Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista egy barátom apja....

Alkoholista egy barátom apja. Tanácsot kérnék?

Figyelt kérdés

Sokat mesél róla: Az apja már régóta iszik, sok-sok éve. Amikor józan, szinte semmi baj vele, egész jól el lehet vele beszélgetni, stb. Viszont ha másfél-két hétig nem iszik alkoholt, annak már örülnek. Olyankor mindig mindenkibe beleköt, a gyerekeibe, a feleségébe, a kutyába, a szomszédba, mindegy, csak mondhassa az ocsmányságokat, szitkozódhasson, ha kell, verekedjen.. Nem mondom, hogy veri őket, mert nem. De ha megpróbálnának visszaszólni neki, és felhergeli magát, akkor képes megütni bármelyiküket. Amikor részeg, sokszor csak bevonulnak a tesójával és az anyukájával a szobájukba, és "meghúzzák magukat". Új lakást venni, és elköltözni nincs pénzük, sem albérletre, őszintén szólva albérletbe nem is szeretnének menni, és a válást sem helyezik alap esetben előre, hiszen amikor nem iszik, semmi baj, és olyankor jó. Elmondása szerint egy válás mindent felforgatna így mindenféle anyagi tartalék nélkül. Az apának voltak már műtétei is az alkohol miatt (hasnyálmirigy, gyomor).

Nagyon szeretnék megváltoztatni, hogy ne igyon, hiszen akkor sokkal békésebb lenne az életük.

Aki esetleg tapasztalt hasonlót, vagy lenne ötlete, hogy lehetne eltántorítani az apát a piálástól, annak szívesen várom a kommentjeit.



2015. febr. 18. 20:58
 1/9 Meggyesrétes válasza:
Hát én úgy gondolom, hogy amikor józan, le kell vele ülni beszélni és rá kell őt vezetni (ne mondjátok a szemébe, neki kell rájönnie), hogy amit csinál az rossz, és ez így nem mehetne tovább, valamint neki kell változnia. De mint már mondtam, szigorúan neki kell rájönnie erre!
2015. febr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Te semmit sem tehetsz, a család sem, neki kell akarni megváltozni, ez egy súlyos betegség, a helyi családsegítő központban tudnak beszélgetni addiktológussal, ő segít ötletekkel.
2015. febr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ember! Milyen élet már ez,hogy hetente a család be kell húzódjon egy szobába és csöndben meghúzza magát,míg a ház ura (aki amúgy egy jó ember--az a fenét az)kitombolja a részegségét? Mindezt sok-sok éve?Olyan lelki sebeket okozott már a családjának a marhája amik sose múlnak el és ezek után még a család őt védi,mert amikor nem iszik akkor elég jól ki lehet vele jönni? Ráadásul már az egészségét is tönkretette és az sem érdekli,hogy az állapota egyre rosszabb lesz? Adjon hálát a sorsnak,hogy ilyen családot kapott,mert már régen ki kellett volna rakni a szűrét!

Sajnos van egy rokonom akinek a családja évtizedek óta szenved emiatt egy amúgy szintén jó ember mellett,aki már becsinál,meg esik kel és akinek már az orvos is csak azt mondja,hogy most már mindegy,inkább igyon!

Vegyétek videóra egy-két részegségi őrjöngését,de úgy hogy a többiek is legyenek rajta ahogy épp "meghúzzák magukat",aztán amikor tiszta lesz a pasi akkor szembesítsétek vele,hogy mit is okoz ezzel a szeretteinek,akik ennek ellenére is szeretik és szeretnének segíteni,de ha ő ebben nem partner akkor választás elé kell állítani!Sajnos amit leírtál abból az jön le,hogy itt már nem érdemes finomkodni!

2015. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezek alapján úgyszólván nincs mit tanácsolni. Az összes létező opcióra van kifogás.


Mit tettem én? Elhúztam otthonról, és feléje sem nézek az alkoholista anyámnak. Apámmal szintén nem beszélek, mert én oda nem járok, ha ő nem keres, akkor maradjanak maguknak. Ennyi. Én élem az életem, azzal foglalkozom, hogy a férjemmel megteremtsük a saját életünket, és a saját családunkat.

Sem időm, sem energiám nincs anyámékra. Apámnak kellett volna elválni, és utcára dobni anyámat évekkel ezelőtt. Nem tette, az ő baja. Viszont ne is várja el, hogy ehhez asszisztálunk.

Egyedül az idegesít, mi lesz, ha apám meghal, mert beteges, meg azért idősebb anyámnál. Az biztos, sem én, sem a másik két tesóm nem fogjuk anyámat eltartani, ez fix. Rokontartást meg nem varrhatnak a nyakunkba, mert alkoholista és elmebetegként érdemtelen rá.

2015. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Költőnő? ***** válasza:
hát míg ő nem látja mit művel, addig nem tudtok mit tenni. Addiktológiai szakrendelés, különböző gondozók tudnak segíteni, de az már a felépülés része.
2015. febr. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak az elvonó a megoldás, ha valóban le akar szokni, nincs más lehetőség. Neki kell akarnia. Már rég függő, tönkre ment a szervezete, sajnos ha nem változtat a vége a halál, mindegy , hogy együtt marad a család, vagy nem. A legjobb pedig egy válás, mert az alkoholista nem kíméli a környezetét sem anyagilag, sem idegileg és tönkre fog menni a család bele. Megváltoztani nem fogják tudni. Az alkoholisták nagyon ki %-a képes elvonóra menni és utána nem visszaesni.
2015. febr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ő nem akar megváltozni, szerinte ő nem alkoholista, ha józanul mondják neki, akkor felháborodik, és őket tartja idiótáknak meg nem normálisnak, amiért ilyet mondanak. Azért nem akarnak válni, mert van egy kiskorú gyerek is, illetve a nagykorú is tanul még, és amiben igazuk is van, miért 3 ember kezdjen új életet egy új helyen egy új környezetben egyetlen alkoholista szemét miatt??? Ő csak szeretné, ha többé nem inna.. soha többé, hogy ne kelljen félniük, hogy ne úgy jöjjön el iskolából, hogy "na vajon ma mire megyek haza"...:(
2015. febr. 19. 19:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze, ez nem meglepő, az alkoholistának nincs betegségtudata. Hidd el, még akkor is letagadja, ha az orra elé tolod a kórházi papírjait, amiben ott áll feketén-fehéren.

Anyám 3x volt már pszichiátrián az alkohol miatt, amivel annyit nyertünk, hogy az első után már gyógyszerfüggővé is vált, hisz rögtön nyugtatót is adtak neki mellé, ne kelljen már annyit innia, ha ki akarja ütnie magát. Grat magyar egészségügy!

Szóval lényeg a lényeg, nyilván papír van róla, hogy milyen, mégis letagadná bármikor, hogy ő akár valaha is egy kortyot megivott.

Legocsmányabb dolog a világon. Ismerősöd is jobban teszi, ha elköltözik, és feléje sem néz. Nincs más megoldás.

2015. febr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Csak ugye tanul még, és nem szeretné egyedül hagyni sem az anyukáját, sem a tesóját, így szerintem mást nem tehet most, mint vár..

Csak rossz ezt látni, hogy miben él, és sokan a környezetében nem is sejtik..

2015. febr. 20. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!