Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki meg tudna magyarazni...

Valaki meg tudna magyarazni ezt a viselkedest?

Figyelt kérdés
Apamrol lenne szo. Nagyon sokszor becsmerel engem es a tesomat,ez ugy ertendo,hogy pl valamit szeretnek csinalni,arra azt mondja,minek,sok pemzbe kerul es hogy te ugy sem ersz el vele semmit. A tesom jo egyetemen van,de nemreg azt mondta nek,,hogy haaat,ha neked diplomad lesz,sem fogsz allast talalni. Tobbek kozott mondott mar olyat is,hogy:ti senkik vagytok...Kiskorunk ota ezt sulykolja,hogy benak vagyunk es nem vagyunk jok semmire,semmit nem tudunk jol csinalni es akarmit,de tenyleg akarmit csinalunk,az soha nem jo. Csak azt akarom kerdezni,hogyvalaki tudja,hogy ez miert van? Mi az oka? Nem szeret minket,vagy hogy lehet valaki ilyen a sajat gyerekeivel?
2015. febr. 23. 10:28
 1/6 Foxy Lad válasza:
100%

Én megértem, ha kiakadsz az ilyenen, az én faterom is hasonló dolgokat vágott mindig a fejemhez. Egy gyereknek, pláne a saját szülője nem kéne, hogy ilyenekkel rombolja az önképét és önbizalmát, de lehet a fater rátok vetíti ki saját hibáit és problémáit önmagával. Enyém pl. egyszer fejemhez vágta, hogy miattam fontolják a válást, mikor ők csalták egymást meg, ekkor voltam 14 éves, és szerintem mondani sem kell, ez mélyen bántott.

Fater egyszer úgy érvelt, mikor tovább akartam tanulni, hogy ő olyanhoz nem partner (anyagi támogatással), hogy én olyasmit tanuljak illetve csináljak, amiből neki személy szerint haszna nem származhat. Mindig kereste az egyszerűbb, olcsó megoldást maga számára, nem törődve másokkal.

Segíteni nem tudok, még mindig gyakran összekapunk, pedig már nem vagyok kis taknyos (dehát a kényszer miatt kénytelen vagyok még velük lakni). Csupán együtt érezni tudok, és ha van valami, meghallgatok bárkit és próbálok segíteni.

2015. febr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A közvetlen környezetemben volt hasonló. Ott a következő látszott az apán (nem csak én vettem ezt észre, hanem mások is): nehezen viselte, hogy a gyerekei okosabbak, tanultabbak, és ügyesebbek mint ő, ezért igyekezte őket lehúzni, visszafogni, és mindenki előtt becsmérelni hogy ilyenek meg olyanok meg stb...
2015. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Apukám ugyanilyen. Detto ugyanilyen. De attól még nagyon szetet bennünket, de képtelen szavakkal kimutatni. Tudod, a férfiak amúgy sem érzelgősek, és sokat a ló túloldalára is átesnek.


Több oka lehet. Szerintem pl:

- ő sem kapott elismerést, bízatást, dícséretet az ő apjától v. szüleitől, és a rossz apa szerep rögzült benne, képtelen attól eltérni

- belerozsdásodott az életbe és annyira borulátó, hogy a legjobb dolgokba is rossz következményt lát bele

- lehet neki is voltak álmai, nem tudta valóra váltani, és azt hiszi, hogy a gyermei sem lesznek képesek rá

- saját kisebbségi komplexusát próbálja így kompenzálni, hogy Benneteket alulértékel, magát felértékeli


Ezt jó lenne nagyon is tisztába tenni magadban (tesódnak is), hogy ez csak az Apukátok ÜRES BESZÉDE, és ez nem törvényszerű, sőt nem is igaz, hogy senkik vagytok. Nem szabad elhidd, és arra is figyelj, hogy a tudatalattid se higgye el!!

2015. febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagy kisebbségi komplexusa van, met ő anno nem járt egyetemre és így próbál titeket a szintjére lehúzni, vagy valóban nincs benne elég szeretet a gyerekei iránt.
2015. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek,nagyon rendesek vagytok! igyekszunk nem figyelni,de azert nem esik jol :(
2015. febr. 23. 13:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Legközelebb fogalmazz úgy, hogy ne a véleményét, hanem a pénzét kérd, vagy meg se oszdd vele..
2015. febr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!