Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vegetarianizmus öröklődhet...

Vegetarianizmus öröklődhet szülői befolyásoltság nélkül? (4/L-ról van szó)

Figyelt kérdés

4 éves, lány féltesómról van szó. Nem hajlandó megenni a húsit. Sehogy, semmilyen formában, akárhogy, akármiből készítjük el, nem eszi meg. Kiérzi az illatát mindenféle ételből és fintorog.


Az apja, anyu exe vegetáriánus, de már külföldön dolgozik, 2 éve nem is látták egymást a húgommal, csak Skype-on integetnek esténként, ennyi a kapcsolatuk most, amíg haza nem jön nemsoká. Étkezésben semmiképp nem hathatott rá.


Szóval létezik olyan, hogy öröklődik a vegetarianizmus?

Hallottatok ilyenről?

Vagy miért nem eszi meg a husit?

Esetleg mivel próbálkozzunk, amit szeretnek a kisgyerekek?



2015. febr. 11. 17:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem létezik. Én olyan 15 éves koromig egyáltalán nem ettem meg a húst, most meg mindennap fogyasztom valamilyen formában lassan 30 éve. Nem egyedi eset, ez változni fog még. Az én lányaim is nagyon kevés húst esznek, vannak gyerekek, akik meg semennyit. Nem baj, nem kell erőltetni semmit, lehet mással is pótolni.
2015. febr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Mivel? Csak mert aggódunk, hogy vigyen be elég fehérjét.

Tejet reggelente iszik kakaónak, joghurtot is és zöldségpüréket is eszik, de ezenkívül milyen fehérjeforrások adhatóak még?

2015. febr. 11. 17:24
 3/18 anonim ***** válasza:

A gyerekek ízlése változik. Van amikor a tészta nem kell nekik, csak a hús.

Ha nem akarja megenni, ne erőltessétek, de ne is engedjétek válogatni.

2015. febr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 openyoureye válasza:
25%
Én úgy látom nem csak a vegetarianizmus hanem a hülyeség is öröklődik a családban. Komolyan, honnan jött az ötlet, hogy ez öröklődhet egyáltalán?
2015. febr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%
Vannak gyerekek, akik valamiért bizonyos ételeket nem hajlandók magukhoz venni. Általában ezzel akarják elérni, hogy megkülönböztetett figyelemben részesüljenek, és meg is kapják azt, mert külön kell nekik főzni, könyörögnek nekik, hogy egyék meg, veszekednek velük, stb. Ezt nem tudatosan csinálják, főleg akkor fordul elő, ha valakinek szétmentek a szülei, vagy ha sok testvére van és így akar kitűnni közülük az anyja számára. Érdemes lenne beszélni a háziorvosával. Szerintem a babatápszert szeretné, abban elég sok fehérje van és desszertnek, vagy kakaó helyett meg lehetne neki csinálni.
2015. febr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
4 évesen miért püréket eszik? Fehérjeforrás a tojás, hal, tejtermékek, bab, lencse, borsó, tofu, avokádó, stb.
2015. febr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Kb semmit se kell tennetek: egy négyévesnek a pohár tej mellé nem sok más teljesértékű (értsd állati) fehérjére van szüksége.

A husi nélunk kicsit túl van értékelve. Nem vagyok vega, de neveltem "tejes és husis" gyereket is . Egyszerűen érzik, hogy a tej mellé már nem kell nekik még hús is. Nyugodtan hagyhatjátok. Baj csak akkor lenne, ha tejet, tejterméket, és tojást se enne.

Bár a Föld nagyobbik felén gyakorlatilag ezekből is alig esznek az emberek.

Kamaszként meghusisodik, ne félj!

2015. febr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A húgom tíz éves koráig semmilyen húsételt nem evett meg. Aztán normalizálódott.

A lányom most négy, ő meg semmilyen más ételt nem enne, csak húst meg édességet. Képes leenni a pörköltet a nokedliről. A zöldségekkel ki lehet kergetni a világból.

Egyébként jó fehérjeforrás még a tojás is.

2015. febr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok vegetáriánus, de kb. fél évben egyszer eszek húst és nem azért, mert ehhez tartom magam, hanem mert egyszerűen nem szeretem az ízét. Nem undorodok tőle, otthon meg is főzöm a többieknek, de én nem eszem meg, mert így vagyok kódolva. Ha eszek, akkor sült húst, de nagyon-nagyon ritkán. Nem vagyok már mai gyerek, szóval az ízlésem nem igazán fog változni. Anyukám is ilyen volt és az egyik gyerekem örökölte. Ez van.
2015. febr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

tojást süteményben, palacsintában megeszi, de rántottának például már nem annyira

halhúst nagyon büdösnek mondja, azt nem hajlandó, még halrudacskát nem

tejtermékeket eszik mindent,

bab, lencse, borsó is, de inkább csak főzeléknek

tofut, avokádót viszont még sosem próbáltunk szerintem adni neki

2015. febr. 11. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!