Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti laknátok egy telken a...

Ti laknátok egy telken a szüleitekkel, de külön házban?

Figyelt kérdés
Nézegettem a házakat és sok olyan van ahol a 3 szobás ház mellett van egy kisebb épület ami lakóépületté van alakítva. Arra gondoltam, hogy a szüleim és kisebbik tesóm lakhatna a nagy házban, a másik testvérem a párjával, és esetleg ha majd lesz gyerekük, a gyerekkel laknának a kisebb épületben. Ezt még nem vetettem fel nekik, de jó a kapcsolatuk a testvéremmel meg a barátnőjével is, még elég fiatalok, nem tudnának saját házat venni, de ez mégsem olyan, mintha egy házban laknának.
2015. febr. 13. 13:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

De te nem laknál ott? Nem értem, hogy miért te tervezed el, hogy ki hol lakna :)

Egyébként laknék, ha normális lenne a kapcsolat, ha nem az lenne, hogy semmi magánéletet nem hagynak, mert folyton átjárkálnak.

Később is praktikus lehet, ha a szülők már idősödnek, egyszerűbb lesz a közelből segíteni őket. Főleg, ha már gondozásra is szorulnak.

Amíg meg jól vannak, tudnak vigyázni az unokákra helyben.

2015. febr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Biztos, hogy nem laknék együtt velük. Mert ez az egy telken élés nem különélés, ugyanaz, mintha egy épületben lennénk.
2015. febr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 xyasdd ***** válasza:
40%
Egy házban attol még lehet lakni egy nagy családnak pl ha 2 szintes. De az ötlet jó. Én is ezt a variációt választanám. Soha nem választanék olyat hogy hitelre panel "mivel csak erre volt pénzem" mondván.
2015. febr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Kizárólag akkor, ha jó a kapcsolat, és előre kizártok minden konfliktus forrást (pl. mérőórák külön vannak, stb.). Nekünk is van lehetőségünk a családi telekre építkezni, vagy egy teljes szintet beépíthetnénk külön bejárattal, úgyhogy gondolkodunk a dolgon.. Szóval én laknék, egészséges viszonyban élünk a családdal, pusztán az nem rontana rajta, hogy szomszédok vagyunk.
2015. febr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Soha az életben! Soha nem laknék olyan közel rokonokhoz, hogy papucsban át tudjanak jönni. Nekem ennél nagyobb önállóság és távolság kell. N31
2015. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
Én laknék. Jóban vagyunk, mindig lehet rájuk számítani. Anyósékkal is laknék így.
2015. febr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
És miért te akarod eldönteni ki hol lakjon?
2015. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%

Én nagyon jóban vagyok a saját és a párom szüleivel- de akkor sem laknék egy telken velük.


Pedig lett volna rá lehetőség, a mi házunk is két, sőt három generációssá alakítható, pároméké is, ráadásul ott van egy plusz lakóépület is...

Akárhová mehettünk volna, de külön jöttünk. Kell, hidd el.


Viszont ha tesódék kényszerhelyzetben vannak, írtad, hogy fiatalok, nem tudnának sajátot venni, de kifejezetten a szüleiddel közös háztartásban sem akarnak lenni, akkor talán jó köztes megoldás lehet. De ezt nem neked kell eldöntened, hanem nekik. :)

2015. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%
Neked kell érezned, hogy menyire bírnád, hogy így is napi szinten összefutnál velük. Mert úgyis összefutsz, nem lesz az, mint egy sima szomszéddal, hogy csak átintegetsz oszt' jóvan.
2015. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
En laknek szivesen, mert jelenleg nalam laknak, es ugy legalabb egy kis maganelete lenne mindenkinek. Szoval az en helyzetemhez kepest javulas volna, de hogy a tiedhez kepest milyen, azt te tudod...
2015. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!