Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Őszintén, mit tennétek, ha a...

Őszintén, mit tennétek, ha a gyereketek súlyosan betegen jönne világra?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk állandó, 24 órás felügyeletet igényelne akár egész életében.
2015. febr. 14. 18:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Nos, ez többnyire kiderül, még szülés előtt, ha valaki jár terhesgondozásra és fel tud rá készülni így-vagy-úgy.
2015. febr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
Hát én gondoznám ugyan ugy a gyerekem lenne !
2015. febr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

1. ez nem történhetne meg, mert az uh-on kiderül

2. ha mégis, gondozóintézetbe adatnám

2015. febr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem mindig derül ki sajnos a születés előtt, sőt. Az egyik ismerősöm fia teljesen egészségesen született, a kórházban kapott el valami fertőzést, ami ráment az agyára, és ezért van most 20 éves létére egy 3 éves gyerek szintjén.
2015. febr. 14. 18:46
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is van egy ismerősöm akinél nem indították meg időben a szülést, oxigénhiányosan született a baba, se beszélni, se menni nem tud, lassan 20 éves lesz.
2015. febr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

De hát akkor egészségesen jött a világra, csak utána kapott el egy fertőzést... a legtöbb fejlődési rendellenességet ma már ki lehet szűrni. Ha élettel összeegyeztethetetlen, csak nagy szenvedéssel járna, nem tartanám meg.

Ha mégsem vennék észre valami oknál fogva, akkor megpróbálnám ellátni úgy, ahogy lehet, de ha egy bizonyos ponton túl nem megy, és egy intézetben esetleg jobb dolga lenne, jobban tudnák fejleszteni, akkor megfontolnám azt a lehetőséget is.

2015. febr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is van egy ismerősöm, szülés után derült ki, hogy súlyosan fogyatékos a baba. Ő intézetbe adta.

Nem ítélem el érte, valószínűleg én is azt tenném.

2015. febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Még nem tartok a gyermekvállalásnál, így lehet, hogy pár év múlva változik a véleményem. Most per pillanat azt mondom, hogy nem tudnám elvállalni a 24 órás felügyeletet.


Ha már a terhesség elején kiderülne, akkor abortusz mellett döntenék, mert az ilyen élet a gyereknek se lenne igazán élet, inkább vegetálás és arra is kell gondolni, hogy az egész család életét megnehezítené és se én, se az apja nem élne örökké.

Ha ez nem lehetséges, akkor jobban örülnék, ha szakember vigyázna rá és anyagi lehetőségeim szerint a legjobb helyre kerülne. Persze rendszeresen látogatnám, ha lehetséges hazahoznám néha, de nekem is és a családnak is szüksége van életre, kikapcsolódásra, valamint nem akarnám az egészséges, életképes gyerekem elől elvenni az időt. Azt már nem is említem, hogy karriert szeretnék, vannak álmaim.


Lehet, hogy szívtelenek tűnök, de ez a véleményem.

22/L

2015. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%
Fogyatékosokkal dolgozok, és nem derül ki sok esetben születés előtt, sőt, van, hogy évek múlva, vagy baleset, betegség szövődménye, szülés közbeni sérülés, stb, több oka is lehet. Azt előre senki nem tudja megmondani, hogy képes lesz e a beteg gyerekét az otthonukban tartósan gondozni. Ugye arra is gondolni kell, mi lesz vele a szülők halála után, és nagyban függ a betegségétől is. Sokaknak a mindennapi életéhez szakszerű ellátásra van szükségük. Nem minden beteget úgy kell elképzelni, hogy csak agyilag visszamaradott, magatehetetlen, etetni, pelenkázni kell csak. Néhány betegséggel együtt jár az agresszivitás, veszélyesek lehetnek a családtagokra, a gondozójukra, sokan epilepsziások közülük, akiknek szellemi fogyatékosságuk van. Több gondozottat próbál meg a családja ellátni, és csak akkor adják intézménybe, amikor a gondozása már otthon nagyon megterhelő, vagy lehetetlen. Sajnos sok család, házasság megy tönkre ilyen tragédiák miatt. Persze vannak olyanok is, akik a baj kiderülése után egyből elengedik a gyereküket, vannak, akik nem is látogatják, vagy nagyon ritkán. Senkit nem lehet elítélni, minden család nagyon nehéz helyzetbe van, akikkel megtörténik.
2015. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
A 8-as tökéletesen megfogalmazta a véleményem.
2015. febr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!