Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit tennétek a helyemb...

Szülők! Mit tennétek a helyemben? A lányom fiatalon teherbe esett, de nemrég elvetélt. Mit tudnék még tenni érte?

Figyelt kérdés

A lányom 21 éves. Nem tudtam, sőt a mai napig nem tudom elfogadni a párját, akivel 2 éve együtt van, mert a férfi 1 évvel idősebb az apjánál (47 éves). Nem tudok mit tenni, nem tilthatom el a lányomat a férfitől. Szeretik egymást, muszáj vagyok összeszorított fogakkal elviselni a helyzetet. De! A lányom terhes lett a férfitől. Elmondta a lányom, nem örültem neki, mert úgy vélem, a lányom ennyi idősen fiatal még egy gyerekhez. Elmondtam a véleményem neki a helyzetről, de nem szóltam bele. Nehezen, de kezdtem elfogadni, hogy nagymama leszek.


Viszont múlthét hétfőn felhívott a lányom, hogy kórházban van, menjek be hozzá. Elmondta, hogy azelőtti csütörtök este érezte, hogy nincs rendben vele valami, így bemetek a kórházba. Elvetélt a 21. héten. Az orvost is megkérdeztem, elmodta, hogy mi történt pontosan (lepényleválás, valamint nagyon sok vért veszített a lányom, de azt akkor még nem tudta). A párját is megrázta a helyzet, főleg, hogy fültanúja voltam, amikor az orvos mondta, hogy 'a kislány majdnem az asztalon maradt'.


Próbálja a férfi is tartani benne a lelket, ahogy láttam, a lányom is a férfiben. De a lányomat nehezen érintette a dolog. Próbálok én is segíteni rajta, neki, de nem akarok rontani a helyzetén. Nem akar beszélni róla.


Mit tennétek? Nem akar kimozdulni, nem akarja, hogy átmenjek hozzájuk főzni, beszélgeni sem nagyon akar. Ettől függetlenül elmondtam neki, hogy bármikor fordulhat hozzám.



2015. febr. 23. 20:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Én 25 hetesen veszítettem el a kisbabámat.


Nekem az volt a legnagyobb segítség, ha valaki csak annyit mondott, hogy hívjam fel/át, ha szeretnék beszélni róla.

2015. febr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

Egy biztos:az értékelendő,hogy a lánya mellett volt,ahogy lehetett.Engem otthon ezért kitagadtak volna.Azt jól tette,hogy megmondta a lányának,számíthat Önre,de szerintem most mást nem tud tenni.


21/L

2015. febr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

Nem mintha számítana, de a lepontózóknak tiszta szívemből kívánom, hogy soha ne kelljen saját tapasztalatot megosztaniuk ilyen témában.


1-es

2015. febr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
Ne szorítsd össze a fogaidat, hanem engedd el a lányodat, hadd élje a saját maga életét. Felnőtt gyereknél a szülő dolga az, hogy álljon a gyereke háta mögött, hogy ha valami baj éri, ne essen hanyatt. Nyilván az is feszültséget keltett benne, hogy ismeri a Te hozzáállásodat az egész dologhoz. Ő azonban fiatal még és nem kell hagyni ebben a depressziós állapotban. Ezeknek az első 3-4 hónapos vetéléseknek a hátterében nagyon sokszor valamilyen, a magzatban levő biológiai oka van. A természet így rendezte el, hogy a nem igazán életképes magzatok e születhessenek meg. Én is átéltem hasonlót, amikor a menyem elvetélt. Majd a következő terhessége sikerrel végződik. Viszont nem ártana valamilyen genetikai vizsgálatot elvégezni az abortumon, hátha kiderül valami, ami eddig rejtve maradt.
2015. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%

TÖbbet nem nagyon tehetsz.

Talán ha őszintén elfogadnád a párját (nem csak összeszorított fogakkal), akkor nyitottabban fogadná a közeledésedet.

(Amúgy megértem, egyetlenegy anya sem nálánál idősebb társat álmodik a lánya mellé.)

2015. febr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Azert a hozzajuk valo elvarasaidon igazan elgondolkozhatnal. Azt megertem, hogy nem tetszik, hogy ketszerolyan idos elete parja mint o, ezert nem is szolok a nemtetszesedhez, de mar ne haragudj, de honnan tudod olyan pontosan, hogy meg fiatal a lanyod egy gyerekhez? Egyutt elsz meg vele? Tokeletesen ismered? De ami a lenyeg: te hany eves is voltal amikor a lanyod szuletett? Gondolom te sem toltotted meg be a 25-ot, megha a ferjed igen. Te megbantad, hogy olyan fiatalon szultel? Es nekem ne mond azt, hogy de az mas, egyaltalan nem az! Teljesen megertem a lanyod miert nem akar veled beszelni! Hiszen eddig csak elutasitast es nemtetszest kapott toled! Gondolod, hogy most majd ezekutan a karjaidba omlik? Szerintem meg van gyozodve rola, hogy oromtancot jartal, mert elvetelt, mert az lett amit te akartal! Kicsit gondolkozzal a sajat viselkedeseden, aztan kerj tole bocsanatot!
2015. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%

Én is kiakadnék, ha egy második tinikorát élő pasas használná a tapasztalatlan lányomat, nem hibáztatlak. Több eszed van, mint neki, de nem is csoda, egyrészt még félig gyerek, másrészt a második apja felügyelete alatt éli az életét, így nem is fog felnőni.. de ez most más téma. Én nagyon dühös lennék a férfira, amiért ilyen fájdalmat okozott a lányomnak, ugyanis kettőjük közül az ő DNS-e sérült valószínűbben (40 fölött ugyanúgy problémás a férfiak gyermekvállalása, mint a nőké), és miatta ment el a baba. Persze az érzelmi érintettség miatt nem lenne okos erről a tényről a lányod felvilágosítani, mert azt is csak a párja iránti támadásnak venné. Ha egyszer ismét belefognak a gyerekvállalásba, nem ártana előtte orvossal konzultálniuk ilyen előzmények után, hogy kivizsgálják, valóban lehet-e egészséges, közös gyermekük.

A lányod most gyászol. Átértékeli az életét. Ha támaszt keres, a párjára fog támaszkodni, hiszen ebben az ügyben ketten érintettek leginkább. A leírtak alapján nem látom, hogy különösen ellenséges lettél volna a férfival, szóval a bizalom még megvan közöttetek, csak nem te vagy az első. Teljesen normális, hogy elmondtad a véleményed a körülményekről (apja-korabeli férfi, 21 évesen gyerek), aki törődik a gyerekével, az kommunikál is vele, nem csak ráhagyja a dolgokat, mint a szomszédra. Jelen helyzetben nem tehetsz mást, csak készenlétben állsz arra az esetre, ha szükség lenne rád. Nem kell erőszakoskodni. Ezt a dolgot egyenlőre nem veled fogja megosztani, hatással lesz a kapcsolatára, vagy közelebb hozza a párjával, vagy eltávolítja őket egymástól. Az ő kettőjük ügyébe nyilván nem akar bevonni, főleg mivel egyértelműen állást foglaltál korábban. Túl fog jutni rajta.

2015. febr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%
Elmondta hogy terhes,te nem örültél neki!Itt rontottad el!Ő most magában azt gondolja,hogy biztos örülsz hogy elment a baba.Én se akarnálak látni!
2015. febr. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
6-os!szerinted ki ismeri a lányát ha nem az anyja?Én sem örülnék a lányom össze jönne apja koru vén kecskével.Ne már a saját anyja ne mondhassa el a lányának a véleményét.Meg nézném ti mennyire díjaznátok ha a saját lányotokról lenne szó.Az ilyen nagy kor különbségű kapcsolatok ritkán jók.Akarja nem,menj át hozzá,beszélgess vele sokat.Majd felébred csipkerózsika álmából.21éves még fiatal,rá ér szülni.Közben ráébredhet arra is jobban jár egy maga korúval.majd az idő megoldja
2015. febr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

21 évesen egyáltalán nem fiatal a gyerekvállaláshoz.


Ne mondj neki olyanokat, hogy "majd lesz másik gyerek", "úgyis korán akartál gyereket vállalni", "nem baj" és "mással is megtörténik".

Értsd meg, hogy gyászol, meghalt a gyereke, akit félidőig kihordott, jó eséllyel ráadásul meg kellett szülnie a halott gyerekét, akitől talán elbúcsúzni sem engedték.


A babát sikerült eltemetni, vagy bekerült a kórházi "szerves megsemmisítendők" közé? Próbáld meg komolyan venni a gyászát.

2015. febr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!