Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sérül a gyermek,...

Krisztinav kérdése:

Szerintetek sérül a gyermek, ha a szülei elválnak egymástól? Bocsánat, kicsit hosszú a magyarázat!

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk együtt, párom 4 évvel fiatalabb, első komoly kapcsolata vagyok. Én 33 vagyok. Van egy 2 éves kisfiunk és decemberre születik meg a kistesó. Sajnos amióta terhes lettem a nagyobbikkal, azóta folyamatosan romlik a viszonyunk. Egyébként sem volt szerelem, csak szerettük egymást. Most már az is elmúlt. Sokat vitázunk, párom sokat terrorizál lelkileg. Ő skorpió, így képtelen vagyok vele vitába szállni, mindig az övé az utolsó szó, én pedig elgyengülök, elsírom magam, így ő nyer általában. Emiatt nem szexelünk, a 2 éves megszületése óta sem. Amikor a második megfogant, akkor voltunk együtt párszor. A másodikat azért szerettem volna, hogy legyen tesója. Én testvér nélkül nőttem fel, a szüleim meghaltak, nincs más rokonom, egyedül vagyok a világban, nem szerettem volna, ha az én gyerekem is így járjon. Csak az ő kedvéért szülök még egyet. Egyébként elég lett volna egy is.

Sajnos nem javul a helyzet, párom nem akar változni. Semmi kedvesség nincs benne irányomba, de még a gyerek irányába sem. Goromba, türelmetlen, idegbeteg, kiabálós, hozzám egy kedves szava nincs, sose udvarolt nekem, semmi figyelmesség, udvariasság nincs benne, nulla szorgalom és nagyon rendetlen. Tőlem várná el azt is, hogy pénzt keressek, mert az ő munkája szar, de váltani nem akar, mert ez a kényelmes neki.

Jelen pillanatban azért lakik még velünk, mert én nem szeretném, hogy elmenjen a gyerek miatt. A két éves szereti az apját, annak ellenére, hogy rosszul bánik vele. Nem akarom, hogy hiányát érezze az apjának. És ugyanígy gondolom a másodiknál is. Szóval ha rajtam áll, ameddig csak lehet, lakjon velünk, eltűröm a szarságait. Viszont ő megmondta, nem tudja meddig bírja így, hogy nem szexelhet. Nem csalt meg!

Szerintetek meddig lakjunk együtt? Félek, ha elmegy, a gyerekek sérülnek lelkileg, mivel nyilván akkor ritkábban fog jönni - a másik nő miatt gondolom.


2014. jún. 30. 13:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Én attól sérültem, hogy nem váltak el...
2014. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem akkor van gond, ha a szülők boldogtalanok. A gyereknek hiteles, normális szülők kellenek, akik őszinték. Lehet hazudni a házasságot, benne azt, hogy minden rendben, de ha nincs rendben, akkor komoly problémákat mutatunk fel normálisként a gyerekeknek. Egy kapcsolat lehet jó, lehet rossz, lehet érte tenni és lehet feladni. De csak akkor, ha őszinték vagyunk, akkor van értelme. A gyerekek miatt együtt maradt családok csak további lelki sérült gyerekeket nevelnek, akik szerint normális megalkudni, nem megbeszélni a gondokat, akik félnek kilépni majd egy rossz kapcsolatból, mert bezzeg a szüleim milyen jól megvoltak, annak ellenére, hogy mióta az eszemet tudom, sosem szerették egymást... és akkor a kérdés a szülőhöz: ilyen életet szánunk nekik, mint amit mi élünk? Tényleg azt akarom majd látni, hogy felnőttként olyan házasságban él, amiből nem mer kilépni, pedig nem boldog?
2014. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
60%

"Ő skorpió, így képtelen vagyok vele vitába szállni, mindig az övé az utolsó szó,"

Muhaha ember nőj már fel.


Amúgy igen biztos hogy sérül. De van olyan hogy ha együtt maradnak a szülők akkor is sérül. Mérlegelni kell hogy mi okoz kisebb kárt. Meg nem kellett volna az első csávóval felcsináltatni magad aki aládrakta.

2014. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Anyukamek 2 honapja valtak el de nem lettem serult boldog vagyok. Latom mindkettot igyis. Amugy elsone igaza van. Attol serultem volna ha nem valtak volna el
2014. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem te nem a gyerekek miatt maradsz vele, hanem mert félsz egyedül lenni, és ehhez a gyerekeket használod fel eszközként. Szerinted tényleg az a jó a gyereknek, ha az apja goromba, türelmetlen, idegbeteg, kiabálós és utálja az anyját? Tényleg ez szolgálja érdekét? Ezt látni? Mit választanál a helyében? Egy nyugodt, kiegyensúlyozott, de magányos anyát, vagy egy idegbeteg apát egy szánalmas és gyáva anyával? Menj a kisebbik rossz irányába, és hagyd el ezt az embert!
2014. jún. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%

Kerdezo,

A gyerekeid attol fognak serulni, ha nem valsz el.

Mi az, hogy te nem engeded el ezt a palit aki terrorizalja a csaladot?

normalis vagy? A 2 eves gyerekkel csunyan banik, de szerinted a kissrac szereti?

Ennek a ferfinek neked csak a spermaja kellett. Jobban is jart volna mindenki, ha nem lett volna eskuvo csak szex, hogy szulessen ket gyerek, akiket te akartal.

2014. jún. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%
Amugy, ha igazi skorpio, akkor tiszta, rendes lenne. Eltartana a csaladjat, okert dolgozna. Szoval, felejtsd el ezt a skorpio dolgot.
2014. jún. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon sajnállak téged és a gyerekeket, de jobb, ha ő megy. Nem a mindig a biológiai apa az igazi.
2014. jún. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

Én is attól sérültem, ahogy egy korábbi válaszoló írta, hogy a szüleim nem váltak el! Hanem miattam, az anyagiak, illetve a megszokás, a kényelem miatt maradtak együtt. De végig szenvedtek érzelmi, lelki okokból ők is egymással, sok volt a folyamatos vita, veszekedés, volt, hogy tettlegesség és ettől sokkal jobban szenvedtem. Felnőttként ez miatt pszichológushoz is jártam!

Amúgy már bocs, de gyereket nem azért kell vállalni, hogy a már meglévőnek testvére legyen, hanem hogy a szülők akarnak vagy nem akarnak, illetve alkalmas, vagy nem alkalmas gyereket vállalniuk! És nálatok nem volt alkalmas!!! Most lehet hogy lesz a már meglévő gyerekednek testvére, viszont egy ilyen élethelyzetbe, körülményben belevállaltad, amivel jó kitoltál velük! Ugyanis egy kiegyensúlyozott, boldog környezetre, érzelmi-anyagi biztonságra ezerszer nagyobb szüksége van egy gyereknek, mint egy kis testvérre!!!

Én még másik gyereket sem vállaltam volna. Egyértelműen tönkrement a kapcsolatotok és mivel szerelem soha nem volt, csak szeretet, de már az sincs meg, így egyértelműen közös jövőtök nincs! Amennyiben együtt maradtok, úgy te is sérülsz, a férjed is sérül és a gyerekeitek is! Többet ártotok mindenkinek, ha tovább együtt maradtok és kínlódtok.

Mert hiába a szerelem elmúlik és átalakul szeretetté, egy erős dologgá, de az alap akkor is a szerelem volt, nő és férfi közti érzelem és nem ember és ember közti érzelem, mint nálatok. Szóval mivel nektek még az alap sem volt meg, így látod össze is dőlt az egész.

Nincs közös jövőtök nektek!

2014. jún. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem felcsináltattam magam! Az elején tényleg azt gondoltam, ő lesz életem párja, szerettem őt, sok mindent eltűrtem neki már akkor. Azt gondoltam, ha megszületik a gyerekünk, majd megváltozik, jobban oda fog figyelni rám, az érzéseimre. És persze azon lesz, hogy a kis családja boldog legyen és kiegyensúlyozott. De szarik az egészre. Én már egyszer változtattam, próbáltam neki több szexet adni, amire vágyott, de semmit se kaptam cserébe, semmi változást, ugyanolyan maradt, mint volt. Meg is mondta, nem fog és nem is akar megváltozni, ha tetszik, ha nem, ő ilyen.

Azzal nem értek egyet, hogy akkor is jó élete lesz a gyereknek, ha nincs tesója de boldog családi élete van. Én boldog családi életben nőttem fel, ezt akartam volna az enyimeknek is. De testvér nélkül. Most itt vagyok egyedül, mert a szüleim meghaltak, tesóm nincs, a többi rokonaim pedig szarnak a fejemre, önző, irigy és pénzhajhász emberek.

2014. jún. 30. 13:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!