Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
8. osztályos vagyok. A "jobb" fiúk közé tartozok. Van az osztályban egy ilyen "nyomibb" gyerek, nevezzük Petinek. Petinek a szülei elváltak, az anyjával él, az anyjának van két szülője, term. ők Peti nagyszülei. Na, a barátom "megviccelte" Petit, mint mindenki (kb. mindenki szívatta őt, csak mi páran nem). A vicc témája az volt, hogy Peti kabátjának kapucniját levette, amit egy forgalmas utcán eldobott. A kapucni levételét 4-en látták. Az eldobást egyelőre nem látta senki. A gyerek anyja elment az igazgatóhelyetteshez, nagyapja pedig Peti anyjához. Szerintetek jó ennyire nagy dobra verni ezt az eseményt? Mit mondhatnak majd Peti szülei? Ti mit csinálnátok?

2015. febr. 11. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Meghúznám magam és szégyellném, hogy ekkora nyomorék vagyok, amiért ezt szó nélkül hagytam, gerincem sincs kiállni "Peti" mellett és ilyen szánalmas embereket nevezek barátoknak.
2015. febr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"A gyerek anyja elment az igazgatóhelyetteshez, nagyapja pedig Peti anyjához. " - itt valamit kihagytál nekünk ... ők honnan tudták meg, és miért szaladgálnak?


egyébként pedig az anyja 3,14csáját az ilyen bunkó gyereknek ... kb ezt mondanám Peti szülei helyében mind a gyerek szüleinek, mind az igazgatónak mindamellet, hogy igényt tartanék a Peti részére egy új kabátra

2015. febr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Elég szomorú, hogy a másik ruhájának a rongálás nálad a vicc kategóriába tartozik.

Kinek a helyében csinálnék mit?

2015. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell mások után menni? Ha más, akkor ti is?!

Én azt gondolom, hogy ez a szánalom kategória. Bánj úgy másokkal, ahogy normális ember bánik veled. Mit ártott nektek Peti? Más dolgokon is lehet nevetni jókat, de nem úgy, hogy még rúgúnk párat az amúgy is padlón lévő emberbe. Indulj ki magadból. Neked hogy esett volna?

2015. febr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Ha az én gyerekemmel csinálná ezt valaki, akkor annak olyan pofont vernék le, hogy elmenne a kedve az egésztől, aztán kapna egyet-egyet a szülő is hogy nevelje meg a kölykét.
2015. febr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nagyon jó vicc - tükörképen köpés már megy? -, de Peti anyjának a helyében bizony kifizettetném minimum a tisztíttatás árát.


Ha pedig az én gyerekem lennél, egy időre net, telefon, tablet, barátok nuku, aztán gondolkozhatsz.

2015. febr. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én csalódnék a gyerekemben, ha ilyet csinálna mással, jelen esetben Petivel.

Nálunk rendszeresen beleborogattam egy gyereket a kukába, tudjátok, a nagy konténerbe. A gyerek is röhögött velük, persze, de láttam rajta, hogy nem esik jól neki. Kinek esne? Én nagyon sajnáltam, és többször próbáltam segíteni neki, sajnos kevés sikerrel, mivel lány vagyok, és harmadik-negyedikben a fiúk pont lesz*rják egy lány véleményét. :/ Plusz én se voltam túl népszerű.


Na, ez középsuliban megváltozott (megnőtt a mellem, ez mondjuk a fiúknál elég volt a népszerűséghez. Egyszerű banda volt. :/ ), és akkor már határozottan fel tudtam lépni, ha valakit bántottak.


Szerintem egy embert az határoz meg, hogyan bánik azokkal, akik nála gyengébbek, vagy rosszabb helyzetben vannak. Akár egy pincér, akár az iskola bohóca a másik, vagy egy alkalmazott a cégénél. Emberséget kell tanulni.

Én is ezt csináltam volna Peti szüleinek/nagyszüleinek a helyében. Csak remélni merem, hogy nem Petire üt vissza a dolog, ha egyik-másik jóindulatú osztálytársatokat otthon (jogosan) elkapják a szülők.


Mindannyian emberek vagyunk. Ennél te sem vagy több, és ő sem kevesebb.

2015. febr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!