Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám egy őrült és rettegek/...

Az apám egy őrült és rettegek/rettegünk tőle, milyen megoldások vannak a probléma megoldására? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Egy őrült. Megakarta ölni két szomszédunkat, az utcán őrjöngött, ha az anyukám és én nem fogjuk vissza fizikailag, meg is történik (szemtanúk is vannak). Itthon is szokott őrjöngeni. Fenyegeti anyukámat és érzelmi terror alatt tartja, engem is érzelmi terror alatt tart. Van hogy a húgommal is brutálisan viselkedik: távirányítót vág hozzá, volt hogy egyszer csak elkezdte fejbe rúgni többször az ágyában úgy, hogy még anyukámat is eltalálta. Ha én nem vagyok itthon és nem állítom le, nem tudom, mi lett volna a vége... Megjelentek nála a vallási fanatikus gondolatok, téveszmék, öngyilkossággal fenyegetőzik (de azért megtenni bezzeg nem meri).

Egyre rosszabb a helyzet. Egyre jobban kezdenek elfajulni a dolgok, félek hogy bántani fogja anyukám és a húgom, vagy engem. Még erősebb nálam. Jelenleg 20 éves vagyok. Mit tehetek? Tényleg meg kell várni a tragédiát, hogy ennek végre vége legyen? Vagy önvédelmi kereteken belül tegyem azt, amit kell? Vagy van valami szervezet, akik eltüntetnék őt tőlünk?

Pár hét és keresztfélévvel elkezdődik az egyetemem, de így nem merek elutazni...

Napok óta nem alszom, nincs étvágyam és mindenem fáj a stressztől és a rettegéstől. Nagyon-nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni.


2015. febr. 16. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Menj be a rendőrségre, és meséld el hogy legalább egy előzetest vagy távoltartásit bulizzanak ki neki.
2015. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyit bántalmaz titeket, a szomszédok is tudnak róla, miért nem jelentitek fel?
2015. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szerintetek csinálna bármit is a rendőrség? Csak a szomszédos őrjöngésre van szemtanú, akik ráadásul lehet nem is tanúskodnának, plusz fizikai bántalmazás ott nem volt.

Ha nem csinál semmit a rendőrség, viszont apám megtudja, hogy feljelentette, nem tudom mi lesz itthon, egy kész pokol...

2015. febr. 16. 18:54
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Feljelentés nélkül max akkor intézkednek a rendőrök, ha valaki kihívja őket, mert máskülönben honnan tudnák, mi folyik ott?

Amikor legközelebb nekiáll balhézni, hívd fel a 112-t vagy 107-t.

Ha pedig öngyilkossággal fenyegetőzik, garantáltan beviszik a pszichiátriára, ott meg megállapítanák róla, hogy ön- és közveszélyes, ha igaz, amit írsz.

Édesanyádnak rég kellett volna távoltartási végzést kérni. Vetetni látleletet, stb.

2015. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem elhiheted, hogy intézkednek, mivel kompetens vagyok. Naponta több ilyen bejelentést kapunk.
2015. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De ha meglátja, hogy hívom a rendőrséget, akkor szinte biztos, hogy brutális lesz a helyzet...

Anyukám egyfolytában megbocsájt neki, hogy majd megváltozik, adjunk még neki egy kis időt... 20 éve nem képes megváltozni. Elképesztően manipulatív ember az apám és anyukám érzelmi csapdában van.

Anyukám azt mondta, hogy az egyetemi mizéria után újra leülnek beszélni és elvileg anyukám elmondja neki, hogy elválnak. ...viszont ekkor már nem leszek itthon és nem tudom megvédeni az anyukám, ha baj lesz.

2015. febr. 16. 19:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Nézd az elvileg, meg a majd akkor így meg yúgy lesz hozzáállással, nem értek el semmit. Csak folytatódik minden tovább, vagy rosszabb lesz. Senki nem fogja a helyzetet megoldani nektek. Jelentsétek fel a rendőrségen.
2015. febr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!