Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mai vilagban nagyon ciki,...

A mai vilagban nagyon ciki, ha 2 testver 1 szobaban lakik?

Figyelt kérdés
Mindketto lany, az egyik 22 eves, a masik 19
2015. febr. 20. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azert ennyi idosen szukseges lenne nemi privat szfera. Cikinek nem ciki amugy.
2015. febr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól megvanak egymással, és föként ha nincs más lehetöség, akkor semmmi gond.
2015. febr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne az? Kollégiumban vadidegenek laknak együtt, még többen is.
2015. febr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha őket nem zavarja, miért lenne ciki?
2015. febr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Nyugi, itt a GYK-n "természetesen" külön szobája van minden gyereknek,minimum 100 m2-es kertesházban, de még a kutyának is külön szaunát építtettek a szuterénben. És a budapesti többezres panelrengetegben csak egy-gyerekes fiatal családok, nyugdíjasok, és szinglik élnek a másfél-két szobás lakásokban. :)


Nejem barátnője két lánytestvérével lakott egy szobában,amíg ki nem házasodtak. És nem fiatalon mentek férjhez.

Jómagam 15 éves koromig egy szobában aludtam az öcsémmel, de ha a nővérem elaludt a Twin Peaks alatt, akkor ő is ott aludt. Pedig mindegyikünknek lehetett volna külön szobája, de sose rendeztük be úgy a házat.Minek? Ha verekedni akartunk, úgy is megtaláltuk volna egymást.:)Mikor a nővérem középiskolás lett, berendezte magának az egyik kisszobát, de oda is bejárhattunk akármikor, ha nem akarta, szólt, és ennyi. Nevelés, és értékrend kérdése az egész.

2015. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak mindkettonek komoly udvarloja van. Es ha az egyiknek ott alszik a fiu, a masik kenytelen a nappaliban aludni.
2015. febr. 20. 12:02
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Menjetek akkor többet a fiúkhoz és ne egymást túrjátok már ki a szex miatt...
2015. febr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Párom is az öccsével aludt egy szobában, mielőtt összeköltöztünk volna. Párom akkor 26 volt, az öccse 20, öccsének is komoly barátnője van (akkor voltak együtt egy éve, amikor én megismertem a páromat).

Én barátnőkkel laktam albérletben, szóval a párom leginkább hozzám jött aludni, és akkor aludt náluk az öccse barátnője. De volt olyan, hogy nekem kellett nála aludnom, mert a lakótársam szülei jötte fel vidékről, és átengedtem nekik a szobámat, olyankor az öccse ment a barátnőjéhez aludni.

De egyébként olyan is volt, hogy családi utazás előtt mind a négyen ott aludtunk, kb olyan volt, mint egy pizsamaparti fiúkkal :D

Náluk nagyobb gondot okozott az, hogy az egyik motyogva tanult, a másik meg csak totál csendben tudott, vagy pl, hogy az egyik még ébren volt és filmezett, a másik meg aludt volna. Vagy, hogy párom öccse diákmunkában sokszor éjszaka dolgozott, és amikor hazajött, óhatatlanul is felébresztette a páromat.

Amióta elköltözött a párom, az öccse sokszor mondja, hogy olyan üres a szoba :)

Szóval nem, cikinek nem ciki szerintem, de tud konfliktust okozni.

2015. febr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
22 évesen már felnőtt az ember. Ha nem érzi jól magát otthon, akkor elköltözhet. Senki nem tartja vissza.
2015. febr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Én gyerekként se támogatom. Oké, nem mindenhol megoldható, és végül is nem az utcán élnek, csak közös szobában a tesóval. Nem tragédia, nem lesz tőle lelki sérült egy gyerek se.

De számomra, magamból kiindulva kell a külön kuckó, a saját tér. Ettől még lehetnek összetartó testvérek, ahogy a közös szobában élők is lehetnek rossz, kötözködő, verekedő, gyűlölködő testvérek. Nem ezen múlik.

Ettől függetlenül legkésőbb 10-11 éves korban én már, ha megtehetném, külön szobába raknám a gyerekeket.

Felnőttként meg el tudják dönteni, hogy tetszik-nem tetszik a helyzet. Nyilván így nőttek fel. Ha zavaró lesz, majd tesznek ellene. Hiszen felnőttek.

2015. febr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!