Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, tényleg vérig sértő...

Szülők, tényleg vérig sértő ha a gyerek megváltoztatja a családnevét?

Figyelt kérdés
Felnőttként. 10 ezerért lehetővé teszi Magyarország kormánya. Ez olyan szörnyűség, hogy egy szülő teljesen magára vegye?

2015. márc. 7. 20:19
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
61%

Az oláh nem gúny név. azokat hívják ma románnak. (tényleg oláhnak hívták őket, de ők maguk is)


A Dzsenifert meg nem csoda, hogy meg akarod változtatni. XD Idióta amerikanizációs nevektől kiráz a hideg.

2015. márc. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:16

Régen igen, de ma már gúnynév. Olyasmi, mint a niger. Régen úgy hívták a feketéket, de ma már sértő. Ma senki sem mondja azt pl, hogy nagyon kedves oláh orvosom van :)))

2015. márc. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
36%
A mi családunkban igen. Kitagadás jár érte és többet nem a család tagja. Nem tudom ez mennyire ismerős vagy elfogadott, de mi egy klánban élünk, ahol a család legidősebb tagja gyakorolja a hatalmat. A nők kiválnak a klánból kivéve ha a férj felveszi a nevünket, a férfiak feleségei fel kell hogy vegyék a nevünket csak úgy fogadja be a család.
2015. márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
japánok vagytok?
2015. márc. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
nem vagyunk japánok
2015. márc. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

én a férjem vezetéknevét vettem teljesen át,mert nem szerettem volna ha majd a leendő gyermekemet ne úgy hívják mint engem hanem én egy NÉ legyek csak..

A férjem neve sokkal jobban passzol a keresztnevemhez.

a régi nevem ritka, nem is lehetett érthetően kiejteni, mindenki rosszul írta le,rosszul ejtette.

az utolsó betűje G volt, a keresztnevem meg K-val kezdődött... emlékszem mikor meg voltam fázva nem volt könnyű bemutatkozni.

hogy volt-e sértődés?! volt, de még mekkora. hogy letagadom a családom... Mondtam nekik, ha "kovácsNÉ" lennék, akkor is leváltanám a nevem,nem?

Na,meg 21 évesen nem akartam öregasszonyos né lenni.

most már talán megszokták. Én jobban szeretem így a nevemet sokkal !

2015. ápr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!