogy van, de nem Ő akire gondolunk. Na akkor tényleg elszakadt a cérna. Most ezt megint miért mondta el? Kérdeztem? Nem értem ,hogy ez igaz lehet, vagy csak védeni akarta, akiről hisszük, hogy Ő? De miért mondta? Hogy nekem még nehezebb legyen saját anyám képébe hazudni egész éjjel?
2014. júl. 15. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!