Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves kortól maradhat...

Hány éves kortól maradhat egyedül a gyerek, és mennyi időre?

Figyelt kérdés

Van ismerősöm, aki a 7 és 10 éves lányait csak kutyasétáltatásnyi időre hagyja egyedül a lakásban. Van olyan, aki a 12 évesnek se engedi, hogy a kisvárosban egyedül hazasétáljon a 10 percre levő iskolából. De olyan is, aki a 6 évest már otthon hagyja 20 percre, amíg átszalad a boltba.

Ti hogy szoktátok?


3 éves kor alatt persze oké, senki nem hagyja egyedül (jó esetben) a gyerekét. De például ha leviszed a szemetet (5perc) azt hogy oldod meg, amikor már 3 éves elmúlt a gyerek? Ők se elég nagyok még ehhez, bármi történhet. De egy 6 éves már elég nagy?


Ezeket az apró, hétköznapi feladatokat hogyan menedzseled? Nálatok hogy van? Mennyi idősen mennyi időre maradhatott egyedül a kicsi?


2015. febr. 23. 13:58
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Vagy ha elmennétek a párotokkal egy moziba, akkor mondjuk hány éves kortól mondhatod a gyereknek, hogy elmentünk, este 9-re itthon vagyunk?
2015. febr. 23. 14:00
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a szemetet este viszem le, amikor már lefeküdtek. Az előfordult már, hogy átugrottam a boltba, ami tőlünk 2 percre van. A gyerekek 6 és 9 évesek. A pici nem is maradna még meg egyedül, 5 percre sem, a nagyobbik már simán, több órát kibírna, mondjuk sötétedésig. Nem is ezért nem merném magukra hagyni őket pár percbél, negyed óránál tovább. Hanem, mert nem tudhatom, ha elmegyek, hazajutok e. Telefonjuk még nincs. És lehet mondani, hogy rémeket láthat az ember, de történhet bármi. De még ennél is nagyobb aggodalmam lenne, ha otthon történik valami. Múltkor pl kiégett egy valami a tv-be, úgy füstölt, hogy még én sem mertem kihúzni sem, előtte lenyomtam az automatát. Vagyis egy háztartásban bármilyen zárlat, vagy bármi történhet, amitől ennyi idős gyerekek bepánikolnak. Bezárni nem merném őket, kulccsal otthon hagyni szintén nem, pedig tudják, hogy senkit nem engedhetnének be, idegenekkel nem állunk szóba. Volt munkatársam, aki gyesről úgy jött vissza dolgozni, hogy a nagy, 6 éves gyereke vigyázott, látta el a 3 évest. Kályhával fűtöttek, mi 12 órát dolgoztunk. Nem is értem, hogy hogy hagyhatta az óvoda, hogy a 6 éves vigye el a kicsit, vagy az iskola, hogy egyedül menjen haza a gyerek, hiába falun volt. Nekem a hátamon szokott a hideg futkozni, miközben az anyjuk nyugodtan volt.
2015. febr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 évesen már egyedül mentem suliba meg jöttem haza. Persze, mint utólag elmesélték, nagymamám vagy anyukám mindig távolról követett, egy fél éven keresztül, hogy nincs-e valami probléma, de miután látták, hogy azon a 10 perces úton egyedül is elboldogulok, már teljesen egyedül jöttem haza.

5-6 évesen már egyedül voltam kint a kertben (falun éltünk, volt sok állat meg nagy veteményes, és szerettem azokat bíbelni).

2015. febr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%
Ha esős az idő vagy hideg van akkor itthon hagyom a lányokat a nagy 6lesz a kicsi 2,5 éves ami olyan mindent el rakok pl:kés,gyufa de sietek így kb fél,három negyed órát vannak egyedül.De hosszabb időre nem merem őket egyedül hagyni.
2015. febr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

4-5 évesen már egyedül voltam kint a kertben, és az iskolából elsőtől egyedül jártam haza. A szüleim több műszakban dolgoztak, a nagyszülők is dolgoztak még (ráadásul csak az egyik nagymamám élt közel), így elég hamar egyedül maradtam.

10 évesen én vigyáztam a 3 éves kisöcsémre, hoztam-vittem az oviból. A szülők csak estére értek haza, szóval akár 5-6 órákat is egyedül voltunk.

16 évesen pedig nem mentem nyaralni velük, úgyhogy akkor két teljes hétig egyedül voltam.

2015. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Szemetet mindig kikészítem és akkor viszem le, amikor megyünk sétálni.

Boltba vagy gyerekkel megyek, vagy megvárom amíg a férjem hazajön, vagy a férjem ugrik be hazafelé.

Gyereket egyszer hagytam egyedül, amikor levittem a hasmenénéses kutyát a közös udvarra, de addig elért a bébiőr jele, szóval 1 percen belül a szobájában lettem volna, ha gond van. Gyerek is beteg volt, nem akartam felkelteni ez miatt.

(Mielőtt vki leszólna: Egyéb esetben még sosem vittem a közös udvarra a kutyát, ezért nem is szóltak még miatta a szomszédok illetve feltakarítottam utána.)

2015. febr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
6 éves koromtól egyedül jártam suliba és haza onnan. kb 300 méter volt, falun. A nagymamám (aki szemben lakott) nyitotta ki nekem a házat megetetett és hazament. Még jó két-három óra volt mire anyukám hazajött a munkából. Addig hintáztam az udvaron, megirtam a leckét, mesét néztem videón. Később még sütit is csináltam mire hazajött-olyan 11 éves koromban. Soha nem volt semmi gond.
2015. febr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ehhez ne itt kérj tanácsot, mert egészen szélsőséges válaszokat kapsz (az meg már nem mérvadó, hogy régen hogy volt). Csakis Rajtad múlik és persze a gyermeke(i)den, hogy mikor és milyen körülmények közt hagyod őket először egyedül. Néhány "biztonságos" próbát azért javaslok az első éles helyzet előtt...
2015. febr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Engem 10 éves koromig kisertek a suliba meg hoztak haza es azkorul is hagytak otthon egyedul ! Igaz mi a várostól 15 percre lakunk busszal!
2015. febr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Elsős koromtól egyedül voltam otthon suli után, amíg anyuék haza nem értek. Másodiktól boltba is jártam egyedül.

Nyaranta Mamáeknál voltunk, 200 km-re Anyuéktól, És ha Mama dolgozott, akkor sokszor ketten voltunk a tesómmal.

A nevelt lányom 11 éves, tegnap volt először egyedül bevásárolni, kb két hete jön hozzánk egyedül az anyjától (5 perc séta), de itthon még nem maradhat egyedül.

2015. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!