Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? (kérdés túl...

Mit tegyek? (kérdés túl rövid, magyarázat túl hosszú)

Figyelt kérdés

A gyerekkorom nem al legjobban indult, de a 10. szülinapomat már egy normális nevelőszülőknél kezdhettem. De van egy nagy problémám. Hangulat ingadozásom van szinte mindig. Szinte minden héten bevágom a durcát. És előfordul hogy tiszteletlen vagyok vagy akár kiabálok anyával(nevelő). Ezeket tudom hogy rálehetne fogni a serdülőkorra, de ezek nekem is fájnak. Az a baj hogy olyankor nem gondolkodom, aztán ha lenyugszom akkor sírva kérek bocsánatot. Nem tudom, hogy mit lehetne csinálni. Annyiszor eldöntöttem, hogy megváltozom, de 1 hónap után ,,visszaestem". Segítsetek létszives és adjatok tanácsot.

15/L



2015. febr. 16. 22:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért, de telefonról vagyok.
2015. febr. 16. 22:46
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez lehet, hogy nem sokat segít, de abban a korban én is ilyen voltam. Volt, hogy kiakadtam a szüleimre, utána meg olyan lelkiismeret furdalásom volt. Fog ez változni - majd felismered mikor jogos a kiakadásod és mikor nem.

Ez mindig szokott, a hónap minden szakában vagy csak egy bizonyos időszakban? (pl én, amikor megjön, akkor harapósabb vagyok, de a MagneB6 segít).

2015. febr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz dologgal kell megbírkóznod és nagy dolog,hogy beláttad,nem ez a helyes viselkedés.Ez már egy jó pont.Szokták javasolni az 1-10ig elszámolós -vagy tovább -módszert,mielőtt bármit teszel.Még tinédzser vagy és ilyenkor mindenkiben dúlnak a hormonok,amit még a nevelőid is tiszteletben tartanak,pluszban még egy igen nehéz csomagot is hurcolsz magaddal.Fel a fejjel,de én tényleg csak ezt a számolós dolgot tudom javasolni.
2015. febr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hát igen, 15 évestől ki várhatna el felnőtt viselkedést, tinédzser vagy lázadó korban. Ilyen korban már az is nagy dolognak számít hogy később rájössz hogy hibáztál. Én is hirtelen haragú vagyok, ami a szívemen a számon, és ez nem mindig jó:-)) Tényleg használ ha számolsz, vagy át gondolod a mondani valódat mielőtt megszólalsz.Gondolj bele nagy áldoztatott hoztak ők is hogy a családjukhoz tartózol, lehet hogy nem ő hozott a világra, de biztosan a gyerekeként szeret! Megváltozni nagyon nehéz, iszonyú nagy akarat erő kell hozzá. Kezdj el sportolni, válasz csapat sportot, nekem sokat segített a sport, kitartást, csapat szellemet, alázatot tanít, tinédzser korban ez hasznos lehet. Próbáld pozitívan látni a dolgokat, a pohár mindig félig tele van, nem pedig félig üres. Kitartás!!!!
2015. febr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!