Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell a gyerekre rákénysz...

Miért kell a gyerekre rákényszeríteni azt, hogy vegetáriánus legyen?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak szánom a kérdést, de én nem értem az ilyeneket.

Ismerős családról jutott eszembe a kérdés. Az rendben van, hogy ők ezt egészségesnek találják, de miért kell ezt rákényszeríteni a gyerekre? Félreértés NE essék, én nem ellenzem a vegetarianizmust, ha ők boldogok így, az ő dolguk.

A családban apuka-anyuka szinte fanatikus, csak vajat-tejet meg max tojást esznek ami állati eredetű, SEMMI mást. A húst meg kipótolják tofuval, szójával.


Most van egy 4 éves kislányuk, és neki is megtiltják, hogy húst egyen, mert "az gonosz dolog, szegény állatok, stb stb stb". Miért kell rákényszeríteni, és tofuval tömni? Miért nem engedik, hogy a gyerekük majd saját maga döntse el, hogy vegetáriánus akar-e lenni, vagy sem?


Vagy én látom rosszul, és ez normális?



2014. márc. 12. 15:57
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem Te látod jól, de egy fanatikusnak ezt úgysem tudod elmagyarázni.
2014. márc. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
59%

Az, hogy a saját egészségükkel nem sokat törődnek, az ő dolguk.

De nagy felelőtlenség egy gyerektől megvonni az egészséges fejlődéshez szükséges ételeket. Ráadásul a szója nem is egészséges, rákot okozhat.

2014. márc. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
55%

Megérne egy bejelentést a gyermekvédelmiseknél.

A gyereknek nagy szüksége van állati fehérjére a fejlődéséhez. Felnőtt korban már nem árt annyira, mint gyerekkorban.

2014. márc. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Én csak abban nem értek egyet, hogy ha a szülő nem eszik húst, akkor mi jogon tiltja meg a gyereknek?

Ez olyan, mintha nekem lenne gyerekem, és én utálnám a borsófőzeléket. Emiatt a gyerekem sem ehetne, nem is láthatna olyat, mert én utálom.


Egyébként megkérdeztem egyszer tőlük, azt mondták, hogy szerintük ez normális, meg mit szólok bele, meg semmi baja nem lesz, stb...

2014. márc. 12. 16:04
 5/40 anonim ***** válasza:
71%

Egy husevo meg hussal tomi. A vallasos elviszi templomba, az ateista pedig azt mondja neki, hogy nincs isten.


Mindenki a sajat meggyozodeset adja tovabb etelben, vallasban, vilagnezetben :)

2014. márc. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
57%
2014. márc. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim válasza:
61%
tejbõl és tojásból fedezhetõ minden szükséges fehérje amit a hús elhagyásával nélkülözne ha szóját nem is eszik, a gyermekvédelmisek nem foglalkoznának vele.
2014. márc. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
51%

A Jóisten az embert mindenevőnek teremtette. A szervezet normális működéséhez szükség van húsra.

Az, hogy a egy felnőtt h*lye, az az ő dolga. De hogy egy gyereket is belevisz a hülyeségbe, az már nem elfogadható.

Az ilyen agyamentekből lesznek a "fényevők". Ott tragédiával végződött a történet.

2014. márc. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
80%

Vegaként válaszolok úgy, hogy a férjem nem vega.

(OFF: Vajon megszületik-e bárkinek a fejében hasonló kérdés, amikor engedik a gyerekeiket táblaszámra, zacskószámra enni a csokoládét, chipset, félkész, mikrós kajákat stb?...)

ON: Ha lenne gyerekünk, minden bizonnyal engedném, hogy megismerje a húsevést, majd rábíznám a döntést, hogy akar-e húst enni, vagy sem. Nem hülye az, csak gyerek, pontosan el tudja dönteni, mit hajlandó megenni és mit nem. Nem feltétlenül lehet jó a vegetáriánus táplálkozás egy kisgyereknek (azt sem állítom, hogy rossz, nincs tapasztalatom, nincs mihez viszonyítanom), de az tény, hogy a zöldségek, gyümölcsök igenis szükségesek a megfelelő vitamin- és ásványi anyag pótlás miatt. De a szülő feladata szerintem az, hogy a gyermekét felkészítse az életre, és megismertesse vele a világ és a szokások millió arcát, pozitív és negatív vonatkozásaikkal együttesen, és ebben a nagyon is tág körben pedig, akár tetszik, akár nem, benne van az is, hogy társadalmilag elfogadottan állatokat eszünk.

2014. márc. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
76%
ez nekem kicsit olyan, mint a vallást rákényszeríteni a gyerekre... nyilván neki az a természetes, amiben felnő, de szerintem meg kell hagyni neki a választás lehetőségét, meg minél több dologgal meg kellene ismertetni.
2014. márc. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!