Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit szólnátok akkor ha...

Ti mit szólnátok akkor ha folyamatosan valamelyik szülőtök rákérdezne, hogy miért olvasol könyveket, vagy láttál-e már engem könyvet olvasni? Hogy jöhetett ki belőlem olyan gyerek, aki a könyvekben leli örömét?

Figyelt kérdés
Erre mit lehet vajon válaszolni.
2015. márc. 8. 11:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Egyébként is, az olvasás nem csak hasznos, élvezetes, de még vonzó is.
2015. márc. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Légyszíves ne haragudj meg azért amit írok, de szerintem ez az igazság. A szüleid megvezethető szektás bunkók, akiknek nincs elég esze hogy az emberi túlélés legalapvetőbb elemét felismerjék, kifejtem.

A szektás dolog gondolom nem kérdés, egy értelmes világvallás sem akar senkit elszakítani az irodalomtól, sőt írott művek tömkelegével árasztja el a világot. Hogy ezek a művek hasznosak-e az vita tárgyát képezi, de a mennyiségen ez nem változtat. Innentől kezdve valamilyen szektáról vagy agybeteg papról beszélhetünk csak, aki átmosta a szüleid agyát.

A másik dolog, és főként ezt akartam leírni, hogy az emberiség hasznára leginkább a tudás van. Lehet akármilyen mesterséged vagy gyakorlati tudásod, egy olyan katasztrófa után amiben elpusztulnak a könyvek, az emberiségnek nem lesz hasznára ez a tudás, no meg persze neked sem.

Egyébként a történelem során számtalanszor bebizonyosodott hogy a könyvek mint a tudás, bölcsesség és kultúra hordozói milyen szinten tudnak előremozdítani egy társadalmat. Nézzük csak meg a sötét középkort, nem olvasott senki, úgy is éltek mint az állatok. Arról már inkább ne is beszéljünk hogy az ember szintén a könyvek segítségével emelkedett oda, ahol most áll. Ácsok nem gyógyítanak szifiliszt, de kőműves se oktat jogot az egyetemen.

Egy szó mint száz a szüleidnek nincs igazuk, és ilyet csak agymosott vagy buta ember mond. Más örülne hogy értelmes, okos gyereke van. A tanácsom meg az hogy játszd ki őket és ha kell sunyiban olvass, ha még el tudnának tiltani a könyvektől, elvégre ezek szerint te vagy az okosabb, de legalábbis az értelmesebb.

Kis érdekesség a végére: nagyapám kőműves volt, és saját kis könyvtára volt. Ezzel csak azt próbálom mondani hogy az olvasottság és a műveltség, meg az értelmes gondolkodás nem függ össze az iskolázottsággal.

2015. márc. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Amennyiben a Jehova Tanúi szektának minősülnek. Például a Hit Gyülekezetének tagjai sem vallják magukat szektásoknak.
2015. márc. 8. 20:43
 14/18 anonim válasza:
Akkor élvezd a könyveket amíg vannak! Igenis lehet hasznos a jövő szempontjából rengeteg könyv! Egyébként, a könyvek fennmaradnak, amíg van rá igény. Olvass tovább nyugodtan, mit lehet ahelyett csinálni? Ülni a számítógép előtt, és azon Facebookzni? Az mennyivel hasznosabb? Mé rosszabb is.
2015. márc. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A 12-es vagyok.


14-es: Szerintem itt a könyvek fennmaradásával kapcsolatban inkább valamiféle apokalipszisre, vagy végítéletre kell gondolni, bár nem ismerem az adott tanokat.


Kérdező: Igen, az szekta csak államilag elismert. Meglátásom szerint attól hogy valami fusival, vagy egyszerűen a létszámküszöb átlépésével elérik hogy vallássá váljanak, attól még az összes szekta szekta marad, változni is maximum negatív irányba fog.

Az hogy nem vallják magukat szektásoknak ezek az emberek az egy másik dolog, nyilván senki nem szívesen ismerne el ilyet, aki meg agymosott az nem is így látja. Megjegyezném egyébként hogy a hit gyülekezete a legdémonibb, legmegvetendőbb, és legalávalóbb égetendő szekta amely valaha magyar földre merte befészkelni magát. Vezetőik bűneivel csak a gyermekek megrontóinak és a kommunista diktatúra vezéreinek és végrehajtóinak bűnei említhetők egy szinten. Bocsánat, eltértem a tárgytól. Adnék tanácsot a vallással és jövővel kapcsolatban is, de félek hogy ha megteszem valamelyik orwelli áldozat töröltetni tudná a válaszomat, mivel az már nem kapcsolódna a kérdéshez.

2015. márc. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Olvass bátran, különben olyan szűklátókörű, csőlátású buggyant leszel, mint a szüleid, már bocs, hogy ezt mondom.
2015. márc. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
OLVASS!! Az olvasás tanít,nevel,szórakoztat. " Hideg, de biztos barát." Ismered azt a mondást Mark Twain-től hogy:" Az az ember, aki nem olvas könyvet, semmiben sem különbözik attól az embertől, aki nem tud olvasni."
2015. máj. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Azt felelném, hogy látszik, hogy nem olvasott, hiszen emberséget csak a könyvekből lehet tanulni.
2017. máj. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!