Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én ezt már nem bírom. Mit tegyek?

Én ezt már nem bírom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Ahhoz ,hogy teljes képetek legyen a helyzetről, ismernetek kell a történetemet, ami kicsit hosszú lesz, szóval előre bocsánatot kérek !


1.történet:

Kisgyerek korom óta apám gyakran berúgott, olyankor verte anyámat,engem is néha, házat szétverte, féltünk tőle. Mivel kicsi voltam, azt akartam együtt maradjanak. 18 éves szülinapomon az egész rokonság előtt apám megint beivott, szétvert egy csomó mindent, úgy szétvágta a kezét,hogy kórházba kellett vinni, 4-en alig bírtuk lefogni,megakarta ölni az öccsét. Párom is látta,akivel akkor 3 éve voltunk együtt.Ezek után is együtt maradtak, majd megint volt egy cirkusz, anyám elment. Majd visszajött... ,azóta ez egész rendben van.


2.történet:

Párom apja 4 évg nem tudott elfogadni, mindig kritizált, meg ha ott voltam eléggé kimutatta hogy inkább menjek haza.. szóval ebből is voltak gondok már közöttünk a párommal.


3.történet:

Párommal jelenleg 5 éve vagyunk együtt, de az első 4 évben rengeteg nőgyógyászati betegséggel küzdöttünk meg, ráment a nemi életünk is szinte, és most nagyon nehéz mindent a régibe visszaállítani.


4.történet:

Anyám ,gondolom apám miatt már teljesen idegbetegé vált. Mi már elköltöztünk párommal,ennyiből jó. De ma is eljött látogatóba, és mi pénzügyekkel foglalkozunk már 2 éve, és szerettem volna vele erről beszélgetni, néhány dologról elmondani a jelenlegi újdonságokat. Erre ő nekem támadt,hogy hagyjam vele, szinte meg sem hallgatott, és ez eddig is így volt. Akármikor akartunk tanácsolni nekik valamit, ő mindig mindent jobban tudott, holott mi tanultuk ki ezt. Én mindig segyítettem az ő munkájában,ő viszont .. Olyan, mintha elmenne orvoshoz hogy fáj a keze, az orvos azt mondja hogy elvan törve, ő pedig hogy biztos h nincs, mert ő már mindent elolvasott arról, meg már beszélt másokkal is... Ez ma már teljesen kiborított,és csak zokogtam 1 órán keresztül,hogy hogy lehet valaki ilyen ?? Nem figyel rám, nem hallgat rám, nem is érdeklem őt...illetve amikor neki olyan kedve van akkor érdeklem...


Szóval a problémám az lenne, hogy én már teljesen kezdek megkattanni, mert ennyi minden keresztül mentem szinte az utóbbi 5 évben és a párom is látta ezeket. A kapcsolatunk már nem a régi, én is kezdek idegbeteg lenni, a nemi élet sem a régi, kiabálok vele.. Olyan vagyok mint az anyám... És mit kezdjek anyámmal is? Néha már olyan depressziósnak érzem magam,és nem látom hogy hogyan tudnék ebből kilépni... Ti mit tennétek a helyemben.


Köszönöm szépen a segítséget! Egy kétségbeesett 20 éves lány.



2015. febr. 21. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Én otthagynék mindent és tiszta lappal indítanék egy másik városban, messze a rossz emlékektől. Rossz szülők, rossz kapcsolat, fiatal vagy még ehhez, nincs gyereked, van esélyed változtatni.
2015. febr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A párkapcsolatom egyáltalán nem rossz. NAgyon szeretjük egymást, és sok jó pillanatunk van, csak egyszerűen a múlt miatt már könnyen felhúzódok és rákiabálok szegényre, meg ideges vagyok.És a sok betegség miatt már a nemi életünk kicsit gatyára ment...

Egyáltalán nem akarom őt elhagyni,SŐT!!! együtt tervezzük a jövőt, és szeretném megoldani ezt a problémát.


Itt az a kérdés hogy magammal mit kezdjek, hogy ne legyek ilyen vele! Illetve ,hogy ez a szülős dolog.. itt mi a teendő.Mert nem nagyon tudnám velük megszakítani a kapcsolatot, mivel nincs hozzá lelki erőm, kitartásom. De ha találkozunk az esetek 80%-ban szomorú vagyok utána.

2015. febr. 21. 14:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meditálj. Nekem használni szokott.
2015. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! Meditálni már próbáltam ,de nekem valahogy sose sikerült. Psichológuson gondolkodtam,de kétes hogy ő mennyit tud ezen segíteni.. Kicsit jobb lett most hogy kiírtam magamból, de megoldást nem látok, minden ugyanúgy fog folytatódni..és attól félek mr h a prom sem fogja sokáig tűrni azt ashogy viselkedem, hiszen ő is ember !! Látom hogy rosszul esik neki, bár nem mondja ! Csak szeretnék normális életet, normális családdal.. nemtudom hogy szüleimmel miként viselkedjek..
2015. febr. 21. 14:47
 5/12 anonim ***** válasza:
A családdal szakíts meg minden kapcsolatot és járj pszichológushoz.Továbbá még a sportolást is tudom javasolni ugyanis a sportoló emberek kiegyensúlyozottabbak.
2015. febr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kineziológus. Ő ki tud billenteni ebből az ördögi körből.
2015. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kiszakadni a mérgező környezetből, így csak magad teszed tönkre! légy egy kicsit önzőbb! Ez a te életed, neked kell alakítani, ne hagyd, hogy mások formálják (tegyék tönkre)!
2015. febr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
S ha nem érzel elég erőt egyedül belevágni, keress fel egy szakembert. De lépj ki mihamarabb!
2015. febr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ezt kéne de mégsem tudom megtenni. Bűntudatom lenne, és hiányoznának is, hiszen sok jó pillanatot éltem meg velük.Párom persze támogatna, de attól még a szüleim nélül nem lenne teljes életem :( Valahogy nem tudom velük megtenni, hogy az egy szem gyereküket elveszítsék :/
2015. febr. 21. 16:06
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ne akarj beavatkozni anyád életébe, a pénzügyeibe, még akkor se, ha Te jobban értesz hozzá. Semleges dolgokról beszéljetek, ne nyilváníts véleményt arról, amit ő csinál. Mindkettőtöknek megvan a maga élete, ha problémát okoz, hogy segíteni akarsz, ne tanácsolj semmit. Nem egy 20 éves lány dolga az anyja életébe beleszólni, pláne ha ezt az anyja nem igényli.

Ettől kissé nyugodtabb lenne az életed, és talán a pároddal sem kiabálnál. Sok sikert!

2015. febr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!