Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így velem?...

Miért viselkedik így velem? Hogyan védjem meg magam ezellen?

Figyelt kérdés

Sosem volt elegendő önbizalmam,nem tartom magam teljes értékű embernek,amiről részben édesanyám tehet a folyamatos le/beszólogatásaival.

Megismerkedtem egy leszbikus lánnyal, aki végre megértett, elfogadott, talán még szeretett is. (Nekem még soha nem volt kapcsolatom, viszont úgy éreztem, hogy tudnám viszont szeretni.) A barátnőim nagyon támogatóak, segítőkészek,elfogadnák ha esetleg barátnőm lenne.

~ Anyukámmal hétvégén voltunk vásárolni, és a fiúsabb ruhákat néztem leginkább, mivel magas vagyok a választék is bővebb (nyilván nem alsógatyát akartam venni, hanem például uniszex pulcsit stb.)és anyukám rákérdezett, hogy leszbikus vagyok-e. Csak annyit válaszoltam, hogy az ember nem tehet arról, hogy milyen érzései vannak és ki iránt. (Tudom, hogy milyen szinten elítéli a "másságot" és nem egy ruhabolt közepén kezdek el vele erről vitatkozni). Aztán tegnap rajta kapott khm. Örömszerzés közben..és elkezdett velem üvöltözni, hogy egésznap meresztem a 3,14csám, és csak arra várok, hogy valaki betegye, valamint, hogy " mit gondoltál ki van a 3,14csádban, fiú vagy lány?! " örültem volna kicsit több diszkréciónak, elvégre 18 éves múltam, és inkább egyedül "rosszalkodjak" mint minden héten mással. Erre felhívta apukámat,aki külföldön él, hogy azonnal jöjjön haza és verjen agyon,mert lehet, hogy leszbikus vagyok.. Valamint a fejemhez vágta, hogyha tudja, hogy ilyennek születek,akkor intézetbe ad,és nem nevel fel. Tulajdonképpen az egész napom sírással telt, és nagyon fájnak még most is a szavai. Nem tudom mit tehetnék. Tegyem jóvá? Vagy hagyjam, hadd gondoljon amit akar?(sosem volt felhőtlen viszonyunk, verni/verekedni is szokott/szoktunk)Valaki esetleg beszélgetne velem?

18/L


2015. febr. 16. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd hogy gondolkodjon, lenyugodjon, feldolgozza azt, amit megtudott rólad. Idővel lehet megnyugszik, és akár meg is tudjátok beszélni a dolgokat.
2015. febr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ez szülőtől függ... Van, aki idővel elfogadja, de van, akinek sosem fog menni. Mivel mi nem ismerjük anyukádat, nehéz megmondani, mi lenne a legjobb döntés.

Ahogy a leírásodból látom, elég agresszív és ne haragudj, hogy ezt mondom, de primitív módon áll hozzá a dologhoz, úgyhogy én mindenképp hagynám, hogy kicsit lenyugodjon, bármit is döntesz. :)


Nekem egyébként nyugodtan írhatsz, ha szeretnéd valakinek kiönteni a lelked. :)

25/l

2015. febr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

jaaaaj, 18 évesen, még te magad is írod, hogy nem is volt kapcsolatod, nem is tudod mit akarsz, erre abba a hitbe vezeted anyádat, hogy leszbi vagy, miközben tudod jól, hogy hogyan viszonyul a dologhoz. ha nem kamu a kérdés, akkor nagyon kis butus vagy, már ne is haragudj, de ennyi eszed lehetett volna, hogy nem mondod meg neki.

én megpróbálnám szépíteni a dolgot, habár akkor meg azért lenne dühös, hogy átvágtam, de legalább hamarabb leszállna rólam.

2015. febr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam neki, hogy leszbikus vagyok,csak kitértem a kérdés elől mivel pontosan tudtam, hogy hiszti lesz, ha azt mondanám, hogy az vagyok. Viszont ha egy kicsit is ismerne, akkor pontosan tudná a választ, szerintem legalábbis 18 év alatt feltűnt volna neki is, meg nekem is, ha teljes mértékben homoszexuális lennék.
2015. febr. 16. 15:08
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok megint. :)


Hiába nem mondtál neki konkrét választ, nekem úgy tűnik, ő valamiért annyira retteg tőle, hogy esetleg leszbikus lehetsz, hogy a legapróbb dologba is erre utaló jeleket lát. Tudom milyen rossz érzés, az én anyukámtól egész életemben kaptam a csipkelődő megjegyzéseket meg beszólásokat, csak hogy tudjam, milyen nevetséges és szörnyű dolognak tartaná, ha a saját nememhez vonzódnék (valószínű érezte már, hogy ez (ha részben is) így van, ezért próbálta menteni a menthetőt, a maga módszereivel.)


Sajnos akármilyen szexualitású is vagy, úgy tűnik, anyukád az egész testiség dolgot kissé prűden és ostobán kezeli. Szerintem próbáld meg lenyugtatni, és kerüld el a látszatát is, hogy esetleg a lányok is érdekelnek - legalábbis egyelőre mindenképp. Később ha a saját lábadra állsz és nem kell vele együtt élned, el is mondhatod neki, úgysem tehet ellened majd semmit.


Egyébként "üzenem" anyukádnak, hogy az öltözködés és a szexualitás egyáltalán nem függ össze. Én nem öltözöm fiúsan, mégis érdekelnek a lányok, és ez fordítva is igaz. Ismertem már olyan férfit, aki női ruhákban szeretett járni, mégis heteroszexuális volt; fülig szerelmes volt az egyik társaságbeli hölgybe.

2015. febr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben van,köszönöm válaszodat, a többieknek is,mindenkinek ment a zöld.:)

Megpróbálom kicsit lenyugtatni,aztán majd lesz ami lesz.

2015. febr. 16. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!