Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért távolodnak így el a...

Miért távolodnak így el a családtagok egymástól?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy a családtagoknak (pl.:szülőknek a gyermekeiket) segíteniük kellene egymást. Nem lakom egy városban a szüleimmel, testvéreimmel, de nem tudom elképzelni, hogy a világ másik végén éljek, távol tőlük, hiszen ha nekem vagy nekik segítségre lenne szükségük nem tudnánk megoldani. Vagy ha a testvéreim költöznének messzebbre nem tudna anyukám segíteni ha gyerek születne a családba.

Elég nehéz úgy boldogulni ha csak egyedül vagyunk vagy a párunkkal és nincs a közelben a család, nem tudunk összeülni egy ebédre. Tudom, hogy sokan nincsenek jóban a szüleikkel, testvéreikkel, én sem kifejezetten, de nem jó úgy leélni egy életet, hogy rosszban vagyunk.


2015. febr. 17. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Én is így gondolkodom. Én rák jegyű vagyok, talán azért.
2015. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

igen, ez tenyleg problema, de mi is tavol elunk a szuleinktol mindketten, sot , en meg a gyerekkori barataimtol is, igy hogy masik orszagba koltoztem. a segitsegnyujtas viszont igy is megmarad, nem kell ahhoz messze lakni egymastol, hogy szetessen egy csalad.

nalunk szerencsere meg van az osszetartas.

2015. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is így gondolom, én is rák jegyű vagyok, de ez SZERINTEM lényegtelen infó kedves első (tudom mire gondoltál...) :D
2015. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jó a kapcsolatom a családommal, nincs veszekedés, féltékenykedés, kihasználás. Pároméknál sincs. Mégis külföldre költöztünk. Azért, mert ez a mi életünk, és magunknak is meg tudunk teremteni mindent, nincs szükség arra, hogy más emberekre támaszkodjunk. Akkor se, ha szívesen segítenek. Akkor se, ha otthon laknánk.

Egyedül azt sajnáljuk, hogy így nem látjuk olyan gyakran őket, de skype-on tudunk beszélgetni, ami máris egy kapcsolattartási forma.

Nem kell a fenekükben lenni ahhoz, hogy szeressük egymást, és tudjunk a másikról jót is, rosszat is.


Ha meg komoly baj van, akkor bepattanunk a kocsiba, és 10 óra alatt otthon vagyunk.


Ettől még nagyon szeretjük egymást.

2015. febr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 idősebb testvérem van,mindig ott tesznek keresztbe ahol tudnak.Bátyám anyám nyakán él,lassan 50 éves,de még mindig anyu tartja el.

Utálom őket!Szegény anyám ha meghal,a büdös életben nem akarom többet látni egyiket se!!!

2015. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Most mi is a kérdés? Hogy miért költöznek ki emberek külföldre?

Igen, én is szeretem a családom meg fontosak, de ha lesz lehetőségem külföldre költözni, akkor lehet megteszem, mert erre vágyom. Az egész életem nem élhetem nekik alárendelve.

2015. febr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem kifejezetten az a kérdés, hogy az emberek miért költöznek akár külföldre, hanem, hogy miért van sok családban óriási összeveszés, konfliktus, és miért nem segítik egymást a családtagok
2015. febr. 17. 20:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező!Ahhoz hogy jó legyen a kapcsolat a családtagokkal,ahhoz közös összetartozás kell és nem széthúzás.A mi családunkban széthúzás van.Apai oldalról senki nem tartja velem a kapcsolatot egy régi dolog miatt(örököltem és nem tetszett nekik hogy az örökségemet nem nekik adom el potom pénzért vagy ajándékba,azóta örök harag a részükről nem tudok mit tenni).Anyai oldalról a nagybátyámat utoljára apukám temetésén láttam.Nem keresi a társaságomat,nem kíváncsi rám,pedig azóta gyermekem is született.Nincs összetartás,a szüleim elváltak,anyukám férje is utál engem.Anyukámmal is felszínes a kapcsolatom.Akkor mit kellene tennem?1 fecske nem csinál nyarat.Ha őket nem érdeklem,akkor bármit teszek nem elegendő.Úgyhogy kell összetartozásnak lennie,de ehhez intelligencia és tolerancia is kell hogy társuljon,de sajnos az én családom ettől távol van....jó neked hogy összetartó családba vagy.Becsüld meg,mert nagyon szerencsés vagy!
2015. máj. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!