Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy szülőnek...

Szerintetek egy szülőnek kényszeríteni a lassan felnőtt gyerekét, hogy különböző mozgáskultúrákra járjon?

Figyelt kérdés
Aláírom, hogy van rajjtam 15 kg plusz, de apám borzasztó erőszakos, öntörvényű ember, és a fejébe vette, ha elkezdek sportolni, akkor majd lefogyok, és észrevesznek a férfiak... Egyszerűen nem fogad el nemleges választ, vagy elkezd fenyegetőzni. Mindig ezzel csesztet, hogy hogy nézek ki, nem szégyellem magam, így senkim sem lesz soha, mert a férfiaknak nem kellenek a túlsúlyos nők. Tegnap voltam jógaórán, és valami iszonyat nehéz volt számomra, alig vagy egyáltalán nem tudtam kitartani a pózokat, mivel az oktatót néztem, akivel szemben ültünk, állandóan összekevertem a jobb és a bal oldalt, és a légzésre sem tudtam rendesen figyelni. Szerintem nem nekem való, nem is szeretnék többet menni. De ezt félek így megmondani apámnak, mert már belovalta magát ebbe az egészbe, szerinte "tegnap kezdődött el a boldogságom". Azért szerettem volna jógára járni, mert nem tűnt nehéznek, de ahhoz képest... Egyébként nem szeretnék semmilyen sportra járni, mert egyszerűen bortasztó ügyetlen vagyok, nem az a sportos típus, elég nekem a napi egy óra, csak ugye annak nincs látszatja. Viszont apám meg folyamatosan ezt szajkózza, és gyakorlatilag rámkényszeríti a sportolást.
2015. febr. 26. 06:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
23%
A kérdésedből hiányzik az állítmány! Hány éves vagy?
2015. febr. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
36%

15 kg plusz azért annyira nem sok..( vagy csak ennyi minimum?)


Egyetértek,mhogy sportolni kell..


Megsem kényszeríthet..

A saját lelk erősségeden múlik,mhogy birod-e a kritikáját.

Vissza is vághatsz, biztos o sem tökéletes, vagy nem nyitod rá az ajtőt, akkor nem tud csesztetni, de ez utóbbi nem megoldás.

Hány éves vagy?

2015. febr. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
37%
Azért az elég gáz, ha valaki még jógázni sem tud fiatal ember létére!
2015. febr. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
78%

Elhiszem, hogy apukád stílusa hagy maga után kivetnivalót, de attól még igaza van. A soraid alapján olyan 16-17 éves lehetsz, ha már ennyi idős korodban 15 kiló plusz van rajtad, és nem teszel ellene semmit, akkor mi lesz később? Az egy dolog, hogy ez nem szép, rosszabb, hogy nagyon egészségtelen.

Oké, hogy nem vagy sportos típus, de akkor kezdd kicsiben, pl. biciklizz minden nap egy keveset vagy hasonló. Napi egy óra mozgás bőven elég, már heti 2-3 alkalom is csodát tud tenni.

2015. febr. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Elnézést a hibák miatt.


*Szerintetek egy szülőnek van joga kényszeríteni...

*... rajtam...

*... elég nekem a napi egy óra seta…

2015. febr. 26. 07:02
 6/34 anonim ***** válasza:
54%
Napi egy óra séta tökéletes a fogyáshoz! Azonban arról nem szabad megfeledkezni, hogy a fogyás 20%on múlik a mozgáson, 80% pedig az étrend... így inkább a kajálásodat kellene rendbe tenni
2015. febr. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Gyorsan gépeltem, és nem figyeltem, azért meg lehet bocsátani...

Tényleg 20 év körüli vagyok. :)

A jóga alatt pedig nem csak meditációt értsetek, hanem mindenféle kitekert pózokat, pl. az egyik lábszár vízszintesig emelése majd előredőlve a lábujjak megéintése, azért ilyesmikre nem lehet mondani, hogy micsoda könnyed mozdulat.

2015. febr. 26. 07:10
 8/34 A kérdező kommentje:
A 15 kg pedig a maximális túlsúlyom...
2015. febr. 26. 07:13
 9/34 anonim ***** válasza:
51%
15 kg plusz az rengeteg. Apadnak igaza van. Hiába vgy "20 korul" - mi az a 20 körül!? 16 vagy 26? Nehéz leírni hogy hány éves vagy? - gyerek vagy még. Agyilag egészen biztos
2015. febr. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
52%
Ekkora baromságot hogy lehet már írni, hogy napi egy óra séta elég a fogyashoz? Kinek? Max egy 500 kilos, semmit nem mozgó embernél vezetne fogyashoz. ...
2015. febr. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!