Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, tényleg vérig sértő...

Szülők, tényleg vérig sértő ha a gyerek megváltoztatja a családnevét?

Figyelt kérdés
Felnőttként. 10 ezerért lehetővé teszi Magyarország kormánya. Ez olyan szörnyűség, hogy egy szülő teljesen magára vegye?

2015. márc. 7. 20:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Az en nevem pl OLÁH...... megkeseritette az eletemet. Pl a nevem miatt enm vettek fel Miskolc egyik legjobb Gimiébe mert azt hitték h cigó vagyok :) nem ma volt de nem is olyan regen........ Ha olyan ciki a neved akkor valtoztasd meg.. en is azt akarom.
2015. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, ha a gyereknek van valami érthető indoka a névváltoztatásra, akkor azt a normális szülő sértődés nélkül elfogadja. Viszont ha arról van szó, hogy a szülőtől való eltávolítás az oka a névváltoztatásnak, nem szeretné az ő nevét viselni, csak azért, mert az hozzá köti, akkor sok szülő könnyedén megsértődhet ezen (persze ennek jogossága attól függ, kinek milyen szerepe volt a kapcsolat idáig fajulásában).
2015. márc. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%
Nekem rosszul esne, hiszen ezzel azt mutatná, hogy teljesen el akar szakadni. Megérteném ha az a szülő annyira gonosz volt, hogy ezt a lépés muszáj megtenni a gyereknek. De nem értem ha eleve boldog, kiegyensúlyozott családból származik a gyerek aki jóba van mindkét szülőjével. Akkor minek megváltoztatni a nevet? Inkább büszkének kéne lennie, hogy viszi tovább a régi családnevet.
2015. márc. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

elso vagyok... En tudjatok miert akarom megvaltoztatni?

1. aki nem ismer az mind ciganynak hisz

2. 14 evesen tudjatok milyen lelki bantalom volt h a nevem miatt nem vettek fel egy suliba? és még kiis kuldtek h bocsika puszika de a ciganyokat nem vesszuk fel?

Na akkor dontottem el h meglesz valtoztatva a nevem....

es a szuleimmel joban vagyok!

2015. márc. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki pl. sokat szenvesett a családneve miatt, és nem akarja, hogy a gyereke átélje ugyanezt, értelmes szülő megérti, sőt, támogatja is a kérelmet.

Ha a családi kapcsolat megromlása miatt akar valaki nevet változtatni, ott a szülő nyilván nagy szerepet játszott ebben, úgyhogy nincs mit a gyermeke szemére vetnie.

Ha más okod van, írd meg értelmesen, ha kielégítő választ szeretnél...

2015. márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekel, hogy "apám" számára sértő-e.


Hamarabb kellett volna gondolkodnia, mielőtt azokat a tetteket elköveti ellenem. Ezután nincs pardon. Anyám leánykori vezetéknevét vettem fel, vele elég jóban vagyok.

Abban az esetben, ha normális családi körülményei vannak, szerintem nem agyal egy fiatal a névváltoztatáson, hacsak nem enyhén diszkriminatív neve van (lásd előző válaszolónk).

N 25

2015. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Azért változtattam meg, mert évek óta külföldön élek és a 'Kiss'-t mindenki mint az angol ejtsd: 'kissz'- nek ejtette (jelentése:puszi,csók) és ráadásul meg is mosolyogta mindenki. Úgy éreztem, nem vesznek komolyan ezzel a névvel. Elegem lett.
2015. márc. 7. 20:48
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Na de ez a cigányos dolog hogy történt? Miskolc egyik legjobb középiskolájában nincs szóbeli felvételi, amikor láthatják, hogy milyen vagy?
2015. márc. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Én a keresztnevemet fogom megváltoztatni, de ezért is megy itthon a sértődés meg a kiabálás. Amúgy Dzsenifer vagyok... Szintén mindenhol az az első kérdés, hogy cigány vagyok-e
2015. márc. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Az én nevem is Kiss..:) Én is külföldön élek. Lassan 6 éve Angliában, de nekem nem okoz gondot a Kiss név. Amikor bemutatkozom, akkor nem kissznek ejtem, hanem erőteljesen kiss.. Nagyon ritkán volt, hogy valaki kissz-t mondott. Ha mégis, én rögtön javítottam.

-Bocsika, nem kissz hanem KISS!

Nagyon szépen kitudják ejteni. Csodálkozom, hogy neked gondod van vele, mert ismerek pár Kiss nevezetű magyart akik szintén itt élnek kint (Skócia, Írország, Anglia messzibb városai) de senkinek nem okozott gondot.

2015. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!