Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél ha az amúgy értelme...

Mit tennél ha az amúgy értelmes, kicsit visszahúzódó gyerekedről kiderülne, hogy drogos?

Figyelt kérdés

2015. márc. 2. 23:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Sürgősen keresnék olyan orvost, ahol segítenek neki leszokni. Mindamellett megpróbálnám vele megbeszélni, hogyan jutott idáig?
2015. márc. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Én sokat beszélgettem a fiamról a drogokról. Mivel értelmes fiú, pontosan tudja, hogy mi a drogok hátránya, és mennyire ellene vagyok, így hál istenek van célja az életének, és esze ágában sincs ilyen ökörséget csinálni.

Szóval én úgy gondolom, hogy egy értelmes gyerek nem fog drogozni. De ha mégis, akkor először segítenék abban, hogy végleg leszokjon róla. Ha kell mennék vele a drogelvonó klinikára, és végig mellette lennék ha igényli. Minden segítséget megkapna, hogy leszokjon. Ha viszont nem kér a segítségből, nem érdekli a család erőfeszítése, hogy újra egészséges legyen, és továbbra is drogozik, mellé meglopja a családod , hogy pénze legyen, akkor mehet amerre lát. Nem engedem, hogy a testvéreit is a mélybe húzza, vagy miatta szenvedjenek mások.

2015. márc. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

Igazsag szerint attol is fugg, h mit szed. Mert ha fuvezik, azt altalaban a celtalansag miatt csinaljak, vagy mert boldogtalan es igy akar "kimenekulni" a valosagbol. A kokain, heroin mar durvabb, ott sajat erobol nem is biztos, h megy a leszokas. Ott mar orvosi segitseget kell kerni.

Amugy altalanossagban egyetertek a masodik hozzaszoloval.

Mindenekelott beszelgess vele, de arra keszulj fel, h nem biztos, sot, hogy az igazat fogja mondani.

2015. márc. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%
Rájönnék, hogy nagyon elcseszett szülő vagyok.
2015. márc. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Orvos!
2015. márc. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Megprobalnek beszelni vele. Peldaul, hogy honnan veszi a drogot.
2015. márc. 3. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindentől függ, hogy mit tennék a helyedben. Nem tudom mi az, amiből ez úgymond kiderült? Valószínű ugyanúgy szeretném, mint addig, támogatnám minden döntésében a tőlem telhetően legjobban nyújtanám, hogy biztonságban érezze magát mellettem. Jó lett volna, ha leírod miből jöttél rá...
2015. márc. 3. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
felnyomnám a rendőrségen, főleg mikor van nála anyag, abból biztos egy életre tanulna és ebben a begyöpösödött országban úgysincs jobb megoldás. Rámondják, hogy drogos azt nem tudnak semmit, de aki naponta lerészegedik az rohadt menő és a társadalom fontos tagja... talán elkéne gondolkodni, hogy mostmár nem a '70es években vagyunk és helyén kezelni a dolgokat, mert amíg ennyire fontos a diktatúra és az elnyomás, addig a gyerekek itthagynak bennünket
2015. márc. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 cli_hlt válasza:
74%

A szerhasználat önmagában még nem feltétlenül probléma. Sokan használnak tanuláshoz serkentőket (többnyire amfetamint, illetve újabban modafinilt, ami nem is kábítószer, hanem gyógyszer), vagy bulizáshoz MDMA-t, vagy kannabiszt úgy (illetve gyakran sokkal okosabban) mint mások alkoholt.


Az alkoholfogyasztással sem az alkohol maga a probléma, a gond az, ha valaki mértéktelenül teszi és/vagy nem megfelelő helyzetekben.


Persze a kábítószereknek ott van az a vitathatatlan hátrányuk, hogy (bocs jogászok) a használatuk illegális, így ez önmagában is probléma lehet.


Derítsd ki, hogy mit használ, milyen gyakran és milyen célból.


Problémás kannabiszhasználók számára létezik egy jó weblap: [link] (de mondom, a használat és a problémás használat két külön dolog).

2015. márc. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
Nekem mondjuk nincs a fogalmaim között a drogos szó.
2015. márc. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!